Endermologia – sposób na obrzęki, cellulit i fałdki tłuszczu

Z takimi problemami, jak zatrzymywanie wody w organizmie, cellulit czy miejscowe nadmiary tkanki tłuszczowej zmaga się wiele kobiet. Proces efektywnego modelowania ciała wymaga kompleksowego podejścia i zajmuje zwykle sporo czasu, jednak korzystając regularnie z endermologii, można ten proces znacznie przyspieszyć.

Co to jest endermologia?

Endermologia to jeden z najmniej inwazyjnych zabiegów modelowania sylwetki. Metodę tę opracowano ponad 20 lat temu we Francji. Początkowo zastępowała masaż ręczny w zabiegach rehabilitacyjnych po urazach. Dzięki przeprowadzeniu licznych badań okazało się, że endermologia jest dużo skuteczniejsza w modelowaniu ciała i odmładzaniu skóry niż masaż manualny. W zabiegu tym wykorzystuje się podciśnienie oraz pracę komputerowo sterowanych rolek.

Kiedy warto zdecydować się na zabieg endermologii?

Specjaliści z katowickiej Kliniki Miracki polecają endermologię na takie problemy, jak:

  • obrzęki,
  • zaburzenia w krążeniu krwi i limfy,
  • cellulit,
  • wiotką skórę,
  • miejscową otyłość (lokalne depozyty tkanki tłuszczowej),
  • przewlekłe stany napięcia mięśni,
  • nadmiar toksyn w organizmie.

Zabieg endermologii umożliwia bezpieczne wyszczuplanie. Dedykowany jest m.in. osobom po znacznej utracie masy ciała (np. po odchudzaniu), które mają problem z wiotką skórą. Systematyczne wykonywanie endomasażu pobudza produkcję kolagenu w skórze, dzięki czemu wzmacnia ją i ujędrnia. Zabieg ten doskonale sprawdza się jako terapia antycellulitowa – usuwa toksyny odpowiedzialne za powstawanie „pomarańczowej skórki”, pobudza mikrokrążenie. Osoby, które regularnie poddają się endermologii mogą spodziewać się redukcji cellulitu, wyrzeźbienia sylwetki, poprawienia jakości skóry.

Endermologia LPG – przebieg zabiegu

Endermologia LPG trwa około 30 minut i wykonywana jest przez wykwalifikowanego kosmetologa. Do zabiegu pacjent zakłada tzw. endermowear, czyli specjalną odzież, która ułatwia poruszanie się rolek urządzenia po ciele. Kosmetolog precyzyjnie przesuwa głowicą masującą. Pod wpływem podciśnienia tworzą się fałdy skórne. Skóra przybiera kształt fali – dzięki temu możliwe jest dokładne jej wymasowanie – na zewnątrz i od wewnątrz, za pomocą elektronicznie sterowanych rolek. Aby osiągnąć pełną mobilizację tkanki, rolki poruszają się wewnątrz głowicy nie tylko ruchem obrotowym wokół własnej osi, ale także względem siebie.

W efekcie skóra jest mocno ugniatana w różnych kierunkach, co wpływa na mobilizację wewnętrznych procesów regeneracyjnych. Endermologia pobudza mikrokrążenie, usprawnia metabolizm oraz stymuluje skórę do produkcji kolagenu i elastyny (białek odpowiedzialnych ja jej jędrność i elastyczność). To wszystko wpływa również na przyspieszenie detoksykacji organizmu i redukcję tkanki tłuszczowej.

Zabieg jest przyjemny i relaksujący, nie wymaga specjalnych przygotować, ani nie wiąże się z żadnymi efektami ubocznymi. Mogą z niego korzystać nawet kobiety w ciąży (po pierwszym trymestrze) – w ich przypadku jednak endomasaż brzucha jest wykluczony, ale za to mogą zdecydować się na masaż opuchniętych nóg, który zlikwiduje obrzęki i przyniesie niesamowitą ulgę.

Siłą endermologii jest regularność. Zabiegi wykonywane najpierw 2 razy w tygodniu, a potem 1-2 razy w miesiącu potrafią skutecznie ujędrnić ciało i zmniejszyć widoczność cellulitu. W trakcie trwania endermologii LPG Alliance bardzo ważne jest przestrzeganie zasad zdrowego odżywiania, wykonywanie lekkich ćwiczeń, a także wypijanie około 2,5 litra wody dziennie – dzięki temu efekty modelowania sylwetki się utrwalają.

Więcej na temat modelowania sylwetki dowiesz się od specjalistów z Kliniki Miracki w Katowicach – zapraszamy do kontaktu.