Jak przygotować się do zabiegu depilacji brazylijskiej?

Depilacja brazylijska jest zabiegiem zyskującym na popularności. Polega na usunięciu niechcianego owłosienia z okolic bikini i miejsc intymnych poza cienkim paseczkiem na wzgórku łonowym. Zabieg cieszy się dużym zainteresowaniem szczególnie podczas pory wiosenno-letniej, kiedy w trakcie wakacyjnego wypadu jesteśmy na plaży i odpoczywamy. Panie chcą się wtedy czuć jak najlepiej ze sobą, a zbędne owłosienie może spowodować u nich poczucie dyskomfortu.

Do depilacji brazylijskiej należy się odpowiednio przygotować, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji podczas jej wykonywania oraz niechcianego dyskomfortu. Warto zorientować się i wybrać naprawdę dobrą klinikę zajmującą się wykonywaniem tego typu zabiegów.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji bikini?

Przychodząc na zabieg depilacji brazylijskiej, należy min. 2 tygodnie przed powstrzymać się od golenia miejsc intymnych. Włoski muszą mieć długość min. 0,5 mm i jest to podstawowy warunek. Oprócz tego nie należy również stosować jakichkolwiek kremów czy też balsamów do opalania. Przed samym zabiegiem warto w szczególny sposób zadbać o higienę miejsc intymnych.

whi200129

Depilacja brazylijska a higiena intymna

Wysoko zachowana higiena intymna jest podstawowym elementem, o którym należy pamiętać, decydując się na zabieg depilacji brazylijskiej. Przed zabiegiem warto okolice intymne przemyć łagodnym środkiem higienicznym. Ponadto, nie należy pływać w kąpieliskach publicznych ani nakładać środków, które mogłyby podrażnić skórę.

Depilacja brazylijska - największe zalety

Największą zaletą depilacji brazylijskiej jest to, że po jej wykonaniu odrastające włoski są cieńsze i bardziej miękkie. Dodatkowo wydepilowana skóra jest bardziej gładka, a stan ten utrzymuje się przez kilka tygodni. Usunięte cebulki włosów dają dodatkowy komfort i poczucie estetyki, szczególnie kiedy chodzimy na basen czy opalamy się na plaży. Wydepilowane ciało nie stwarza dyskomfortu podczas opalania się na plaży. Poza tym podczas wyjścia z wody na brzeg niechciane włoski nie psują naszego poczucia komfortu i nie prześwitują przez strój. W przeciwieństwie do golenia maszynką, które wystarcza zazwyczaj na bardzo krótki czas, a dodatkowo włoski często wrastają w ciało.

Depilacja brazylijska - czy boli?

Zastosowanie zaawansowanego technologicznie lasera sprawia, że zabieg depilacji laserowej jest bezbolesny. Osoby o niskim progu bólu mogą odczuwać lekki dyskomfort, spowodowany emitowaniem energii cieplnej przez głowicę lasera lub pieczenie skóry. W przypadku osób wrażliwych na ból można zastosować dodatkowo maść znieczulającą, która zminimalizuje przykre dolegliwości bólowe.

whi2001292

O czym pamiętać po zabiegu depilacji bikini?

Bezpośrednio po zabiegu należy powstrzymywać się od różnego rodzaju aktywności fizycznej, ponieważ materiał z ubrań będzie pocierał świeżo wydepilowane miejsce intymne, które z wiadomych przyczyn mogą jeszcze bardziej się podrażnić. Zalecenia po zabiegu depilacji brazylijskiej to także: unikanie basenów, sauny, opalania, solarium, peelingu oraz długich kąpieli. Brzmi strasznie? Niekoniecznie. Do tych zaleceń należy się stosować kilka dni po wykonanym zabiegu, potem wszystko wraca do normy. Skóra po depilacji brazylijskiej jest na początku bardziej osłabiona i łatwiej podlega zaczerwienieniom i podrażnieniom, które mogą prowadzić do niechcianych infekcji. W związku z tym drogie Panie - kilka dni po zabiegu uważamy na siebie, ograniczamy aktywność fizyczną, aby potem bez przeszkód cieszyć się gładką skórą np. podczas wakacji.

Chcesz wykonać zabieg depilacji laserowej okolic bikini? Sprawdź ofertę gabinetu medycyny estetycznej Fabskin w Warszawie.