DLA TWOICH WŁOSÓW, DLA CIEBIE, DLA PLANETY. PONIEWAŻ TY I PLANETA JESTEŚCIE TEGO WARTE!… CZYLI NOWE OBLICZE ELSEVE OD L'ORÉAL PARIS

Podejmowanie odpowiedzialnych decyzji, tego, jak żyjemy, jak dbamy o siebie, co jemy i co kupujemy, idea less waste, ekologiczna przyszłość kolejnych pokoleń – dokonywanie zrównoważonych wyborów konsumenckich na co dzień staje się powszechnie obowiązującym standardem. Coraz częściej zwracamy uwagę na to, jak produkty są wytwarzane i pakowane, a zrównoważone opakowanie i jego wpływ na środowisko stają się tak samo ważne, jak rzeczywista skuteczność produktu. Już nie tylko indywidualne potrzeby są ważne, zaczynamy dostrzegać również potrzeby globalne.

Zachodzące zmiany obserwuje i reaguje na nie także L'Oréal Paris. Francuska marka na przestrzeni lat odmieniała swoje ikoniczne hasło: ponieważ jestem tego warta, przez wszystkie przypadki, celebrując za każdym razem kobiecość i różne jej odsłony. Nie inaczej jest teraz. Kobiecość w XXI wieku ma wymiar szczególny. To nie tylko piękno każdej z nas, to piękno planety, na której żyjemy, to troska o jej los, kondycję, o jej przyszłość.

Dlatego też L'Oréal Paris zgodnie ze swoją misją transformacji w kierunku pozytywnego wpływu na środowisko, aktywnie wdraża odpowiedzialną politykę gospodarowania odpadami i opakowaniami. Zakłada ona, że do 2025 roku 100% opakowań będzie można ponownie wykorzystać, napełnić, naładować i poddać recyklingowi lub kompostowaniu.

Jednym z przykładów wdrażania tego typu rozwiązań są butelki szamponów i odżywek marki do pielęgnacji włosów Elseve– pochodzące w 100% z recyklingu* i nadające się w 100% do recyklingu, którymi zastąpiono dotychczasowe opakowania. Dzięki temu L'Oréal Paris umożliwia dokonywanie zrównoważonych wyborów konsumenckich. A wszystko zgodnie z ideą: Wymagaj więcej – dla swoich włosów, dla siebie, dla planety. Ponieważ Ty i planeta jesteście tego warte!
* Z wyjątkiem nakrętek oraz barwników.

DLA CIEBIE I TWOICH WŁOSÓW:

ULEPSZONE FORMUŁY

Nowe oblicze marki Elseve od L'Oréal Paris, będącej pionierem w dziedzinie pielęgnacji włosów to odpowiedź na potrzeby: Twoje, Twoich włosów oraz planety.

Udoskonalone formuły z przełomowymi składnikami działającymi nie tylko na powierzchni włosa, ale także wnikającymi w jego włókno oraz udowodniona ich skuteczność - powodują, że włosy są piękne, silne i zdrowo wyglądające od nasady, aż po same końce.

WYSOKA EFEKTYWNOŚĆ ORAZ SKUTECZNOŚĆ UDOWODNIONA LABORATORYJNIE
Keratyna roślinna znajdująca się w formule Elseve Dream Long, Ceramid-R znajdujący się w formule Elseve Total Repair 5, czy olej kokosowy znajdujący się w formule Magicznej Mocy Olejków to tylko część tzw. składników przyswajalnych z portfolio produktów Elseve. Wnikają one we włókno włosa i pomagają go zregenerować i odbudować od środka. Kolejnym przykładem takiego składnika jest arginina, która poprawia jakość włókien włosów oraz wzmacnia je. W Elseve wszystkie składniki wybierane są zawsze z najwyższą starannością oraz rygorystycznie sprawdzane pod kątem optymalnej jakości. Wszystko po to, aby formuły były jak najskuteczniejsze przy dopasowaniu do danych potrzeb włosów.

DLA PLANETY: NOWE OPAKOWANIA
Od 2020 roku wszystkie butelki szamponów oraz odżywek Elseve są wyprodukowane z plastiku pochodzącego w 100% z recyklingu oraz są w 100% przeznaczone do recyklingu.
Ponownemu przetworzeniu podlegają także wszystkie opakowania szamponów i odżywek Elseve. Aby zapewnić taką możliwość, metalowe etykiety zostały zastąpione przezroczystymi. Niektóre czarne tworzywa sztuczne nie zawsze są wykrywane w procesie recyklingu, dlatego w laboratoriach L'Oréal Paris opracowano nowy odcień czerni dla szamponu i odżywki Full Resist, aby można je było wykryć.
* Z wyjątkiem nakrętek oraz barwników.