Jak przygotować się do laserowego usuwania tatuażu lub makijażu permanentnego?

Wyróżniony Jak przygotować się do laserowego usuwania tatuażu lub makijażu permanentnego?

Wiele osób decyduje się na wykonanie trwałych wzorów na ciele, które mogą być ozdobą lub przekazywać różnego rodzaju znaczenia. Nie zawsze jednak te decyzje są do końca przemyślane. Podjęte pod wpływem chwili, z perspektywy czasu niekiedy okazują się niewłaściwe. Wtedy pojawia się problem, jak pozbyć się spod skóry wstrzykniętego pigmentu? Rozwiązaniem mogą być zabiegi laserowe. Jak się do nich przygotować? Możesz się tego dowiedzieć w poniższym wpisie!

Na czym polega laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego?

Takie zabiegi wykorzystują wiązki światła o odpowiedniej długości, które wysyłane są w głąb skóry. Rozbijają one cząstki pigmentu, który tworzy wzór na ciele – tatuaż czy też jest fragmentem makijażu permanentnego. Dzięki temu stają się one coraz mniej widoczne, a finalnie mogą całkowicie zniknąć. Co istotne, nie powoduje to uszkodzenia zewnętrznej warstwy skóry. Zarówno laserowe usuwanie tatuażu (https://www.beautyaddress.pl/laserowe-usuwanie-tatuazu/), jak i makijażu permanentnego (https://www.beautyaddress.pl/usuwanie-makijazu-permanentnego/) może przynieść oczekiwane rezultaty, niezależnie od koloru wstrzykniętego pod skórę tuszu. Aby jednak zabieg był bezpieczny i przyniósł jak najlepsze efekty, przed poddaniem się mu konieczna jest konsultacja ze specjalistą.

O czym pamiętać przed laserowym usuwaniem tatuażu i makijażu permanentnego?

Tak jak do ich wykonania, również do ich usunięcia musisz się przygotować. Co najważniejsze, zabiegi laserowe nie mogą być przeprowadzane na uszkodzonej skórze. Zadbaj więc o to, by nie narażać się na urazy na powierzchni ciała, z której chcesz usunąć wzór – dotyczy to też dużej ekspozycji na promieniowanie UV. Jeśli zamierzasz przebywać na słońcu, zabezpiecz te miejsca na skórze preparatem z wysokim filtrem.

Poza tym specjalista może zalecić zrezygnowanie ze stosowania konkretnych kosmetyków na określony czas przed zabiegiem. Najczęściej są to preparaty zawierające kasy czy perfumowane balsamy. Nie zapomnij też powiedzieć podczas konsultacji o przyjmowanych przez siebie lekach oraz o dolegliwościach, z którymi się zmagasz. Mogą mieć one wpływ na rezultaty oraz bezpieczeństwo laserowego usuwania tatuażu i makijażu permanentnego. Oprócz tego, istotne jest stosowanie się również do zaleceń pozabiegowych, o których opowie Ci specjalista.

Jeśli chcesz skontaktować się kliniką Beauty Address w Warszawie, możesz to zrobić poprzez stronę – https://www.beautyaddress.pl/, a także mailowo, telefonicznie lub odwiedzając salon osobiście.