Jak dobrać podkład do cery?

Wyróżniony Jak dobrać podkład do cery?

Źle dobrany podkład to najczęstsza makijażowa wpadka pań. Dobieramy zbyt ciemne lub zbyt jasne odcienie do naszej karnacji. Dodatkowo nie uwzględniamy szczególnych potrzeb naszej cery. Błądzimy po omacku, testując miliony podkładów, oferowanych przez sklep z kosmetykami. Tymczasem wystarczyłoby odpowiedzieć sobie na kilka, istotnych pytań.

Jaki typ cery prezentujesz?

Zanim odwiedzisz sklep z kosmetykami, poświęć chwilę na szczegółową analizę swojej skóry. Zwróć uwagę na to, czy Twoja skóra przetłuszcza się w strefie T, czy występują na niej zaczerwienienia, czy masz trądzik, czy któreś fragmenty szczególnie szybko się przesuszają. W ten sposób odpowiesz sobie przynajmniej na jedno podstawowe pytanie – "Czy mam cerę suchą, tłustą czy też mieszaną?" Oczywiście musisz zwrócić uwagę na to, jaki typ przeważa na Twojej twarzy. Tak naprawdę żadna kobieta nie ma jednolicie tłustej lub suchej cery.

Jak dobrać podkład do cery tłustej?

Jeżeli zatem stwierdzisz, że przeważa u Ciebie cera tłusta, w sklepie z kosmetykami nastaw się szukanie podkładów matujących, które posiadają dużo pigmentu. Jak ognia unikaj natomiast tych, które powstały na bazie wody i mają właściwości intensywnie nawilżające i rozświetlające. W ten sposób Twoja skóra będzie wyglądała naturalnie i jednocześnie unikniesz efektu świecenia się.

Jak dobrać podkład do cery suchej?

Z kolei jeżeli uznasz, że posiadasz cerę suchą, swoje kroki w sklepie z kosmetykami skieruj raczej w stronę podkładów, które mają lekką i płynną konsystencję. Pamiętaj bowiem, że im więcej pigmentu, tym łatwiej o katastrofę. Skóra może po prostu wypić wodę, zawartą w takim podkładzie i w rezultacie nałożona warstwa po prostu odklei się od Twojej twarzy. Musisz również wiedzieć, że podkłady o wodnistej konsystencji lepiej nakładać pędzlem lub palcami, ponieważ gąbka mogłaby wchłonąć zbyt wiele produktu.

Jak dobrać podkład do karnacji?

No i finalnie pozostaje jeszcze dobór podkładu do karnacji. W sklepie z kosmetykami znajdziesz wiele testerów. Poświęć chwilę i wybierz ten, który pasuje do koloru Twojej skóry. Najlepiej jest nałożyć odrobinę produktu na linię żuchwy, bo wtedy najlepiej widać jego kolor. Czasem też sklep kosmetyczny oferuje pomoc swoich konsultantów, którzy wykonają dla Ciebie szybki makijaż, dobierając jednocześnie odpowiedni odcień podkładu.

Gdzie kupić odpowiedni podkład?

Jeżeli już wiesz, jakiego podkładu szukasz, odwiedź sklep z kosmetykami i dokonaj zakupu. Korzystne cenowo produkty znajdziesz nie tylko w stacjonarnych drogeriach i perfumeriach, ale i w sklepach internetowych, jak chociażby na stronie https://cosibella.pl/.