Jak zadbać o czystość powietrza w mieszkaniu?

Wyróżniony Jak zadbać o czystość powietrza w mieszkaniu?
Niestety – jakość powietrza w Polsce jest z roku na rok coraz gorsza, szczególnie w dużych miastach. W okresie grzewczym smog atakuje nas z każdej strony i dostaje się do naszych mieszkań nawet podczas krótkiego wietrzenia pomieszczeń. Sprawdź, jak można poprawić jakość powietrza w domu!

Jak rozpoznać złą jakość powietrza w domu?

Wydaje nam się, że chwilowe otwarcie okna nie sprawi, że do naszego mieszkania napłynie smog. W rzeczywistości jest jednak inaczej; a zanieczyszczone powietrze odbija się przede wszystkim na naszym zdrowiu. Jeśli towarzyszą nam nawracające migreny, suchość oczu lub gardła i nudności, to znak, że powinniśmy zadbać o nasze powietrze!

Oczyszczacz powietrza – czy jest niezbędny?

Mały, kompaktowy oczyszczacz powietrza to niezbędny element wyposażenia mieszkania w największych miastach Polski czy w aglomeracjach. Jest również potrzebny osobom, które żyją pośród sąsiadów spalających nielegalnie śmieci. Urządzenie oczyszcza powietrze nawet z 99% niebezpiecznych substancji – pyłków, kurzu, wirusów i szkodliwych gazów. Oczyszczacze są czasami wyposażone w włączany ręcznie emiter światła ultrafioletowego, które zabija zarazki pozostałe po oczyszczeniu powietrza. Najnowocześniejsze z urządzeń możemy dostosować do własnych potrzeb – np. włączać je wtedy, kiedy nie ma nas w domu. Najlepsze z oczyszczaczy, idealne do walki ze smogiem, znajdziesz na https://www.leifheitsklep.pl/.

Rośliny – wspomagają walkę ze smogiem

Rośliny produkują tlen i absorbują szkodliwe substancje. Mogą w naturalny sposób wspomóc walkę ze smogiem, jednak ich obecność nie oznacza wcale, że możemy beztrosko otwierać okna w sezonie grzewczym. Rośliny przede wszystkim zmniejszają, ale nie rozwiązują problemu. Gatunki, które dobrze radzą sobie z codziennym oczyszczaniem powietrza to m.in. paprocie, draceny czy sanswerie.

W codziennej walce ze smogiem nie można zapomnieć o regularnym myciu okien myjkami pochłaniającymi kurz i osady. Warto także angażować się w akcje społeczne przeciw smogowi – w końcu to my sami mamy największy wpływ na to, jakie powietrze nas otacza!