Jak łączyć kolory włóczki - modne wyroby na drutach

Wyróżniony Jak łączyć kolory włóczki - modne wyroby na drutach
Podczas robótek ręcznych z biegiem czasu, a raczej biegiem nabywania umiejętności pragniemy dziergać na kolorowo. Jednak łączenie włóczek nie jest taką prostą sprawą, szczególnie gdy mamy do czynienia z grubszą przędzą i nie chcemy, żeby supełki łączące dwa kolory były widoczne. W tym artykule przedstawimy Wam kilka sposobów jak to zrobić.

Gdzie kupić ciekawe włóczki?

Oczywiście, żeby łączyć ciekawie kolory w swoich robótkach, musimy mieć do tego odpowiednie narzędzia, czyli włóczki. Aktualnie możemy się cieszyć rozwojem sklepów internetowych, ponieważ za ich sprawą możemy w szybki sposób zamówić to, co jest nam potrzebne, a jednocześnie się nam podoba, bez wychodzenia z domu. Jednym z przykładów jest sklep internetowy z włóczkami: https://zamotane.pl, który może pochwalić szeroką ofertą wszelkich rodzajów włóczek i nie tylko. W ich ofercie znajdziemy przede wszystkim wysokojakościowe, ale i tanie włóczki, między innymi kordonek stokrotka, kordonek maxi, czy włóczka puffy, do której nie potrzebujemy nawet drutów, wystarczą ręce i motywacja.

Sposób 1 – łączenie kolorów, w którym drugi ma być zakończeniem robótki

Jeżeli marzy nam się robótka dwukolorowa, na której jeden kolor jest prewodni, a drugi tylko ją kończy, w pewien sposób obramowuje, to w momencie, kiedy decydujemy się na zmianę koloru, musimy pierwsze oczko przerobić nowym kolorem. Pamiętajmy, aby zarówno nowa, jak i stara (główna) nitka miały długie końce, dzięki temu będzie nam się łatwiej pracowało. Następnie musimy ścisnąć starą nitkę, tak by ją zmniejszyć. I robić to kolejno według powyższego wzoru – przerobić nową nitkę, jednocześnie przytrzymując starą, aby ścisnąć jej oczka. Na koniec, jeszcze, kiedy mamy przędze na drutach, musimy zawiązać supełek, tam, gdzie zaczynaliśmy łączenie kolorów, a końce z niego ucinamy.

Sposób 2 – łączenie kolorów przy robótkach z pasami poziomymi

Jeżeli chcemy stworzyć robótkę z różnokolorowymi pasami poziomymi i bez konieczności obcinania supełka na końcu, musimy na końcu rzędu przerobionego starym kolorem połączyć ostatnie oczko z pętelką nowego koloru. Musimy jednak uważać, żeby nam nitka nowego koloru nie uciekła, ponieważ często jej się to zdarza. Oczko, które powstało na brzegu robótki z połączenia dwóch kolorów, należy przerobić nowym kolorem. Na końcu należy zaciągnąć pozostałą nitkę starego koloru, tak aby jego oczko nie pozostało za duże.

Sposób 3 – dwa lub więcej kolorów w pionie

Były pasy poziome, to muszą być i pionowe, otóż jeżeli mamy ochotę na zabranie się do takiej wersji robótki, musimy dwoma, lub większą ilością kolorów nabrać optymalną liczbę oczek każdego z nich na jeden drut. Po takim przygotowaniu możemy zacząć robótkę, jednak żeby kolory się ze sobą połączyły, musimy skrzyżować ze sobą nitki tuż przed stworzeniem pierwszego oczka z drugim kolorem. Pamiętajmy, że krzyżowanie musi odbywać się zawsze po lewej stronie.

Włóczki można łączyć na wiele sposobów przy naszych robótkach, możemy je wykonywać z dwóch kolorów, lub ich większej ilości. Jednak musimy pamiętać, że nitki, które nie są w danym momencie potrzebne, muszą zostać po lewej stronie robótki i to najlepiej w miarę luźno, żeby nie powodowały ściągania się robótki. Takie kolorowe wyroby są aktualnie bardzo modne również w dekorowaniu wnętrz, więc możemy nimi ozdobić nasze mieszkanie, czy obdarować znajomych.