Jakie okulary do komputera wybrać?

Nie da się ukryć, że obecnie większość ludzi spędza sporo czasu przed monitorami. Są to nie tylko ekrany komputerów, ale i tabletów czy smartfonów. Na szczęście szkodliwość światła emitowanego przez tego typu urządzenia zminimalizować mogą nieco dobre okulary do komputera. Jak wybrać odpowiedni model i na co zwrócić w tym przypadku szczególną uwagę?

Dlaczego warto zainwestować w okulary do komputera?

Po całym dniu pracy przy komputerze oczy są suche. Pogarsza się ostrość pola widzenia. Niektóre osoby zaczynają widzieć podwójnie i odczuwają ból głowy. Czasami rozwija się tzw. syndrom widzenia komputerowego objawiający się zmęczeniem, łzawieniem i szczypaniem oczu czy problemami z koncentracją. Jest to efekt wielu czynników, które nakładają się na siebie.

Poza tym emitowane przez monitory niebieskie światło skutkuje zaburzeniami w wydzielaniu się melatoniny. Jest to hormon odpowiedzialny za prawidłowy rytm dobowy snu. Osoby, które często korzystają z telefonów i komputerów, mogą mieć problemy z zasypianiem lub cierpieć na bezsenność. Dlatego warto zainwestować w odpowiednie okulary do komputera dostępne w sklepie eokulary.com.pl.

Okulary do komputera - jakie wybrać dla siebie?

Przede wszystkim okulary do komputera mają różne powłoki okularowe. Powłoka antyrefleksyjna skutecznie minimalizuje refleksy światła zarówno od zewnętrznej, jak i od wewnętrznej powierzchni soczewki. Zapewnia tym samym większy kontrast widzenia i zmniejsza zmęczenie oczu. Zawiera warstwę hydrofobową, która ogranicza parowanie. Dlatego takie okulary sprawdzą się też podczas prowadzenia samochodu.

Powłoka z filtrem światła niebieskiego sprawia, że okulary do komputera odbijają emitowane przez ekrany światło niebieskie. Chroni tym samym oczy przed jego szkodliwym działaniem, eliminując przy okazji uczucie zmęczenia wzroku. Ponadto wyróżnia się powłoki antystatyczną i antyelektrostatyczną. Pierwsza z nich ogranicza osadzanie się na okularach kurzu. Druga natomiast chroni przed szkodliwym promieniowaniem elektromagnetycznym emitowanym przez ekrany CRT.

Wysokiej jakości okulary ochronne do komputera - jakie?

Oczywiście okulary do komputera muszą być dobrze dobrane. Nie powinny być zbyt lekkie i zsuwać się z nosa. Soczewki trzeba dopasować na podstawie rozstawu źrenic. Osobom wykonującym na co dzień pracę biurową raczej nie zaleca się zakupu szkieł progresywnych. W tym przypadku można zawęzić swoje pole widzenia. Czasem lepiej zainwestować w dwie pary okularów, w tym jedną przeznaczoną specjalnie do pracy przy komputerze.