Kominek nie musi zajmować dużo miejsca

Wyróżniony Kominek nie musi zajmować dużo miejsca
W nowoczesnym budownictwie coraz bardziej liczy się kompaktowość i funkcjonalność. Jest to połączenie, które sprawdza się zarówno w modernistycznych jak i klasycznych budynkach.

Obie cechy utożsamia kominek Intra Slim marki Defrohome. Wzrost jego popularności jest podyktowany przede wszystkim, wymienionymi wyżej trendami. Dodatkowo, jest to wariant bardzo chętnie wybierany dla pomieszczeń, które posiadają ograniczenia powierzchniowe. Nie zawsze mamy szanse na wygospodarowanie dużej przestrzeni na montaż kominka. Budowa kominka Intra Slim daje możliwość wyposażenia w ten wydajny system grzewczy nawet niewielkie pomieszczenia. Czym różni się kominek Intra Slim od innych modeli? Przybliżamy zalety montażu kompaktowych wkładów kominkowych.

Charakterystyka serii Intra Slim

Seria Intra Slim zawiera obecnie dwa modele nowoczesnych kominków Defrohome: Intra SM Slim oraz Intra ME Slim. Ich moc to odpowiednio 6 i 8 kW. Oba produkty posiadają certyfikat Ecodesign oraz klasę efektywności energetycznej A. Mimo swoich niewielkich rozmiarów, kominki Intra Slim są w stanie ogrzać cały budynek. Ponadto, doskonale współpracują z rekuperacją. Bardzo ważną kwestią jest sprawność. W serii Intra Slim wynosi ona ok. 80%.

Intra SM Slim – najbardziej kompaktowe rozwiązanie na rynku

Budowa kominka Intra SM Slim opiera się na płytkiej komorze spalania. Ma ona niespełna 27 cm. Dzięki temu, możemy zabudować kominek w pomieszczeniach o ograniczonej przestrzeni użytkowej. Ponadto, urządzenie jest wyposażone w opłomki, czyli system rur zwiększający jego wydajność. Szeroki kołnierz drzwi daje możliwość zabudowy wkładu kominkowego równo z ich linią. Dzięki temu, można uzyskać jeszcze bardziej nowoczesny efekt. Same drzwi posiadają różne opcje dotyczące ramki. Można dobrać jeden z wariantów, tak, aby kominek komponował się z wystrojem wnętrza w danym pomieszczeniu.

Nie można zapominać, jak ważnym czynnikiem jest odpowiednie doprowadzenie powietrza do kominka. Uwzględniają wszystkie normy ustalające ilość dostarczanego powietrza do komory spalania oraz efektywne działanie urządzenia, kominek Intra SM Slim został wyposażony w suwak do precyzyjnej regulacji powietrza uczestniczącego w spalaniu. Ważnym elementem jest również króciec dolotowy, umożliwiający podpięcie rury doprowadzającej powietrze z zewnątrz. Warto dodać, że urządzenia Defrohome są wzbogacone o autorskie rozwiązanie – Multiflow. Umożliwia ono płynne sterowanie procesem spalania.

Oczywiście, o jakości kominka Intra SM Slim świadczy przede wszystkim certyfikat Ecodesign i jego parametry techniczne. Jednak warto zwrócić uwagę na szczegóły w wykończeniu tego urządzenia. Przede wszystkim jest ono wykonane z najwyższej jakości ceramiki z czarnym sitodrukiem. Korpus jest pokryty dwukomponentową powłoką ochronną. Klamka Cool&Touch wykonana ze stali szlachetnej powoduje naturalne schładzanie się, przez co eksploatacja kominka jest ułatwiona. Bardzo delikatnym i newralgicznym elementem każdego kominka jest szyba, kominek Intra SM Slim jest wyposażony w szybę o odporności termicznej nawet do 800°C. Co więcej, zastosowano w niej system utrzymujący jej czystość.

Jak widać, kominki o niedużych rozmiarach, pod względem technologicznym nie ustępują swoim większym odpowiednikom. Dostępne na rynku warianty grzewcze (kominek z płaszczem wodnym lub DGP) oraz montażowe (np. kominki wolnostojące lub narożne) dają wiele możliwości. Podczas doboru kominka warto jednak pamiętać, że kompaktowe rozwiązanie to alternatywa, która pozwala lepiej zagospodarować przestrzeń w danym pomieszczeniu, jednocześnie zapewniając odpowiednią wydajność.