Jakie są skuteczne sposoby na przetłuszczające się włosy?

Wyróżniony Jakie są skuteczne sposoby na przetłuszczające się włosy?

Czy występuje u Ciebie problem z przetłuszczającymi się włosami? Czy odczuwasz z tego powodu dyskomfort, dlatego chcesz znaleźć skuteczne rozwiązanie? Musisz uświadomić sobie, że nie przetłuszczają się włosy, ale skóra głowy. Powstaje na niej łój, który łączy się z kurzem i innymi bakteriami. Czasami zanieczyszczenia przenoszą się także podczas korzystania z grzebieni i szczotek. W tym artykule omówimy skuteczne sposoby na przetłuszczające się włosy.

Dlaczego masz problem z włosami przetłuszczającymi się?

Włosy przetłuszczają się z wielu przyczyn. Pamiętaj o tym, że za nadmiernie przetłuszczające się włosy uważa się te, które są umyte rano, a wieczorem wyglądają nieświeżo. Do najczęstszych powodów, które warto wymienić, należą:

 1. Niedokładne mycie włosów,
 2. Mycie włosów jeden raz,
 3. Niewłaściwie dobrany szampon,
 4. Zbyt rzadkie mycie włosów,
 5. Niewykonywanie peelingu skóry głowy,

Jakie są sposoby na przetłuszczające się włosy?

Jeśli chcesz pozbyć się tego problemu, skorzystaj z paru skutecznych sposobów na przetłuszczające się włosy:

Dobierz odpowiedni szampon

Wybierając kosmetyk, zdecyduj się na taki, który ma lekką formułę i nie będzie obciążał włosów. W szczególności zwróć uwagę na szampon leczniczy z serii Balneokosmetyków. Doskonale sprawdzi się w przypadku włosów tłustych z tendencją do łupieżu i łojotoku. Biosiarczkowy szampon na przetłuszczające się włosy jest idealnym produktem, który zawiera składniki takie jak woda siarczkowa, borowina, biała wierzba, mydlnica lekarska i octopirox. Dzięki tak bogatemu składowi:

 • Łagodzi podrażnienia i zapobiega powstawaniu stanów zapalnych,
 • Ułatwia zwalczenie łojotoku i zapobiega jego powstawaniu,
 • Wzmacnia i odżywia cebulki i wspomaga redukcję łupieżu,
 • Poprawia ukrwienie skóry i zapobiega wypadaniu włosów,
 • Nie podrażnia ani nie uczula oraz nie wysusza skóry głowy.

Wprowadź odpowiednie nawyki pielęgnacyjne

Jeśli zależy Ci na dobrej kondycji włosów, wprowadź odpowiednie, codzienne nawyki pielęgnacyjne m.in.:

 1. Unikaj nadmiernego dotykania włosów, ponieważ podczas niego mogą przenosić się zbędne oleje z palców na włosy, zwiększając ich przetłuszczanie się.
 2. Zadbaj o utrzymanie higieny skóry głowy, regularne myj głowę najlepiej dwukrotnie. Dzięki temu usuniesz nadmiar sebum i zanieczyszczenia.
 3. Ogranicz zużycie gorącego powietrza i stylizowania ciepłem, ponieważ wysoka temperatura może pobudzać gruczoły łojowe. Jeśli jest to możliwe, wybieraj naturalne stylizacje, które nie obciążają włosów ani nie przyczyniają się do nadmiernego przetłuszczania.

Biosiarczkowy szampon do przetłuszczających się włosów jest produktem uniwersalnym. Nadaje się do większości problemów występujących na skórze głowy. Pamiętaj także o tym, że każdy przypadek przetłuszczających się włosów jest inny, dlatego musisz znaleźć najlepsze sposoby pielęgnacji dla swoich włosów.

Jeśli problem przetłuszczania się włosów będzie dla Ciebie szczególnie uciążliwy, skonsultuj się z trychologiem lub specjalistą do ds. pielęgnacji włosów, którzy opracują indywidualny plan pielęgnacji i podadzą dodatkowe wskazówki dotyczące sposobów pielęgnowania skóry głowy.