Jaką biżuterię wybrać, gdy masz uczulenie na nikiel?

Wyróżniony Jaką biżuterię wybrać, gdy masz uczulenie na nikiel?
Coraz więcej osób odkrywa, że cierpi na alergię kontaktową na metale (w tym na nikiel). W związku z tym musi stosować różnego rodzaju ograniczenia związane z noszeniem biżuterii i ozdób. Czy rzeczywiście musi tak być, że osoby z taką alergią muszą całkowicie zrezygnować z biżuterii? Na szczęście nie, a to wszystko dzięki bogatej ofercie ozdób hipoalergicznych, a także specjalnym materiałom stosowanym do ich produkcji. Dowiedzcie się więcej z poniższego materiału na temat alergii kontaktowej.

Alergia kontaktowa na nikiel — u kogo występuje? Kiedy i jak się objawia?

Nikiel to jeden z najbardziej alergizujących metali. Oprócz niego objawy uczulenia mogą powodować kadm, pallad, złoto lub srebro. Nadwrażliwość na wymienione pierwiastki może wystąpić w wieku niemowlęcym, dziecięcym, a także w dorosłym życiu, dlatego też ciężko dokładnie określić, kiedy pojawią się pierwsze symptomy.

Objawy uczulenia kontaktowego pojawiają się na skórze, a dokładniej tam, gdzie ciało ma bezpośrednią styczność z zawierającą wspomniany nikiel biżuterią. W związku z tym oznaki alergii najczęściej pojawiają się w okolicach szyi, uszu, nadgarstków, brzucha, a także stawów skokowych. W przypadku osób noszących biżuterię w nosie mogą wystąpić również na twarzy.

Syndromy uczulenia to przede wszystkim uporczywe swędzenie, zaczerwienienie, obrzęk, wysypka, pokrzywka i podrażnienie skóry. Zwykle ustępują one w krótkim czasie po zdjęciu biżuterii. Dla osób zmagających się z tymi problemami idealnym rozwiązaniem jest biżuteria tytanowa marki Blomdahl, o której więcej poniżej.

Ozdoby tytanowe — jakie są ich zalety?

Wyroby jubilerskie o właściwościach antyalergicznych marki Blomdahl są całkowicie przyjazne skórze alergików. Wykonane są z tytanu medycznego, który jest materiałem neutralnym i pozbawionym niklu, palladu, kadmu, złota i srebra. Dzięki swoim właściwościom tytan medyczny doskonale imituje złoto i srebro, co jest niezwykle atrakcyjne dla alergików.

Oprócz tego kolczyk tytanowy dostępny jest w kolorze czerni, a także metalu. Jest lekki i wygodny w noszeniu, a zarazem trwały, odporny na zarysowania i negatywne działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. To duży atut zwłaszcza dla tych alergików, którzy lubią aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Biżuteria tytanowa oprócz wymienionych zalet jest również plastyczna, dzięki czemu łatwo poddaje się formowaniu do nawet najbardziej wymyślnych kształtów. Poza tym oferta ozdób marki Blomdahl bogata jest w zdobienia grawerami i pięknymi kryształami.

Przekłucie uszu u alergika — jaką metodę wybrać?

Jeżeli już wiesz, że zmagasz się z alergią kontaktową na nikiel i inne metale, a planujesz w niedługim czasie przebicie uszu, nie ryzykuj — wybierz bezpieczną i sprawdzoną metodę Blomdahl. Masz wtedy absolutną pewność, że w trakcie wizyty w salonie kosmetycznym zostanie Ci założony kolczyk tytanowy, który nie spowoduje u Ciebie manifestacji uporczywych objawów uczulenia.

Zakładanie biżuterii antyalergicznej w systemie Blomdahl jest fundamentalną zasadą bezpieczeństwa tej metody. W związku z tym polecana jest nie tylko osobom z uczuleniem kontaktowym na nikiel, ale również niemowlętom, dzieciom i dorosłym z wrażliwą skórą.

Pamiętaj, że Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego nie decyduj się na założenie kolczyków w niesprawdzonym salonie. Wybierz opatentowaną metodę Blomdahl i ciesz się pięknymi ozdobami bez podrażnień skóry. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Odwiedź oficjalną stronę marki Blomdahl.