Jak wybrać perukę? Na co koniecznie zwrócić uwagę?

Zakup peruki nie należy do prostych zadań, często ze względów emocjonalnych. Dzięki szerokiemu wyborowi rozwiązań, dających bardzo naturalne efekty, można jednak ten proces ułatwić. 

Zakup peruki — wyzwanie na wielu poziomach

O zakupie peruki najczęściej myślą osoby, które na skutek choroby, leczenia, różnego rodzaju problemów czasowo straciły włosy. Dzisiaj produkty takie jak peruki, tupety, doczepy pozwalają uzyskać naprawdę bardzo naturalny efekt. Hairly - sklep z perukami oferuje bogaty wybór peruk spełniających różne oczekiwania. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że wybór peruki to niejednokrotnie wyzwanie. Sam zakup często nie należy do łatwych emocjonalnie zadań, do tego trzeba dobrać odpowiednią kolorystykę peruki, fryzurę pasującą do twarzy, a do tego zdecydować, czy stawiamy na perukę syntetyczną, naturalną, szytą ręcznie czy maszynowo. 

Peruki naturalne czy peruki syntetyczne? 

O produktach syntetycznych często mówi się w kontekście peruk jako o gorszych niż te wykonane z włosów naturalnych. Nie jest do końca prawda. Co ciekawe, nie wszystkim łatwo się oswoić z peruką z włosów naturalnych. W przypadku tych syntetycznych kluczowa jest wysoka jakość produktów. Najlepszym rozwiązaniem są syntetyczne peruki z kanekalonu i modakrylu. Należą one do grupy włókien premium świetnie imitujących ludzkie włosy. Większość osób nie jest w stanie kanekalonu czy modakrylu odróżnić od włosów naturalnych. Peruka wykonana z włókien syntetycznych jest oczywiście także tańsza o tej z włosów naturalnych, co niejednokrotnie ma spore znaczenie. Uwzględniając aspekt finansowy, warto jednak zrezygnować z tanich, okazjonalnych peruk, które kuszą atrakcyjnymi cenami. Jeśli potrzebujesz peruki na dłuższy czas, będziesz z niej korzystać właściwie codziennie, dla własnego komfortu zainwestuj w produkt wysokiej jakości. Chodzi tutaj nie tylko o idealną imitację twoich włosów, ale i komfort noszenia peruki. W tym kontekście nie mniej ważne od jakości włókien są czepki, na których osadzone są peruki. Tutaj do wyboru także masz kilka rozwiązań:

  • Czepek mono top – częściowo szyty maszynowo, z wydzielonym ręcznie szytym topem; bardzo przewiewny, daje możliwości zmiany przedziałka, dobrze dopasowuje się do głowy;
  • czepek mono top z lace front — szyty częściowo maszynowo (tył i bok) i ręcznie na topie, dodatkowo posiada lace front imitujący włosy wyrastające ze skóry głowy, co pozwala na odsłanianie czoła;
  • czepek szyty maszynowo — czepek budżetowy, który przy długich włosach uniemożliwia zmianę przedziałka;  
  • czepek maszynowy z lace font — w 90% jest szyty na maszynie z lace front na przodzie; rozwiązanie pośrednie, bardziej ekonomiczne niż czepki mono, ale pozwalające odsłonić czoło czy zmienić przedziałek przy krótszych włosach;
  • czepek szyty ręcznie w 100% - tutaj każdy włos jest doszywany oddzielnie, co przekłada się nie tylko na cenę peruki, ale przede wszystkim komfort noszenia i naturalność wyglądu; w takiej peruce bez problemu zmienisz przedziałek, odsłonisz czoło, do tego Przemek idealnie dopasowuje się do głowy i daje bardzo naturalny efekt. 

Hairly — sklep z perukami online

Możliwość zakupu peruki w sklepie online to rozwiązanie, które jest nie tylko bardzo wygodne, ale i komfortowe. Obsługa sklepu gwarantuje maksymalną pomoc w doborze odpowiedniego rozwiązanie, odpowiada na wszystkie pytania dotyczące produktów, a ty możesz swobodnie i bez skrępowania przyglądać się im, porównywać, zastanawiać tak długo, jak tego potrzebujesz. Zakup peruki często nie jest łatwym emocjonalnie zadaniem, a możliwość dokonania zakupów w sieci daje poczucie prywatność, anonimowości, co dla wielu osób zakupy te czyni nieco prostszymi. Ważny jednak jest dobry kontakt między kupującym i sprzedającym — obsługa sklepu powinna oferować kompleksową pomoc w doborze odpowiedniej dla danej osoby peruki lub tupetu.