Jakie kosmetyki warto stosować na cellulit?

Wyróżniony Jakie kosmetyki warto stosować na cellulit?

Cellulit jest głównym problemem estetycznym wielu kobiet. Szacuje się, że dotyka on aż ponad 90% pań. Jest to złożony problem, który trzeba leczyć bardzo kompleksowo. W pierwszym odruchu sięgamy po kosmetyki jak balsam na cellulit czy kremy, ale sama pielęgnacja dermokosmetyczna może nie być wystarczająca. Dlatego tak istotne jest poznanie problemu i właściwe rozumienie sposobów walki z cellulitem. Czym jest cellulit i jak go zwalczyć? Dowiesz się w dalszej części artykułu.

Co to jest cellulit?

Cellulit nazywany potocznie „pomarańczową skórką” to w medycznym nazewnictwie: lipodystrofia, czyli nieregularne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, które daje również zmiany w tkance podskórnej. Istota problemu tkwi w niewłaściwie rozłożonej tkance tłuszczowej, dlatego możemy zaobserwować zmiany wywołane cellulitem, w obszarach gdzie bywa jej najwięcej. Są to: ramiona, uda, pośladki oraz brzuch. Cellulit swoją potoczną nazwę zawdzięcza podobnej do skórki pomarańczy strukturze, jaką pozostawia na skórze. Są to mniejsze lub większe wypukłości i dołki, które w rzeczywistości są powiększonymi komórkami tłuszczowymi. Te zmiany nie są obojętne dla naszego zdrowia. Powiększone komórki tłuszczowe uciskają naczynia krwionośne, osłabiając krążenie krwi, w ostateczności skutkując nieestetycznymi zmianami na naszym ciele.

Z czego bierze się cellulit?

Powodów powstania cellulitu jest wiele. Wskazuje się między innymi takie powody jak:

- uwarunkowania genetyczne

- siedzący tryb życia

- noszenie ciasnych ubrań

- choroby krążenia

- zmiany hormonalne (np. ciąża, stosowanie środków antykoncepcyjnych i menopauza)

- problemy psychologiczne (stres, niestabilność emocjonalna)

Ciężko jednoznacznie wskazać na główny powód cellulitu, ale warto przeanalizować powyższe aspekty pod swoim kątem i starać się w miarę możliwości wyeliminować poszczególne z nich, aby cieszyć się piękną i gładką skórą.

Jakie kosmetyki warto stosować na cellulit?

Oprócz zmiany trybu życia należy wspomagać się dobrymi kosmykami, które w połączeniu z systematycznością stosowania i masażami mogą znacznie poprawić stan skóry. Są to kremy, żele, serum, mydła i plastry. Na duże obszary ciała idealny będzie balsam na cellulit. Kremy oraz balsam na cellulit są używane najczęściej, ponieważ są wygodne w aplikacji, która powinna mieć miejsce dwa razy dziennie. Skuteczność kosmetyków zależy w dużym stopniu od czasu, jaki pozostają na naszym ciele, składu produktu i regularności stosowania. Wybór rodzaju kosmetyku i jego tekstury to kwestia indywidualna, ale warto wziąć pod uwagę, że żele i serum są preferowane latem lub gdy wymagane jest szybkie wchłanianie produktu, podczas gdy kremy i balsam na cellulit są idealne do suchej skóry przez cały rok, również, na noc.