Jak wykonać manicure hybrydowy w zaciszu domowego ogniska?

Wyróżniony Jak wykonać manicure hybrydowy w zaciszu domowego ogniska?
Manicure hybrydowy to taki, który wykonuje się przy pomocy światłoutwardzalnego lakieru, charakteryzującego się niezwykłą przyczepnością do płytki paznokcia i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Trwałość tego rodzaju manicure'u sprawia, że coraz większa liczba kobiet nie wyobraża sobie noszenia innych paznokci, niż hybrydowe. Z pewnością zadają one sobie pytanie czy mogą zaoszczędzić na comiesięcznych wizytach u kosmetyczki i wykonywać manicure hybrydowy w domu. Okazuje się, że tak! Trwałe lakiery hybrydowe nadają się również do użytku domowego - przy ich pomocy można samodzielnie wyczarować perfekcyjny hybrydowy manicure. Pytanie tylko, jak? Odpowiadamy.

Niezbędne narzędzia

Przed wykonaniem manicure'u hybrydowego w zaciszu domowego ogniska należy zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia i sprzęt. Niezbędna będzie specjalna lampa UV lub LED, przy pomocy której można utwardzić lakier. Koszt jej zakupu nie należy do najmniejszych, ale wypada mieć na względzie, że jest to jednorazowa inwestycja. Poza lampą, do wykonania manicure'u hybrydowego potrzebne będą specjalne drewniane patyczki do odpychania skórek, jednorazowe bibułki do preparatu odtłuszczającego oraz inne akcesoria uzależnione od indywidualnych preferencji (np. pilniczki, pęseta itp.).

Lakiery i preparaty

Wykonanie domowego manicure'u hybrydowego wymaga także zakupu kilku niezbędnych w procesie malowania paznokci hybrydami preparatów. Przede wszystkim, na podorędziu trzeba mieć jeden lub dwa lakiery do paznokci hybrydowych - godne polecenia są między innymi wysokiej jakości polskie lakiery hybrydowe Polish Hybrid dostępne na stronie polishhybrid.pl. Jednak same lakiery to nie wszystko. Powinno się do nich dokupić także specjalną bazę do manicure'u hybrydowego, top coat (z j. ang. - płaszcz wierzchni, czyli inaczej lakier nawierzchniowy) oraz odtłuszczacz. W salonach kosmetycznych stosuje się także oliwkę, która pięknie nabłyszcza i nawilża skórki wokół paznokci, dzięki czemu wyglądają one jeszcze bardziej elegancko.

Domowy manicure hybrydowy krok po kroku

Manicure hybrydowy należy poprzedzić skrupulatnym wyrównaniem, wypiłowaniem i oczyszczeniem paznokci. Przed jego wykonaniem powinno się też bardzo dokładnie umyć ręce, a płytkę paznokcia odtłuścić przy pomocy ww. preparatu. Przed nałożeniem hybrydy trzeba odsunąć skórki z płytki paznokcia - najlepiej jest zrobić to drewnianym patyczkiem. Następnie pokrywa się paznokcie bazą, którą należy utrwalić pod lampą. Kolejnym krokiem jest nałożenie dwóch warstw lakieru hybrydowego (każda z nich wymaga utrwalenia światłem) tak, aby nie dotykał on okalających płytkę skórek. Po utwardzeniu hybrydy wystarczy pokryć ją topem (a ten utwardzić), a na koniec przeczyścić odtłuszczaczem. Gotowe!

Jak widać, wykonanie manicure'u hybrydowego w domu jest możliwe. Choć wymaga przygotowania i zaopatrzenia się w odpowiedni sprzęt, akcesoria, preparaty i sam lakier (np. z kolekcji Work by Polish Hybrid), a także nieco cierpliwości, to nie jest to zadanie trudne i powinna sobie z nim poradzić praktycznie każda kobieta.