Demakijaż oczu i twarzy – jak wykonać go prawidłowo?

Wyróżniony Demakijaż oczu i twarzy – jak wykonać go prawidłowo?
Trwałość kosmetyków kolorowych jest jedną z ich największych zalet. W końcu żadna kobieta nie chce, aby jej makijaż „spływał” pod wpływem wysokiej temperatury czy po upływie krótkiego czasu. Wodoodporne, długotrwałe makijaże są jednak dosyć trudne do usunięcia. Dlatego należy potraktować je kosmetykiem do zadań specjalnych. Mleczko micelarne do demakijażu jest jednym z najbardziej zaawansowanych pod względem formuły produktów, które nie tylko myją, ale i pielęgnują nawet wysuszoną i wrażliwą cerę.

Wybierz produkt – mleczko micelarne do demakijażu

 

Produkty, których będzie się używało do oczyszczania twarzy z resztek podkładów i tuszów, to najważniejsza kwestia w rytuale demakijażu. Warto, by były one przetestowane dermatologicznie, szczególnie w przypadku cery wrażliwej, suchej i podatnej na alergie. Taki produkt nie oznacza wcale słabszego działania, a wręcz przeciwnie. Zawiera on ponadto wyłącznie naturalne składniki w odpowiednich proporcjach, które są w stanie doskonale poradzić sobie nawet z trwałym wodoodpornym makijażem. Mleczko micelarne do demakijażu to jeden z takich innowacyjnych kosmetyków. Łączy on w sobie tłustą formułę mleczka z wnikającymi głęboko i niezwykle skutecznymi micelami. Lekko tłusta konsystencja produktu sprawia, że doskonale wiąże on wszelkie zanieczyszczenia. Micele z kolei wnikają głęboko w pory skóry, usuwając z nich wszelkie zanieczyszczenia. Mleczko pozostawia po sobie doskonałe nawilżenie, szczególnie jeśli zawiera kwas hialuronowy o doskonałych właściwościach absorpcji wody. Oprócz dobrego kosmetyku do demakijażu, należy używać wysokiej jakości, jednorazowych bawełnianych płatków kosmetycznych – bez żadnych dodatków ani barwników.

Jak prawidłowo przeprowadzić demakijaż?

 

Podczas demakijażu zacząć należy od oczu, których zmycie jest najbardziej problematyczne. Na płatek kosmetyczny nakłada się w tym celu mleczko micelarne do demakijażu i przykłada całość do zamkniętych powiek. Kosmetyk należy przytrzymać przez kilka-kilkanaście sekund, aby zdążył on rozpuścić wodoodporny tusz do rzęs. Czynność trzeba powtórzyć kilkakrotnie, nasączając mleczkiem nowy płatek i okrężnymi ruchami delikatnie usuwając resztki makijażu z oczu. Podobnie postępować należy z resztą twarzy dotąd, aż używane płatki kosmetyczne będą całkowicie czyste. Wówczas można mieć pewność, że wszelkie zanieczyszczenia zostały dokładnie usunięte, a skóra pozostaje gładka, czysta i nawilżona!