Jakie są najczęściej popełniane błędy w makijażu?

Błędy w makijażu oczu Liczba nowości na rynku kosmetyków do makijażu zachęca do eksperymentów. Czasem żeby nauczyć się najlepszych sztuczek, trzeba ponieść kilka porażek. A czasem warto uczyć się na błędach innych osób. Bardzo często niestety popełniamy nieświadomie rozmaite błędy w makijażu oczu. Warto dowiedzieć się, o co chodzi, żeby wiedzieć, czego unikać.

Niezblendowane cienie i kredka do powiek

Niekiedy najnowsze trendy w makijażu porażają precyzyjnymi i wyrazistymi kreskami, prostymi liniami, mocno zaznaczonymi kontrastami. O ile takie rzeczy mogą dobrze wyglądać na wybiegu lub na sesji fotograficznej, o tyle już w codziennym makijażu nie do końca. Prawie zawsze należy zblendować cienie do powiek i konturówkę nanoszoną zwłaszcza na dolną powiekę. Tego typu błędy w makijażu oczu optycznie pomniejszają i zamykają oko, sprawiając, że twarz wygląda na ociężałą i zmęczoną. Kreskę na dolnej powiece lepiej wyrysować nieco poniżej linii wodnej, a następnie delikatnie ją rozetrzeć. Blendowanie cieni do powiek z kolei pozwoli uzyskać bardziej naturalny efekt.

Błędy w makijażu oczu a cienie do powiek

O błędach w nakładaniu cieni można napisać solidny poradnik. Pewnej wprawy i wyczucia wymaga stworzenie idealnego makijażu oka. Częstym błędem jest nakładanie błyszczących cieni na całe powieki. Znacznie lepiej wygląda to, jeśli ograniczymy się do nałożenia ich na wewnętrzny górny i dolny kącik oka oraz roztarcia cienia w kierunku powieki. Nierzadko wybieramy też zbyt ciemny kolor do zaznaczenia załamania powieki i znów – nie rozcieramy go tak, jak to być powinno. Takie błędy w makijażu oczu niestety powodują, że nie wyglądamy ponętnie, tylko groteskowo. Lepiej wybrać jaśniejszy kolor, a przed nałożeniem jeszcze lekko strząsnąć go z pędzelka.

Źle wyprowadzona kreska na powiece i nadmiar maskary

Rozmaite eyelinery dają wiele możliwości wyczarowania makijażu w stylu retro, ale też i takiego zgodnego z najnowszymi trendami. I na tym polu popełniamy błędy w makijażu oczu, przy rysowaniu kreski za bardzo zawijając ją do góry, w kierunku brwi. Prawidłowo wykonany makijaż w tym przypadku jest delikatniejszy, kreska wyrysowana eyelinerem powinna zaś stanowić przedłużenie dolnej powieki. Wówczas efekt jest bardzo naturalny i ponętny. Czasem mamy też skłonność do nakładania zbyt wielu warstw tuszu do rzęs, co mocno je skleja. Ostatni błąd to pomijanie makijażu brwi albo zbyt intensywne i jednolite wyrysowanie łuku brwiowego. W dwóch ostatnich przypadkach mniej znaczy więcej.