Jak opieka nad osobami starszymi może zmienić Twoje życie?

Zwłaszcza w ostatnich latach agencje opiekunek starszych mają coraz więcej ofert pracy dla opiekunek. Szukasz zawodu z przyszłością? Takiego, w którym wykorzystasz swoją empatię i odporność na stres? Poznaj 5 powodów, dlaczego warto pracować w charakterze opiekunki.

1. Praca jako opiekunka osób starszych - legalna, stabilna i atrakcyjnie wynagradzana

Rosnące zapotrzebowanie na pracę opiekunek powoduje, że agencje opiekunek osób starszych muszą zaoferować atrakcyjne warunki. Zaufana firma pośrednicząca między rodzinami a opiekunkami – avoria.com.pl – zapewnia swoim opiekunkom legalną pracę oraz dodatkowo premie. Umowa jest podpisywana jeszcze w Polsce, a od zarobionych kwot są opłacane m.in. składki. W rezultacie opiekunka nie tylko zyskuje zabezpieczenie społeczne, ale pracuje również na swoją przyszłą emeryturę.

2. Jak opieka nad seniorami może pomóc w doskonaleniu języka i odkryciu nowych kultur?

Każda agencja opieki nad osobami starszymi jest zainteresowana współpracą z opiekunkami płynnie mówiącymi w języku obcym. Aby jednak umożliwić wyjazd również tym osobom, które z językiem np. niemieckim nie miały jeszcze styczności, agencja może organizować kursy językowe. Przykładowo wspomniana agencja opiekunek dla osób starszych proponuje:

  • darmowy kurs niemieckiego – kurs jest dostępny online, można go realizować we własnym tempie,
  • kurs niemieckiego dla osób zainteresowanych pracą w charakterze opiekunki.

Opiekunki wyjeżdżające do pracy przez agencje opiekunek osób starszych mają też możliwość rozwinięcia znajomości języka – mogą one poszerzyć słownictwo i opanować coraz trudniejsze konstrukcje językowe.

3. Opieka nad seniorami - jak wykorzystać tę pracę do rozwoju swojej kariery?

Agencja opiekunek osób starszych może być pierwszym krokiem na drodze rozwoju w tym zawodzie. Zatrudnienie przez agencję opiekunek można znaleźć dość łatwo – wymagania ograniczają się do znajomości języka obcego (w przypadku wyjazdów zagranicznych), empatii i umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach. Jednocześnie zdobyte w ten sposób doświadczenie pozwala starać się o lepiej płatną pracę, a z czasem świadczyć usługi opiekuńcze w ramach samozatrudnienia.

4. Czy wiesz, że opieka nad seniorami może być sposobem na podróżowanie i poznawanie nowych kultur?

Wspomniana już agencja opiekunek dla osób starszych Avoria współpracuje z rodzinami seniorów mieszkającymi w różnych częściach Niemiec. Co to oznacza dla opiekunki? Możliwość zwiedzenia całych Niemiec – możesz zamieszkać m.in. w takich miastach jak Radolfzell am Bodensee, Augsburg czy Berlin. Wyjeżdżając do Niemiec jako opiekunka osób starszych, zyskasz też możliwość wzięcia udziału w różnych wydarzeniach. Jednocześnie lepiej poznasz przyzwyczajenia naszych sąsiadów zza Odry i ich obyczaje.

5. Agencja opiekunek osób starszych - jak uzyskać wsparcie i poczucie spełnienia w pracy?

Praca nie zawsze jest wyłącznie źródłem pieniędzy – może przynieść też satysfakcję. Chcesz pomagać innym? Wiążesz swoją przyszłość z zawodem, który pozwala wykazać się empatią i zrozumieniem? Agencja opieki nad osobami starszymi umożliwi Ci wyjazd – jako opiekunka będziesz mogła pracować w trudnym, ale również dającym wiele spełnienia zawodzie. Zadowolenie z pracy to kolejny plus zatrudnienia w charakterze opiekunki osób starszych.