Jak dobrać damski pasek skórzany do koloru i fasonu ubrań?

Wyróżniony Jak dobrać damski pasek skórzany do koloru i fasonu ubrań?
Dobranie damskiego paska do spodni czy też pozostałych elementów kobiecej garderoby nigdy nie jest łatwe. Panie w zdecydowanej większości przypadków sięgają po eleganckie, trwałe oraz schludne paski skórzane. To idealna propozycja do codziennego użytku, jak i przy bardziej formalnych okazjach. Jak jednak dobrać taki pasek pod kątem koloru oraz fasonu ulubionych ubrań? Warto się o tym przekonać i uchronić się przed błędami.

Damski pasek skórzany - jak go dobrać do spodni, bluzek, sukienek i fasonu ubrań?

Damski pasek skórzany może być dobierany na wiele różnych sposobów. Na samym początku wypadałoby się zastanowić nad tym, jak dobrać go do spodni, bluzek sukienek oraz fasonu ubrań. Mniej doświadczonym paniom może to zająć dużo czasu, dlatego w wielu przypadkach strzałem w dziesiątkę okaże się wizyta u stylistki, lecz niekiedy trzeba sobie radzić w pojedynkę. Oto najważniejsze zasady doboru pasków skórzanych:

  • dobierając pasek do jeansów warto pomyśleć o skórzanym pasku z dużą metalową klamrą, która będzie się wyróżniać na tle innych elementów garderoby,
  • łącząc jeansy z eleganckimi bluzkami pozostaje postawić na szykowne i eleganckie modele pasków skórzanych w kolorze czarnym,
  • do eleganckich i materiałowych spodni najlepszym wyborem będą klasyczne paski skórzane z niewielką ozdobną sprzączką,
  • do rozkloszowanych i letnich sukienek warto wybrać cienkie paski, umieszczone w okolicach kobiecej talii (subtelne podkreślenie atrakcyjnej sylwetki),
  • do wzorzystych bluzek i klasycznych spodni pasować będzie pasek damski skórzany szeroki (zwykle takie stylizacje nosi się jednak na co dzień lub też na spotkania ze znajomymi).

Na całe szczęście damskie paski skórzane od ARUCcE dzielą się obecnie na wiele różnych modeli i odmian, dlatego zainteresowane panie bez większych trudności odnajdą dla siebie zarówno modele szerokie, cienkie, bardziej eleganckie czy też tradycyjne. Ich dobór zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji, wybranych stylizacji oraz charakteru zbliżającego się wydarzenia.

Dobieranie damskich pasków skórzanych do koloru ubrań

Pozostało przeanalizować jeszcze jedną istotną kwestię, a mianowicie to, jak dobrać damski pasek skórzany do koloru noszonych ubrań.

  • Do jednobarwnych bluzek, sukienek oraz tunik wybiera się paski o jednolitym kolorze i gładkiej fakturze.
  • W przypadku wielobarwnych stylizacji można sobie pozwolić na nieco więcej i zdecydować się na bardziej odważne modele pasków skórzanych o zróżnicowanej fakturze.
  • Wzorzyste ubrania świetnie komponują się z kolei z paskami w jednolitym kolorze. W tym przypadku sprawdzi się m.in. pasek damski skórzany czarny.

Kiedy zdecydować się na paski szerokie, a kiedy na cienkie?

Zastanawiając się nad wyborem paska cienkiego lub szerokiego, warto skupić się na swojej figurze oraz charakterze wydarzenia. Drobne panie wybierają modele cienkie, natomiast te o nieco bardziej krągłych kształtach zainteresują się modelami szerokimi. Cienki pasek skórzany to absolutny must have na oficjalnych i uroczystych spotkaniach oraz wydarzeniach. W tej sytuacji łatwo o popełnienie dużego błędu dlatego też warto mieć w głowie powyższe wskazówki i zawsze wybrać najdogodniejszą propozycję.