Poczuj pod stopami słońce Południa! Spieki kwarcowe Laminam na tarasie i w ogrodzie.

W czasie wakacyjnych podróży po Grecji, Włoszech, czy południu Francji zachwycają nas tarasy, chodniki i place wyłożone marmurem. Ten materiał okazuje się jednak zbyt delikatny, by bez szwanku przetrzymać polskie zimy. Po powrocie często wspominamy też rozgrzane promieniami słońca drewniane mola i pomosty, które w naszych warunkach wymagają pieczołowitej konserwacji i… częstej wymiany. Mamy dobrą wiadomość! Urok zarówno marmuru, jak i drewna – ale w formie odpornej na wszelkie kaprysy polskiej pogody – wprowadzić do ogrodu lub na taras pomaga nam włoska marka spieków kwarcowych Laminam.

  • 0

Projekt altany ogrodowej – sprawdź, co uwzględniają najnowsze trendy w nowoczesnym budownictwie

Przebywanie w ogrodzie z rodziną, najbliższymi znajomymi albo po prostu z książką, należy do największych przyjemności sezonu letniego, którym z radością oddają się miłośnicy słońca oraz zieleni. Najcieplejsza pora roku stwarza wiele okazji do spotkań, wspólnego grilla oraz relaksu na świeżym powietrzu, więc jeśli jesteś posiadaczem domu z ogrodem, możesz uważać się za wyjątkowego szczęściarza. Jednak pojedyncza ławeczka albo huśtawka w ogrodzie mogą nie być wystarczające na potrzeby większego grona osób. Dlatego właśnie warto zainwestować w altanę, czyli wolno stojący, najczęściej niezabudowany budynek, idealnie nadający się na punkt widokowy lub miejsce przeznaczone do rekreacji w otoczeniu natury. Chociaż ta koncepcja architektoniczna istnieje od wielu stuleci, to jednak wciąż cieszy się dużą popularnością. Dowiedz się, jak powinien wyglądać projekt altany ogrodowej, zgodny z tym, co obecnie modne
  • 0

Który basen ogrodowy jest najlepszy? Podpowiadamy!

Planujesz basen w przydomowym ogrodzie? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, jak wybrać najlepszą opcję, tj. dopasowaną do Twoich potrzeb, wielkości ogrodu oraz stylu, w jakim utrzymana jest zielona przestrzeń wokół Twojego domu. Do tego kilka prostych trików na efektowną aranżację przestrzeni wokół basenu.

  • 0

Salon pod chmurką? Naturalnie! Ogrodowe trendy 2021

Grzejąc twarze w promieniach wiosennego słońca, zaczynamy marzyć o lecie – i planować urządzenie balkonu czy tarasu. Będziemy tam nie tylko zażywać wypoczynku, ale także bezpiecznie spędzać czas z rodziną i znajomymi. Dlatego dziś, jeszcze bardziej niż dotąd, warto postarać się o staranną aranżację plenerowego salonu. Taką, która odpowie na wszelkie nasze potrzeby – i funkcjonalne, i estetyczne. Cennych inspiracji dostarczają tu nowe trendy. Oto pięć najważniejszych.

  • 0

Zatrzymać piękno przyrody Organic Living

Cudowne wschody słońca nad górskimi szczytami, nasycona zieleń amazońskiej dżungli, wiosenne cykanie świerszczy, intensywny zapach ogrodów różanych… Przyroda od zawsze zachwyca swym pięknem i różnorodnością. „Wpatrz się głębiej w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz”. Dziś coraz mocniej „wpatrują” się w nią architekci i designerzy, czyniąc ekologiczne projektowanie wnętrz znakiem rozpoznawczym rozpoczynającej się dekady. Dobrą ilustracją tego trendu jest kolekcja Organic Living od Miloo Home, w której znajdziemy naturalne materiały, barwy ziemi, organiczne formy oraz rozwiązania i technologie przyjazne środowisku. Po prostu piękno wprost z natury.

  • 0

Lato w ogrodzie – dodatki, które wprowadzą wakacyjny klimat

Termometry nie kłamią. W tym roku z uroków lata możemy czerpać pełnymi garściami, nawet jeśli zamiast na Majorce urlop planujemy spędzić we własnym ogrodzie. A w błogim wypoczynku na łonie natury niezastąpione okażą się nie tylko meble outdoorowe, ale i odpowiednie dodatki. To one pomogą zbudować wakacyjny klimat bez konieczności pakowania walizek czy wielogodzinnych podróży. Zdradzamy pomysły na ogrodowe akcesoria, które zamienią nasz taras w gorące tropiki, nadmorski kurort lub wymarzoną orientalną destynację.

  • 0

Paleniska ogrodowe Niezwykła dekoracja z ogniem w roli głównej

Ledy, neony, diody przegrywają z naturalnym blaskiem żywego ognia. Migoczące płomienie ogniska rozświetlające mroki nocy tworzą wyjątkową, niezwykle kameralną i ciepłą atmosferę. Nie da się jej odtworzyć za pomocą sztucznych świateł, dlatego marka Kratki stworzyła linię nowoczesnych palenisk ogrodowych, które pozwalają cieszyć się pięknem ognia w każdym ogrodzie, na tarasie czy trawniku. Polski producent znów zaskakuje eleganckim wzornictwem i świetną funkcjonalnością, udowadniając, że dzisiaj z żywiołu ognia każdy może czerpać radość.

  • 0

Prywatny Eden potrzebny od zaraz

Wiosna w pełni, słońce ma coraz większą moc, a wszechobecna zieleń sprawia, że trudno znieść całodzienny pobyt w pomieszczeniach. Coraz chętniej przenosimy się więc do ogrodów, które mogą z powodzeniem zmienić się w jadalnię czy nawet biuro. Jak stworzyć funkcjonalny zielony azyl, który pozwoli odpocząć od zgiełku miasta?

  • 0

Mity na temat wyboru mebli na taras i balkon

Na temat wyboru mebli outdoorowych istnieje wiele, nie zawsze zgodnych z rzeczywistością, opinii. Biała kanapa w ogrodzie to szaleństwo, naturalne materiały to przeżytek, a minimalistyczne formy są passé. Każdy, kto choć raz planował zewnętrzną strefę domu lub mieszkania, słyszał podobne stwierdzenia. Ile w nich prawdy? Obalamy 3 najczęściej powtarzane mity na temat wyboru mebli na taras lub balkon… przeczytajcie i zapomnijcie o nich na zawsze.

  • 0