Jak samodzielnie ostrzyc włosy?

Kolejki niemal do każdego zakładu fryzjerskiego często ciągną się w nieskończoność. Nic dziwnego, że coraz więcej osób zastanawia się, jak samodzielnie ostrzyc włosy. Interesuje cię samodzielne strzyżenie? Zobacz, jak zrobić to dobrze.

Fryzjerzy to dla wielu dość drażliwy temat. Jedni uważają, że kolejki do salonów fryzjerskich są odstraszające, inni twierdzą, że ceny usług fryzjerskich są za wysokie, a ci, którzy już raz zaufali fryzjerowi i ten nie spełnił ich oczekiwań przez długi czas ze względu na urazę mają zamiar salony fryzjerskie omijać szerokim łukiem. To nie wszystkie powody, dla których wiele osób decyduje się na samodzielne strzyżenie włosów. Niestety sprawa komplikuje się, kiedy umiejętności fryzjerskie wcale nie należą do naszych mocnych stron. Nie improwizuj i dowiedz się, jak samodzielnie ostrzyc włosy.

Samodzielne strzyżenie włosów – jak zrobić to dobrze?

Zaopatrz się w dobry sprzęt do strzyżenia włosów

Wbrew pozorom, włosy są bardzo delikatne a ładna fryzura to coś, co wcale nie tak łatwo osiągnąć. Dlatego zanim zdecydujesz się na samodzielne strzyżenie włosów, zainwestuj w dobry sprzęt. Dość popularna wśród wielu fryzjerów jest między innymi profesjonalna, poręczna i przede wszystkim solidna maszynka Fox, której ostrza zostały wykonane z nierdzewnej stali.

Określ swoje oczekiwania

Zanim zabierzesz się do działania zastanów się, jaki efekt chcesz osiągnąć. Nie działaj na oślep i przede wszystkim nie improwizuj bo jeśli nie jesteś profesjonalnym fryzjerem, nic dobrego z tego nie wyjdzie. Najlepiej będzie, jeśli będziesz trzymał się konkretnej inspiracji, najlepszą z nich jest po prostu zdjęcie danej fryzury. Te z kolei znajdziesz zarówno w czasopismach jak i na wielu stronach Internetowych.

Przygotuj przestrzeń i akcesoria

Jeszcze nie łap za maszynkę. Najpierw przygotuj przestrzeń. Zarezerwuj odpowiednią ilość czasu, następnie zapewnij sobie miejsce na strzyżenie włosów, dobre światło i duże lustro, a najlepiej kilka. Przygotuj także ręcznik, który na czas strzyżenia położysz na ramionach, a wszystkie akcesoria od maszynki miej pod ręką.

Działaj ostrożnie

Kiedy już masz dobre światło oraz dostęp do dużego lustra, możesz zacząć samodzielne strzyżenie włosów. Jednak nie skacz od razu na głęboką wodę. Najpierw zastosuj nakładki, dzięki którym włosy nie stracą zbyt wiele na długości. Działając w ten sposób nauczysz się wyczuwać maszynkę i dodatkowo będziesz mógł bardziej kontrolować swoje działania.

Wszystko po kolei

Nie próbuj ostrzyc od razu całej głowy. Zacznij od karku, później kontynuuj strzyżenie na tyle, przejdź do boków, a dopiero w następnej kolejności zajmij się górą. Nie za pomnij o tym, aby nieustannie monitorować swoje działania z pomocą lusterka. Kiedy skończysz, dokładnie wyczyść maszynkę. Gdy będziesz o nią dbać, ta z pewnością dłużej ci posłuży.