Epilab w leczeniu trądziku różowatego i zmian naczyniowych

Wyróżniony Epilab w leczeniu trądziku różowatego i zmian naczyniowych
Trądzik różowaty jest przewlekła chorobą obejmującą środkową część twarzy i objawiającą się poszerzeniem naczyń krwionośnych, a następnie powstaniem grudek i krost. Kiedy tradycyjne leczenie jest nieskuteczne, wtedy warto pomyśleć o technologii Epilab.

Epilab to nowoczesny laser, emitujący dwie wiązki fal o różnej długości, który znalazł liczne zastosowania w kosmetologii. Chociaż często stosowany jest w epilacji, może być wykorzystywany również w leczeniu zmian spowodowanych trądzikiem różowatym i zmian naczyniowych.

Mechanizm działania

Epilab w leczeniu trądziku różowatego i zmian naczyniowych działa głównie poprzez okluzję małych naczyń. Wiązka promieniowania przechodzi przez skórę i jest absorbowana przez znajdującą się we krwi hemoglobinę. To generuje stan zapalny i związaną z nim okluzję, czyli zamkniecie poszerzonych naczyń. Proces ten może trwać nawet do kilku miesięcy, w zależności od wielkości naczynia. Technologia ta jest bezpieczna dla skóry i, ponieważ zawiera ona dużo wody i mało hemoglobiny, nie dochodzi do jej przegrzania w trakcie zabiegu.

Laser Epilab – bezpieczeństwo i skuteczność na pierwszym miejscu

Producent lasera Epilab jako główny cel postawił sobie bezpieczeństwo. Epilab wyposażony jest w nakładkę TAPER umożliwiającą równomierne i bezpieczne rozprowadzanie wiązki promieniowania. Opatentowany system ABS nie dopuszcza do powstania poparzeń. Jedyny w swoim rodzaju potrójny system chłodzenia schładza skórę w czasie zabiegu i czyni go bezbolesnym. Dzięki systemowi Smooth Pulse Epilab pracuje szybko i efektywnie. Skuteczność laserów diodowych, do których zalicza się Epilab, w redukcji zmian naczyniowych (tzw. pajączków skórnych) została potwierdzona w badaniach naukowych. W jednym z testów z zastosowaniem lasera diodowego 800 nm (Wollina U. et al., 2003) na grupie 35 pacjentów przeprowadzono zabieg laserowego zamykania zmian naczyniowych na kończynach dolnych. Wykonano dwa zabiegi w odstępie 2 tygodni. U 15 pacjentów zaobserwowano całkowicie zniknięcie zmian bezpośrednio po zabiegach, a u 20 ich znaczną redukcję. Po pół roku u 6 pacjentów ciągle obserwowano całkowity zanik tzw. pajączków, u 6 zmniejszenie zmian. Stabilny obraz zmian naczyniowych wystąpił u 9 pacjentów, a powstanie blizn miało miejsce jedynie u jednego.

W leczeniu zmian naczyniowych i trądziku różowatego zabieg laserowy może być atrakcyjną alternatywą.