Jak skutecznie nawilżać skórę twarzy?

Wyróżniony Jak skutecznie nawilżać skórę twarzy?

Nawilżanie twarzy powinno być najważniejszym, obok oczyszczania, elementem codziennej pielęgnacji. Tylko dobrze nawodniona skóra jest w stanie odpowiednio pracować i dobrze się regenerować. Dowiedz się, co działa najskuteczniej. Czym nawilżyć skórę twarzy?

S.O.S., czyli kiedy skóra potrzebuje nawilżenia?

Jak rozpoznać, że nawilżanie skóry, które stosowałaś do tej pory, jest nieskuteczne? Cóż, nie jest to trudne. Cera sama zdaje się wołać o pomoc. Brak wody sprawia, że zmienia się w dotyku. Jest szorstka i naprawdę nieprzyjemna pod palcami. Na dodatek jeszcze boleśnie odczuwasz jej suchość.

Niedostatecznie nawilżona skóra jest bardzo napięta i masz wrażenie ściągnięcia. Czasami również piecze lub swędzi. W niektórych przypadkach można nawet zaobserwować wyraźne łuszczenie się naskórka. Odpowiednie nawilżenie to jednak nie tylko kwestia estetyki lub komfortu. Może wpływać także na zdrowie i kondycję skóry. Niedostatecznie nawilżona tkanka nie regeneruje się, szybciej się starzeje, jest bardziej podatna na powstawanie wyprysków i uszkodzenia. Dlatego, jeśli zauważysz, że brakuje ci nawilżenia, działaj od razu.

Czym nawilżyć skórę twarzy

Picie odpowiedniej ilości wody to oczywiście podstawa. Ale skórę można nawilżać nie tylko od wewnątrz, także od zewnątrz. Czym nawilżyć skórę twarzy? W tym wypadku sprawdza się jedno – krem nawilżający na dzień i na noc.

Powinnaś stosować go dwa razy dziennie. Kremy na dzień są lżejsze i dobrze sprawdzają się pod makijaż, kremy na noc natomiast mogą działać bardziej intensywnie. Dla osób zmagających się z problemami cery suchej idealny będzie La Roche-Posay Toleriane Sensitive – prosty krem o silnie nawilżającym działaniu.

Krem to rozwiązanie na co dzień – od czasu do czasu powinnaś zrobić sobie również maskę nawilżającą. A jeśli czujesz, że problem z nawilżaniem utrzymuje się długo, sięgnij po serum lub booster nawilżający do twarzy. To kosmetyki o intensywniejszym działaniu, które utrzymają odpowiednie nawilżenie na dobre.

Nawilżanie twarzy – garść wskazówek

Przedstawiamy kilka porad dla osób, które chcą intensywnie i szybko nawilżyć skórę:

  1. Stosuj krem na wilgotną twarz.
  2. Unikaj stosowania mydła, a w skrajnych przypadkach przestaw się na pielęgnację bez wody.
  3. Nakładaj na twarz naturalne olejki, na przykład w czasie oczyszczania.
  4. Pij dostatecznie dużo wody.
  5. Od czasu do czasu nałóż maskę nawilżającą.
  6. Nie zapominaj o dokładnym oczyszczaniu.
  7. Stwórz własny rytuał pielęgnacyjny i nie pomijaj żadnego punktu w codziennej pielęgnacji.
  8. Sięgaj po kosmetyki z witaminami i olejkami.