Klapki domowe damskie - dlaczego warto je nosić?

Wyróżniony Klapki domowe damskie - dlaczego warto je nosić?
Jedni nie wyobrażają sobie bez nich życia, inni w ogóle z nich nie korzystają. Kapcie i klapki domowe. Damskie, męskie i dziecięce. Do wyboru do koloru. Jakie wybrać i czy warto je nosić?

Jakie obuwie po domu wybrać?

Należysz do grupy ludzi, która zaraz po przekroczeniu progu domu musi wskoczyć w domowe kapcie? Dostajesz szału, gdy Twoje gołe stopy dotykają zimnej posadzki? Oto lista obuwia, które możesz przyodziać na swoje zziębnięte stopy:

- kapcie – dostępne w przeróżnych formach, rodzajach i wzorach. Bambosze, czy inne zabudowane modele mogą jednak powodować pocenie się stóp – szczególnie podczas gorących dni,

- klapki – wydają się optymalnym rozwiązaniem. Szczególnie klapki domowe damskie są bardziej klasyczną, elegancką i kobiecą wersją bezkształtnych bamboszy,

- buty noszone na co dzień – baleriny, adidasy, tenisówki… Nie jest to zbyt dobry wybór, z uwagi na fakt przenoszenia brudu i zarazków z zewnątrz,

- skarpety antypoślizgowe – szczególnie przydatne w przypadku dzieci, które nie przepadają za kapciami. Skarpetki dadzą ciepło ich stópkom, a ABS zapobiegnie wypadkom.

whi210406

Jakie klapki wybrać na co dzień?

Jak widać z powyższego zestawienia, najlepszym obuwiem po domu są klapki. Szczególnie jeśli wybierzesz takie o ergonomicznym kształcie i wykonane z naturalnych materiałów.

Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

  1. Przewiewność. Szukaj modeli z perforacjami i otworami w materiale. Nie dość, że zapewnią klapkom ciekawy wygląd, będą pełnić również rolę wywietrzników. Będzie to przydatne zarówno latem, jak i zimą (np. przy podłogowym ogrzewaniu).
  2. Materiał. Jak wiadomo, skóra naturalna to optymalny materiał dla naszej skóry. Szczególnie dla stóp, które są przecież podporą całego ciała. Skóra naturalna zapewnia miękkość i dopasowuje się do kształtu stopy. To także świetne rozwiązanie przy ich nadmiernym poceniu się.
  3. Wyprofilowanie. Nie ma nic gorszego niż całkowicie płaska podeszwa. W takim obuwiu możesz odczuwać dyskomfort już po krótkim czasie użytkowania. Dobre wyprofilowanie klapek odciąża stopy i zwiększa komfort chodzenia.
  4. Wygląd. Kto powiedział, że skoro jesteś w domu, nie możesz wyglądać ładnie?! Klapki domowe damskie nie muszą być nieatrakcyjne!

Myślisz, że niemożliwe jest połączenie powyższych cech w jednym produkcie? Że idealne domowe obuwie nie istnieje? Na szczęście w Internecie jest naprawdę duży wybór damskich klapków. Na przykład w sklepie Happy Feet znajdziesz wiele ciekawych modeli i w niewygórowanej cenie.