Farbowanie włosów na nietypowe kolory

Wyróżniony Farbowanie włosów na nietypowe kolory

Farbowanie włosów jest modne i popularne już od dziesięcioleci, chociaż zmieniają się barwy, które cieszą się estymą kupujących. Niektórzy stawiają na koloryzację w salonie fryzjerskim, gdzie profesjonalista wie, jak mieszać farby do włosów w taki sposób, żeby osiągnąć pożądany kolor. Inni jednak decydują się to zrobić samodzielnie, czy to z oszczędności, czy też ze względu na rozwijanie własnej pasji. Chociaż powody ku temu są różne, zawsze dobrze wiedzieć, jakie obowiązują w tym względzie zasady i czego lepiej jest się wystrzegać. W końcu każdy może kiedyś zechcieć spróbować koloryzacji samemu, we własnych czterech ścianach.

Domowe farbowanie fryzury jest najpopularniejsze pośród nastolatków i ludzi bardzo młodych

Wynika to z faktu, że chcą osiągnąć ciekawe i kontrowersyjne kolory, jednocześnie oszczędzając i kupując produkty, które są przystępne dla ich możliwości finansowych. Mieszanie farb do włosów pozwala im na osiągnięcie doskonałego efektu przy stosunkowo niewielkich wydatkach własnych. Dzięki wykorzystaniu żółtego i czerwonego, a w wersji ekstremalnej platynowego blondu i intensywnych odcieni rudego, są w stanie uzyskać jaskrawy pomarańcz. Czerwień z niebieskim dadzą soczysty fiolet, a żółty razem z niebieskim różne warianty zieleni.

Decydując się na taki krok, trzeba wiedzieć, jak mieszać farby do włosów i zdawać sobie sprawę z tego, że nie powinno się miksować ze sobą farb różnych firm, ponieważ końcowy efekt może wyjść nieciekawy. Zdecydowanie bezpieczniej jest sięgnąć po dwa kolory od jednego producenta. Nie chodzi tutaj już nawet o to, że problemem mogłyby być same barwy, ale różne produkty tego typu mają zróżnicowany skład chemiczny oraz inne, różniące się nieco między sobą aktywatory i utleniacze.

 

Kilka słów o samych kolorach

 

Żeby mieszanie farb do włosów przebiegło bez zbędnych komplikacji, najlepiej jest stosować się do reguły, że nie należy ze sobą mieszać barw o skrajnych właściwościach. Oznacza to, że najlepiej łączyć te, których kolor jest zimny jedynie z zimnymi lub neutralnymi, a ciepłe z ciepłymi i również z neutralnymi. Dzięki temu może nie uzyska się całkowitej pewności, co z nich wyjdzie, ale na pewno będzie to coś w pełni akceptowalnego.

Mówiąc o tym, jak mieszać farby do włosów, należy również wspomnieć o tym, jak wymieszać je z utleniaczem. Istotne jest tutaj to, że w charakterze utleniacza można użyć najzwyklejszej wody utlenionej i nie musi to być profesjonalny produkt fryzjerski. Ważne jednak, żeby podczas rozjaśniania jej stężenie wahało się między 9 a 12%, a w przypadku przyciemniania nie powinno być wyższe niż 6%.