Już jest! Wielka premiera 2021 roku – najnowszy G-SHOCK Mudmaster

To zegarek dedykowany tym, którzy mocno stąpają po ziemi. Prawdziwy pogromca błota, który wytrzyma najbardziej ekstremalne warunki na lądzie. G-SHOCK GWG-2000 MUDMASTER, został stworzony by przetrwać i zwyciężyć.

Do roku 1983 zegarki służyły jedynie do pomiaru czasu. Były tak delikatne, że musieliśmy zdejmować je przy wykonywaniu pracy fizycznej czy uprawianiu sportu. Przeznaczenie zegarków na zawsze odmienił skromny, ale nieustępliwy inżynier z japońskiej fabryki Casio – Kikuo Ibe. Mimo wielu nieudanych prób nie poddawał się i wreszcie w 1982 roku zaprojektował pierwszy wstrząsoodporny zegarek, który rozpoczął legendę marki G-SHOCK. Od tego momentu zegarek stał się kompanem przygód, narzędziem w pracy i nieodłączną częścią ludzkiej pasji.

Marka G-SHOCK stale rozwija się o kolejne modele, wyposażone w szereg specjalistycznych funkcji. Jednym z największych bohaterów w szeregach G-SHOCK jest model Mudmaster, cyklicznie udoskonalany, by wiernie służyć nam podczas aktywności w terenie. Dzięki niezawodności i odporności, Mudmaster zdobył uznanie jako zegarek taktyczny, model dla służb ratowniczych czy do survivalu. Mudmaster GWG-2000 to również świetny zegarek do trekkingu lub wspinaczki. Jego funkcje nawigacyjne i pogodowe pomagają zabezpieczyć się podczas wędrówki. Termometr i barometr pozwalają sprawdzać warunki atmosferyczne i unikać złej pogody. Cyfrowy kompas umożliwia kontrolę kierunku podróży, a wysokościomierz wskazuje wysokość do 10 000 m. n.p.m. Zegarek wyposażono w radiową synchronizację z zegarem atomowym oraz zasilanie solarne.

G-SHOCK GWG-2000 MUDMASTER jest odporny na wstrząsy, zniesie każde ciężkie wyzwania w piachu i błocie.

Najnowszy Mudmaster jest pierwszym w historii zegarkiem G-SHOCK, w konstrukcji którego wykorzystano materiał „forged carbon”, czyli tzw. kuty karbon, wynaleziony na potrzeby produkcji samolotów i samochodów wyścigowych. Forged carbon jest niezwykle odporny na uszkodzenia mechaniczne i jednocześnie łatwy w obróbce, co pozwoliło zastosować go w bezelu koperty.

Nowy G-SHOCK GWG-2000 MUDMASTER to bardziej kompaktowy kształt, jego koperta jest o 1,9 mm cieńsza od poprzedniego modelu. Serce twardziela chroni bezel i obudowa wzmocnione karbonem (carbon core guard). Przyciski zegarka są odpowiednio zabezpieczone przed błotem i pyłem dzięki doskonałemu uszczelnieniu. Projektanci zadbali o to, by wskazania zegarka widoczne były nawet w ultra trudnych warunkach. Duże, wyraźne cyfry i mocny kształt wskazówek, podwójne podświetlenie LED i szafirowe szkło zapewniają doskonałą widoczność tarczy.

G-SHOCK GWG-2000 MUDMASTER wspiera nas każdym elementem swojej konstrukcji: pasek zegarka ma strukturę typu heavy duty, zabezpieczającą przed ślizganiem się na skórze, rowki na przyciskach ułatwiają ich precyzyjną obsługę.

Zegarek G-SHOCK GWG-2000 MUDMASTER już czeka na terenową przygodę. Model jest dostępny w trzech wariantach kolorystycznych – stonowana szarość, militarna zieleń khaki i piaskowy beż.