Jak mały zlewozmywak jednokomorowy sprawdza się w kuchni

Wyróżniony Jak mały zlewozmywak jednokomorowy sprawdza się w kuchni

Zlewozmywaki dwukomorowe przez lata cieszyły się dużą popularnością. Początkowo były to dobrej jakości zlewy kuchenne ceramiczne. Następnie tanie zlewozmywaki ze stali podbiły rynek. Dziś coraz częściej sięgamy po zlewozmywaki granitowe z jedną komorą. W atrakcyjnej cenie możemy kupić trwałe produkty, które posłużą nam latami. Jak praktyczne są granitowe zlewy jednokomorowe, oraz na co należy zwracać uwagę? Przyjrzyjmy się!

Małe zlewozmywaki jednokomorowe w niewielkiej kuchni – oszczędność miejsca

Dlaczego małe zlewozmywaki jednokomorowe cieszą się coraz większą popularnością? Jeszcze kilka lat temu większość z nas nie wyobrażała sobie pracy w kuchni przy zlewie z jedną komorą. Dziś większość z nas posiada w swoim mieszkaniu zmywarki. Najczęściej nie jest więc konieczne ręczne zmywanie naczyń. Sporadycznie myjemy w zlewie porcelanę hand made czy też patelnie. Robimy to pod bieżącą wodą. Zlewozmywak z niewielkim osuszaczem jest więc wystarczający, aby odstawić jedno lub kilka naczyń do wyschnięcia. Kolejnym powodem, dla którego mały zlewozmywak jest praktyczny, są coraz mniejsze mieszkania, jakie mamy do dyspozycji, oraz coraz większy asortyment sprzętu kuchennego stojącego na blacie kuchennym. Dekadę wcześniej na szafce stał chlebak i deska do krojenia chleba. Dziś stoją na nim liczne urządzenia tj. ekspres do kawy, toster czy thermomix. Każdy centymetr blatu kuchennego jest na wagę złota. Mały zlewozmywak bez osuszacza pozwala nam wygospodarować dodatkową powierzchnię.

Praktyczne zlewozmywaki jedno- i półtorakomorowe z osuszaczem lub bez

Zlew jednokomorowy wpuszczany w blat pozwoli nam cieszyć się większą powierzchnią blatu. Jednocześnie przy jego pomocy możemy bez problemu umyć nieliczne naczynia oraz produkty spożywcze przeznaczone do spożycia. Pomocny może okazać się niewielki osuszacz. Przy małej kuchni możemy z niego zrezygnować. Ciekawą opcją są nieco trudniejsze w montażu zlewozmywaki podwieszane. Obydwa rodzaje prezentują się rewelacyjnie w nowoczesnej kuchni. Dla większego komfortu podczas przygotowywania posiłku możemy zdecydować się na niewielkie zlewozmywaki półtorakomorowe. Warto zwrócić uwagę na trwałe materiały oraz ładny design. Nie bez znaczenia jest bateria kuchenna, po którą sięgniemy. Może ona być wspaniałą ozdobą zlewu. Decydując się na wysoką baterię z wyjmowaną wylewką znacznie łatwiej będziemy mogli opłukać duże naczynia, warzywa czy też zlewozmywak z osuszaczem.

obraz 1

Gdzie kupić dobrej jakości zlewozmywaki i ile kosztują

Dobrej jakości zlewozmywaki powinny być wykonane z trwałego materiału. Producent zlewozmywaków Sink Quality ma w swojej ofercie granitowe zlewozmywaki w różnych rozmiarach – jedno i półtorakomorowe. Na produkty otrzymamy 10 lat gwarancji. Pozytywne opinie użytkowników wskazują na przepiękny design oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz odbarwienia. Kupujący cenią sobie duży wybór pod względem wymiarów. W sklepie znajdziemy granitowe zlewozmywaki do szafki od 40 cm, od 50 cm czy od 60 cm (w kolorze białym oraz czarnym). Oferta obejmuje także zlewy czarny metalik z połyskującymi drobinkami w kolorze srebrnym lub złotym. Najtańsze zlewozmywaki kosztują około 350 złotych. To atrakcyjna cena, jak na tak stylowy oraz dobry pod względem jakości produkt.

Mały zlewozmywak jednokomorowy wymaga nieco innej organizacji pracy podczas gotowania. W zamian uzyskamy nieco więcej miejsca na kuchennym blacie. Dlatego tak wiele osób rezygnuje z dużych, dwukomorowych zlewozmywaków, które mają swoje zalety. Niestety niekiedy brak nam na nie miejsca.