Dlaczego warto stosować krem na dzień i na noc?

Wyróżniony Dlaczego warto stosować krem na dzień i na noc?

Nasza skóra nie zachowuje się jednakowo przez cały czas – zmienia swoje właściwości w zależności od pory dnia! Aby więc pielęgnować ją jak należy, trzeba stosować krem ochronny na dzień i dobry krem na noc, który zregeneruje ją i ukoi po trudach całego dnia. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ od właściwej pielęgnacji zależeć będzie to, jak długo skóra będzie się prezentowała młodo i świeżo!

Działanie kremów na dzień

Kremy do użytku na dzień różnią się nieco formułą i sposobem działania od tych nocnych. Ich konsystencja jest lżejsza, bardziej delikatna, a po nałożeniu taki krem błyskawicznie się wchłania. To ważne, ponieważ krem na dzień stosuje się pod makijaż i nie może przebijać się tłustą warstwą spod podkładu. W kremach na dzień najważniejsze jest ich działanie ochronne. Działają one silnie nawilżająco, czym wzmacniają barierę ochronną skóry. Do tego zawierają również filtry UV, które chronią przed działaniem promieni słonecznych – jednego z najbardziej postarzających skórę czynników. Dobrej jakości kremy dzienne są w stanie nawet uwydatnić makijaż, zmatowić skórę przed jego nałożeniem i utrwalić go.

Dobry krem na noc – jak działa?

Nieco synergistyczne jest działanie kremu na noc. Ma on cięższą, bardziej gęstą i tłustą formułę, która może nawet pozostawiać na skórze tłusty film. Dobry krem na noc również dobrze się wchłania, ale jego wchłanianie rozłożone jest na wiele godzin nocnych – na czas, gdy skóra rozluźnia się, jest dobrze ukrwiona i lepiej chłonie składniki odżywcze. Taki krem działa przede wszystkim odżywiająco – aplikuje skórze zastrzyk witamin, przeciwutleniaczy, substancji natłuszczających, dzięki którym skóra uruchamia procesy naprawcze. Dobry krem na noc poznasz po tym, że po jego nałożeniu wieczorem, rano skóra jest wyraźnie gładsza, przyjemniejsza w dotyku, prezentuje się bardzo świeżo, i wydaje się wygładzona.

Jak przygotować skórę na aplikację kremu nocnego?

            Aby zaaplikować krem na noc, skóra musi być perfekcyjnie przygotowana – czyli przede wszystkim doskonale oczyszczona. Po demakijażu należy umyć ją żelem głęboko oczyszczającym. Jego zadaniem jest wypłukać resztki łoju, potu i kurzu oraz makijażu z porów skóry, by nie blokować działania kremu. Dobrym pomysłem jest również peeling stosowany raz w tygodniu, który złuszcza martwy naskórek i ujędrnia skórę przez poprawę krążenia. Na koniec koniecznie trzeba przetrzeć twarz wacikiem nasączonym tonikiem. Tonizacja skóry przywraca jej właściwe pH i sprawia, że składniki odżywcze zawarte w kremie na noc wchłaniają się dużo skuteczniej. Dopiero ostatecznym krokiem powinno być nabranie niewielkiej porcji kremu na noc dostosowanego do rodzaju i potrzeb cery i równomierne wklepanie go w twarz, szyję i dekolt. Skóra, którą będzie się traktowało z szacunkiem, odwdzięczy się delikatnością w dotyku, gładkością i świeżym wyglądem przez długie lata. Nie warto więc zaniedbywać jej właściwej pielęgnacji – zwłaszcza że nie jest ona szczególnie kłopotliwa, a wielu kobietom sprawia mnóstwo radości! Wystarczy tylko zestaw dobrych kosmetyków i 10 minut każdego wieczora, by zapewnić sobie doskonały wygląd przez długie lata.