Kosmetyki nawilżające skórę - jakie wybrać?

Każda z nas powinna korzystać z kosmetyków nawilżających skórę. Nawilżaniie wskazane jest dla każdego rodzaju skóry i również nastolatki powinny stosować kremy dostosowane do ich potrzeb. Kremy nawilżające najczęściej mają delikatną formułę, dzięki czemu nadają się również pod codzienny makijaż. Skóra która jest wysuszona wygląda matową, zmęczoną i szarą. Do jej pielęgnacji doskonale nadają się kosmetyki z witaminą C.

Kosmetyki nawilżające skórę są szczególnie istotne w przypadku pielęgnacji skóry dojrzałej. Dobrze nawilżona skóra nie tylko jest rozświetlona i jędrna, ale również dużo mniej podatna na pojawianie się zmarszczek oraz przebarwień, a przez to sprawia wrażenie młodszej.

Kosmetyki nawilżające skórę z witaminą C

Kosmetyki nawilżające zawierające w swoim składzie witaminę C, takie jak np. polecany i popularny C-VIT marki Sesderma, poza tym, że doskonale nawilżają to również wygładzają, rozświetlają naszą skórę oraz zapobiegają fotostarzeniu. Fotostarzenie to proces powiązany z utratą wody ze skóry, który polega na jej starzeniu się pod wpływem słońca a konkretnie promieni UV. Dermokosmetyki nawilżające dostępne w aptekach nie tylko działają skuteczniej niż produkty drogeryjne, lecz także mają więcej substancji aktywnych w swoim składzie. Warto również decydować się na produkty które korzystają z nanotechnologii - technologii dzięki której składniki aktywne komsetyku wnikają dalej w głąb skóry.

Kosmetyki nawilżające skórę w postaci kremów, serum, maseczek

Kosmetyki nawilżające powinny być dobrane zgodnie z indwidualnymi potrzebami oraz rodzajem cery. Do właściwego nawilżenia skóry mieszanej i wrażliwej, najlepiej sprawdzają się kosmetyki o delikatne konsystencji, hipoalergiczne i nie podrażniające. Warto pamiętać, że nawilżenia wymaga również cera tłusta - kosmetyki nawilżające przeznaczone dla niej powinny dobrze wiązać wodę w skórze, przy czym również zmniejszać nadmiar sebum. Zalecaną podstawą codziennej pielęgnacji jest stosowanie kremów nawilżających rano i wieczorem. Te stosowane na dzień powinny mieć bardziej lekką formułę, aby sprawdzały się również pod makijażem. Kosmetyki nawilżające skórę to także maseczki oraz serum. Serum cechuje to, że zawiera dużo bardziej skoncentrowaną formułę niż krem, oraz często również więcej składników odżywczych.

Kosmetyki nawilżające dla skóry dojrzałej

Kosmetyki nawilżające skórę dojrzałą powinny zwiększać produkcję ceramidów, czyli elementów zapobiegających utracie wilgoci. Skórza dojrzała cechuje się również mniejszą ilością kolagenu, który wiąże wodę, dlatego ważne jest stosowanie kosmetyków intensywniej działających.