Poczuj pod stopami słońce Południa! Spieki kwarcowe Laminam na tarasie i w ogrodzie.

W czasie wakacyjnych podróży po Grecji, Włoszech, czy południu Francji zachwycają nas tarasy, chodniki i place wyłożone marmurem. Ten materiał okazuje się jednak zbyt delikatny, by bez szwanku przetrzymać polskie zimy. Po powrocie często wspominamy też rozgrzane promieniami słońca drewniane mola i pomosty, które w naszych warunkach wymagają pieczołowitej konserwacji i… częstej wymiany. Mamy dobrą wiadomość! Urok zarówno marmuru, jak i drewna – ale w formie odpornej na wszelkie kaprysy polskiej pogody – wprowadzić do ogrodu lub na taras pomaga nam włoska marka spieków kwarcowych Laminam.

  • 0

Fasada domu odporna na warunki pogodowe

We wnętrzu naszego mieszkania najbardziej reprezentacyjną funkcję pełni zwykle salon. Fasada natomiast jest wizytówką zewnętrzną - to pierwszy element architektoniczny, na który zwraca uwagę przechodzień czy gość. Odgrywa także rolę ochronną, osłaniając dom przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. Sprawdź, jaka farba fasadowa zapewni Twojej elewacji zarówno piękną prezencję, jak i odporność na każdą pogodę!
  • 0

Projekt altany ogrodowej – sprawdź, co uwzględniają najnowsze trendy w nowoczesnym budownictwie

Przebywanie w ogrodzie z rodziną, najbliższymi znajomymi albo po prostu z książką, należy do największych przyjemności sezonu letniego, którym z radością oddają się miłośnicy słońca oraz zieleni. Najcieplejsza pora roku stwarza wiele okazji do spotkań, wspólnego grilla oraz relaksu na świeżym powietrzu, więc jeśli jesteś posiadaczem domu z ogrodem, możesz uważać się za wyjątkowego szczęściarza. Jednak pojedyncza ławeczka albo huśtawka w ogrodzie mogą nie być wystarczające na potrzeby większego grona osób. Dlatego właśnie warto zainwestować w altanę, czyli wolno stojący, najczęściej niezabudowany budynek, idealnie nadający się na punkt widokowy lub miejsce przeznaczone do rekreacji w otoczeniu natury. Chociaż ta koncepcja architektoniczna istnieje od wielu stuleci, to jednak wciąż cieszy się dużą popularnością. Dowiedz się, jak powinien wyglądać projekt altany ogrodowej, zgodny z tym, co obecnie modne
  • 0

Który basen ogrodowy jest najlepszy? Podpowiadamy!

Planujesz basen w przydomowym ogrodzie? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, jak wybrać najlepszą opcję, tj. dopasowaną do Twoich potrzeb, wielkości ogrodu oraz stylu, w jakim utrzymana jest zielona przestrzeń wokół Twojego domu. Do tego kilka prostych trików na efektowną aranżację przestrzeni wokół basenu.

  • 0

Otwarty, kameralny. Nowocześnie stylowy dom dla rodziny

Sztuka godzenia sprzeczności to sekret harmonii w życiu rodzinnym, ale też ważna umie-jętność projektanta, który ma za zadanie skomponować przestrzeń do życia dla rodziców z dwojgiem nastoletnich dzieci i psem. Aleksandra Michalak, autorka wnętrz 200-metrowego domu w Krakowie, z tym wyzwaniem poradziła sobie doskonale. Choć każdy z członków rodziny ma tu zaciszne miejsce tylko dla siebie, szlaki domowników przecinają się w komfortowej przestrzeni dziennej. Punkt styczny znajduje się oczywiście w pobliżu wyspy kuchennej, przy której rozkwitają talenty kulinarne gospodyni. A jednocześnie już od wejścia dom zachwyca wspaniałym efektem wizualnym, w przemyślany sposób zbudo-wanym ze szlachetnych i trwałych rozwiązań, o jakie nietrudno za sprawą sieci salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home. Tak, by dobrze się tu mieszkało przez długie szczęśliwe lata.

  • 0

W krainie łagodności

Położony na spokojnych obrzeżach dużego miasta. Ciszę za oknami przerywają jedynie ptasie trele. We wnętrzach słychać za to gwar i śmiechy trójki dzieci. Komfortowy, przytulny dom, którego wnętrza nigdy się nie zestarzeją zaprojektowała architektka Katarzyna Kraszewska z pracowni Katarzyna Kraszewska Architektura Wnętrz. Zapraszamy do środka.

  • 0

Minimalizm w kolorach bieli, drewna i szarości

W trzypiętrowej kamienicy z 1900 roku, w samym centrum Katowic znajduje się mieszkanie o powierzchni 110 m². Projekt jego wnętrza został nagrodzony w kategorii projektów zrealizowanych w IX edycji Konkursu VASCO Integracja. Autorką projektu jest architekt Paulina Kostyra-Dzierżęga. Jury doceniło projekt przede wszystkim za jego funkcjonalność, nowoczesny charakter i spójną, konsekwentną stylistykę. Zajrzyjmy do środka, by przyjrzeć się temu wnętrzu. 

  • 0

Salon pod chmurką? Naturalnie! Ogrodowe trendy 2021

Grzejąc twarze w promieniach wiosennego słońca, zaczynamy marzyć o lecie – i planować urządzenie balkonu czy tarasu. Będziemy tam nie tylko zażywać wypoczynku, ale także bezpiecznie spędzać czas z rodziną i znajomymi. Dlatego dziś, jeszcze bardziej niż dotąd, warto postarać się o staranną aranżację plenerowego salonu. Taką, która odpowie na wszelkie nasze potrzeby – i funkcjonalne, i estetyczne. Cennych inspiracji dostarczają tu nowe trendy. Oto pięć najważniejszych.

  • 0

Od nowoczesnego minimalizmu po elegancką klasykę.

O możliwościach projektowych, jakie dają wielkoformatowe gresy Opoczno mówi projektant wnętrz Aleksandra Kurowska.

Seria wielkoformatowych gresów Grand Concept od Opoczno to spektakularne wzornictwo inspirowane naturą i motywami industrialnymi. Bogaty wachlarz wzorów stanowi wyjątkową propozycjędo przestrzeni prywatnych i komercyjnych. O możliwościach aranżacyjnych, jakie oferuje architektom i inwestorom ta seria legendarnej polskiej marki, mówi właścicielka warszawskiej pracowni projektowania wnętrz Aleksandra Kurowska.

  • 0