Jak kupić dobre fotele do biura, za które podziękują twoi pracownicy?

Wyróżniony Jak kupić dobre fotele do biura, za które podziękują twoi pracownicy? fot. brylaplus.pl
Co prawda nikt nie rzuca pracy, uzasadniając swoją decyzję niewygodnym fotelem biurowym. Nie jest jednak tajemnicą, że wygoda pracowników ma wydatny wpływ na ich wydajność. Więc kup dobre fotele, a oni ci podziękują. Jak to zrobić?

Kupuj dobry fotel

To, że coś jest hitem na rynku, wcale nie musi oznaczać, że będzie wszystkim pasować. Kupowanie ośmiu czy piętnastu takich samych foteli, może pozwoli ci sięgnąć po magiczną zniżkę w hurtowni, ale nie ucieszy twoich pracowników. Inny fotel będzie przeznaczony dla 150-kilogramowego grafika, a inny dla szczupłej, mierzącej 159 cm kobiety. Co prawda fotele mają różnego rodzaju regulacje, ale nie aż tak szerokie.

Dużo siedzenia czy raczej posiedzenie na kawę?

Nie każdy z twoich pracowników spędza w swoim biurowym fotelu tyle samo czasu. Niektórzy mają takie stanowiska, które wymagają jedynie kilkunastu minut dziennie siedzenia i to właśnie dla tych osób możesz kupić fotele bez szczególnie zaawansowanych funkcji, jeśli idzie o ustawienie oparcia, podłokietniki czy zagłówek. Dla osób, które “przesiadują” w swoich fotelach po 7-8 godzin dziennie niezbędne będą modele z szerokimi możliwościami regulacji, wykonane z bardzo trwałych i odpornych na ścieranie materiałów, które można szybko i skutecznie czyścić.

Funkcje dodatkowe, które pomogą zadbać o kręgosłup

Podstawą w przypadku używanego przez długie godziny fotela biurowego jest zagłówek - to on pozwala szyi i górnym odcinkom kręgosłupa na moment się rozluźnić i odprężyć. Dobrze, by fotel miał oparcie dopasowane do krzywizny kręgosłupa, a najlepiej by wysokość i głębokość podparcie lędźwiowego regulowana była za pomocą napięcia membrany, z której może być zrobione oparcie fotela. Coraz częściej za najwygodniejsze, osoby spędzające sporą część dnia przy komputerze uważają membrany z siateczki. Zapewniają one przewiew, a jednocześnie bardzo sprawnie przystosują się do cech osobniczych najczęściej siedzącej na nich osoby. Niezłym rozwiązaniem jest też poszukanie fotela z atestem do pracy ciągłej. Takie fotele zwykle posiadają oddychającą i nie odkształcającą się tapicerkę, która jest przygotowane na obciążenie 24 godziny na dobę - jeśli więc mamy pracowników zmianowych i fotel ma służyć nie tylko jednej osobie, tego typu rozwiązanie jest jedynym właściwym.

Mechanizm synchroniczny - koniecznie sprawdź czy krzesło go ma

Pozycja siedząca i jej utrzymywanie przez wiele godzin, jak nietrudno się domyślić, nie jest ulubionym zajęciem naszego kręgosłupa. Dlatego dobrze jest pomagać mu na etapie zmian pozycji. Najpopularniejszym typem mechanizmu synchronicznego w krzesłach biurowych jest odchylanie się oparcia i siedziska w stosunku 2:1. Oznacza to, że oparcie odchyla się dwa razy bardziej niż siedzisko. To pomaga m.in. niwelować ucisk na tętnice udowe.

Na koniec miejsce zakupu krzesła. Dobrze, jeśli jest to sklep z produktami atestowanymi jak Bryła Plus: https://www.brylaplus.pl/, gdzie nie tylko znaleźć można spory wybór foteli biurowych, ale też zapewnić sobie nawet pięcioletnią gwarancję.