Jak pozbyć się twardej skóry na stopach?

Wyróżniony Jak pozbyć się twardej skóry na stopach?

Stopy to ten obszar naszego ciała, o którego codziennej pielęgnacji często zapominamy. A to błąd. To bowiem stopy niosą nas każdego dnia, muszą wytrzymać wiele godzin ciężkiej pracy w niejednokrotnie za ciasnych, nieprzewiewnych butach. Z połączenia ich wysiłku i naszych zaniedbań pojawia się twarda skóra na stopach. Co zrobić gdy ją zauważymy? Jak szybko i skutecznie poprawić kondycję stwardniałych, mających tendencję do pękania obszarów?

Skuteczne sposoby na twardą skórę na stopach

Walka ze wspomnianą dolegliwością może mieć dwa wymiary. Pierwszym z nich, idealnym zwłaszcza wtedy gdy zmiany mają niewielki stopień, są domowe sposoby na twardy naskórek na stopach. Jakie to sposoby? Najczęściej stosowane to:

  1. Kąpiele na twarde stopy - przyda się do nich duża miska z ciepłą wodą (mającą około trzydziestu-czterdziestu stopni) oraz takie składniki jak relaksujący, przeciwgrzybiczy olejek z lawendy (kilka kropli na  litr wody) i sól morska bądź bocheńska (dwie łyżki na litr wody). Kąpiel powinna trwać do dwudziestu minut i można ją powtarzać nawet każdego wieczora.
  2. Peeling na twarde stopy - do jego przygotowania potrzebujesz małą szklankę cukru, trzy duże łyżki oliwy z oliwek oraz kilku kropli odświeżającego, miętowego olejku. Składniki dokładnie wymieszaj, a następnie przygotowanym kosmetykiem intensywnie masuj pięty.
  3. Maseczka na twarde stopy - tu będziesz potrzebował szklanki płynnego miodu, połówki pomarańczy oraz dwóch łyżek mleka. Wymieszaj składniki do momentu ich połączenia się. Maseczkę nakładaj na stopy dwa razy dziennie na czterdzieści minut. Na koniec zmyj ją ciepłą wodą.
  4. Piasek na twardy naskórek na stopach - jest to rzecz, która może zdziwić wiele osób. Jeśli jednak Twoje pięty są twarde, zrogowaciałe i wyglądają nieestetycznie, możesz im pomóc regularnie chodząc boso po piasku. Jest to w pełni naturalny peeling wygładzający, który stosujesz tak naprawdę trochę przy okazji, po prostu przemieszczając się z miejsca na miejsce.

 

A jak usunąć twardy naskórek na stopach gdy problem jest już dość duży? Wtedy warto odwiedzić podologa i poprosić go, by wykonał zabieg wykorzystujący perełki do stóp. Te najlepsze będą zawierały mocznik w stężeniu aż 95%, dzięki czemu bardzo intensywnie zwalczą naszą dolegliwość. By ten sposób na twardą skórę na stopach zadziałał jeszcze lepiej, w składzie perełek powinien znaleźć się olejek naturalny (na przykład ten z trawy cytrynowej) oraz witamina C. Takie składniki zmiękczą skórę, usuną martwy naskórek i sprawią, że skóra będzie lepiej odżywiona.