Bakterie do oczyszczalni - jakie pełnią zadania?

Coraz częściej sięgamy po ekologiczne oczyszczalnie przydomowe, które są praktycznie bezobsługowe i pozwalają zadbać o środowisko. W tym wypadku trzeba mieć na uwadze zakup specjalnych bakterii do oczyszczalni, pełniących liczne funkcje. Szeroki asortyment zapewnia firma Ekodren. Znajdziemy tutaj niezawodne bakterie stosowane w wielu sytuacjach w przydomowej oczyszczalni ścieków. Czym wyróżniają się te preparaty? Dlaczego trzeba je stosować? Co oferuje firma Ekodren?

  • 0

Kwiaty i zioła w lutym – co warto wysiać lub posadzić?

Chociaż zimny i nierzadko mroźny, jest przyjazny roślinom. Luty, mylnie uznawany za nudny dla ogrodników, to odpowiedni czas, by rozpocząć przygotowania do wiosny. Zwłaszcza jeśli dysponujesz balkonem, tarasem lub ogrodem. Co warto wysiać, a co posadzić w drugim miesiącu nowego roku? Sprawdziliśmy!
  • 0

Jak przygotować drewniany taras do zimy? Praktyczne rady od eksperta

To, co piękne, wymaga pewnej troski – i drewniane tarasy nie są od tej reguły wyjątkiem. A chcemy odpowiednio o nie zadbać, bo wiemy, że się nam za to odwdzięczą. Już samym widokiem tak wspaniale sprzyjają wypoczynkowi nie tylko w letnie popołudnia i wieczory, ale także w leniwe weekendy od później wiosny do wczesnej jesieni… Przed nami jednak zima, czas wyjątkowo drewnu niesprzyjający. Dlatego zapytaliśmy eksperta marki DLH, jak zadbać o taras, by w znakomitej formie zaprezentował się także w kolejnym sezonie.

  • 0

Dom i taras w stylu boho

Przez jednych zwany jest „stylem wolnych dusz”, drudzy, jak przed laty określają go słowem „etno”, jeszcze inni używają określenia „new bohemian”. A wszyscy mają na myśli to samo – czyli boho. Na czym opiera się estetyka pomieszczeń urządzonych w tym stylu? Skąd czerpać inspiracje, by stworzyć swoją wnętrzarską bohemę? Pomysły na urządzenie zarówno domu, jak i tarasu w stylu boho znaleźć można w kolekcji marki Monnarita.

  • 0

5 najczęstszych błędów przy montażu drewnianych desek tarasowych. Jak ich uniknąć?

Taras ma służyć relaksowi, odprężeniu ciała i umysłu. Dlatego na etapie budowy warto dołożyć wszelkich starań, aby w przyszłości uniknąć problemów – od pogorszenia wyglądu przez niedostateczną nośność konstrukcji aż po przedwczesne wyeksploatowanie. O najczęściej występujące błędy montażowe zapytaliśmy specjalistów z firmy DLH. Oto, na co trzeba zwrócić uwagę i jak postępować, by taras towarzyszący mieszkaniu czy domowi kojarzył się wyłącznie z przyjemnością.

  • 0

Design wśród traw

Odsłaniamy okna i otwieramy na oścież drzwi na taras! Nasze salony zalewa słońce, rześki wietrzyk tańczy między stołem a sofą, trele ptaków i szum drzew słychać nawet w najodleglejszych zakątach domu. Wokół panuje relaksująca atmosfera, a znakomite wzorniczo meble od Miloo Home jeszcze potęgują ten klimat. Dziś nie będziemy siedzieć pod dachem, w ten piękny letni dzień spotkajmy się na pogaduchy w ogrodzie.

  • 0

Mobilne lampy na balkon i do ogrodu

Nastrojowe oświetlenie zewnętrzne idealnie nadaje się do tworzenia wieczorami magicznej atmosfery, ułatwiając widoczność i ocieplając blaskiem chowającą się pod osłoną nocy naturę. Możliwości wyboru są nieograniczone, bo producenci oświetlenia prześcigają się w pomysłach na lampy ogrodowe, do montażu których nie potrzebujemy już żadnych kabli.  Wiszące lampiony w stylu japońskim, które można zawiesić na gałęzi drzewa lub pergoli, funkcyjne słupki do oświetlenia alejek i podjazdu, czy designerskie lampy stołowe czy podłogowe na trójnogu, które można umieścić na patio, tarasie lub stole – w ofercie sklepu Ardant znajdziemy wiele propozycji lamp przenośnych.

  • 0

Ogród odpowiednio dopasowany

Jaki powinien być idealny ogród? Dopasowany! Nie tylko wyglądać pięknie, ale też przez cały rok dawać schronienie odwiedzającym go zwierzętom oraz ukojenie właścicielom. O nowych trendach w ogrodnictwie opowiada Robert Wons, ekspert Castorama Polska.

  • 0