Cosentino prezentuje nowy wizerunek Silestone®

ponad 30-letnią historią na rynku powierzchni dla architektury i wzornictwa, Silestone®, najbardziej znana marka Grupy Cosentino, odnawia swą tożsamość, podkreślając zarówno zewnętrzną, jak i wewnętrzną transformację. Z końcem kwietnia 2021 r. marka otrzymała nową identyfikację, by wciąż inspirować poprzez innowacyjne i zrównoważone przestrzenie, zbudowane na wartościach, które wymagają charakteru, odpowiedzialności i człowieczeństwa, czyli cech, które sprawiły, że konglomerat Silestone® był i jest wyjątkowy od samego początku.

  • 0

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o deskach kompozytowych, ale baliście się zapytać

Kompozytowe deski tarasowe to produkt bardzo popularny w Polsce, jednak wiele osób nadal szuka odpowiedzi na pytania o aspekty techniczne tego materiału. Z czego powstają takie deski? Jak się je montuje? Jak dobrać odpowiedni model do konkretnych potrzeb? I jak później o niego zadbać? Zapytaliśmy ekspertów marki DLH, wiodącego dystrybutora m.in. desek tarasowych z kompozytu, o te i inne najczęściej podnoszone kwestie. Oto co nam odpowiedzieli.

  • 0

Fotel Chic Lounge – rozsiądź się wygodnie

Kultowy fotel Chic Lounge powstał w 2018 roku na podstawie projektu znakomitego francuskiego designera Christophe’a Pillet. To już trzeci, po Chic oraz Chic Air, model stworzony przez projektanta specjalnie dla marki Profim. Po kilku latach od wejścia na rynek mebel wciąż cieszy się popularnością i uznaniem. Nagradzany na międzynarodowych konkursach Red Dot Award w kategorii Produkt Design 2019 i German Design Award 2020 w kategorii „Excellent Product Design”, zaskakuje przemyślaną formą i estetyką.

  • 0

Poczuj pod stopami słońce Południa! Spieki kwarcowe Laminam na tarasie i w ogrodzie.

W czasie wakacyjnych podróży po Grecji, Włoszech, czy południu Francji zachwycają nas tarasy, chodniki i place wyłożone marmurem. Ten materiał okazuje się jednak zbyt delikatny, by bez szwanku przetrzymać polskie zimy. Po powrocie często wspominamy też rozgrzane promieniami słońca drewniane mola i pomosty, które w naszych warunkach wymagają pieczołowitej konserwacji i… częstej wymiany. Mamy dobrą wiadomość! Urok zarówno marmuru, jak i drewna – ale w formie odpornej na wszelkie kaprysy polskiej pogody – wprowadzić do ogrodu lub na taras pomaga nam włoska marka spieków kwarcowych Laminam.

  • 0

Fasada domu odporna na warunki pogodowe

We wnętrzu naszego mieszkania najbardziej reprezentacyjną funkcję pełni zwykle salon. Fasada natomiast jest wizytówką zewnętrzną - to pierwszy element architektoniczny, na który zwraca uwagę przechodzień czy gość. Odgrywa także rolę ochronną, osłaniając dom przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. Sprawdź, jaka farba fasadowa zapewni Twojej elewacji zarówno piękną prezencję, jak i odporność na każdą pogodę!
  • 0

Projekt altany ogrodowej – sprawdź, co uwzględniają najnowsze trendy w nowoczesnym budownictwie

Przebywanie w ogrodzie z rodziną, najbliższymi znajomymi albo po prostu z książką, należy do największych przyjemności sezonu letniego, którym z radością oddają się miłośnicy słońca oraz zieleni. Najcieplejsza pora roku stwarza wiele okazji do spotkań, wspólnego grilla oraz relaksu na świeżym powietrzu, więc jeśli jesteś posiadaczem domu z ogrodem, możesz uważać się za wyjątkowego szczęściarza. Jednak pojedyncza ławeczka albo huśtawka w ogrodzie mogą nie być wystarczające na potrzeby większego grona osób. Dlatego właśnie warto zainwestować w altanę, czyli wolno stojący, najczęściej niezabudowany budynek, idealnie nadający się na punkt widokowy lub miejsce przeznaczone do rekreacji w otoczeniu natury. Chociaż ta koncepcja architektoniczna istnieje od wielu stuleci, to jednak wciąż cieszy się dużą popularnością. Dowiedz się, jak powinien wyglądać projekt altany ogrodowej, zgodny z tym, co obecnie modne
  • 0

Który basen ogrodowy jest najlepszy? Podpowiadamy!

Planujesz basen w przydomowym ogrodzie? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, jak wybrać najlepszą opcję, tj. dopasowaną do Twoich potrzeb, wielkości ogrodu oraz stylu, w jakim utrzymana jest zielona przestrzeń wokół Twojego domu. Do tego kilka prostych trików na efektowną aranżację przestrzeni wokół basenu.

  • 0

Otwarty, kameralny. Nowocześnie stylowy dom dla rodziny

Sztuka godzenia sprzeczności to sekret harmonii w życiu rodzinnym, ale też ważna umie-jętność projektanta, który ma za zadanie skomponować przestrzeń do życia dla rodziców z dwojgiem nastoletnich dzieci i psem. Aleksandra Michalak, autorka wnętrz 200-metrowego domu w Krakowie, z tym wyzwaniem poradziła sobie doskonale. Choć każdy z członków rodziny ma tu zaciszne miejsce tylko dla siebie, szlaki domowników przecinają się w komfortowej przestrzeni dziennej. Punkt styczny znajduje się oczywiście w pobliżu wyspy kuchennej, przy której rozkwitają talenty kulinarne gospodyni. A jednocześnie już od wejścia dom zachwyca wspaniałym efektem wizualnym, w przemyślany sposób zbudo-wanym ze szlachetnych i trwałych rozwiązań, o jakie nietrudno za sprawą sieci salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home. Tak, by dobrze się tu mieszkało przez długie szczęśliwe lata.

  • 0

W krainie łagodności

Położony na spokojnych obrzeżach dużego miasta. Ciszę za oknami przerywają jedynie ptasie trele. We wnętrzach słychać za to gwar i śmiechy trójki dzieci. Komfortowy, przytulny dom, którego wnętrza nigdy się nie zestarzeją zaprojektowała architektka Katarzyna Kraszewska z pracowni Katarzyna Kraszewska Architektura Wnętrz. Zapraszamy do środka.

  • 0