Krem pod oczy a pielęgnacja skóry twarzy

Wyróżniony Krem pod oczy a pielęgnacja skóry twarzy

Krem pod oczy to ważny kosmetyk. Okolice wokół powiek  wymagają bowiem szczególnej uwagi. Są one wrażliwe i podatne na uszkodzenia. Dobrze dobrany krem pomaga nie tylko zmniejszyć zmarszczki, ale także zapobiegać ich powstawaniu oraz poprawiać ogólny wygląd.

W dzisiejszym artykule postaramy się przybliżyć temat pielęgnacji skóry twarzy i omówić najważniejsze aspekty związane z wyborem odpowiedniego kremu pod oczy. Jeśli więc mamy Waszą uwagę, to zapraszamy do lektury!

Starzenie się skóry pod oczami

Proces starzenia się skóry pod oczami jest naturalnym zjawiskiem. Wraz z wiekiem traci ona swoją elastyczność i jędrność, co prowadzi do powstawania zmarszczek i obwisłości. Skóra wokół oczu jest bardzo cienka i delikatna, dlatego też jest szczególnie podatna na uszkodzenia i widoczne oznaki starzenia.

Można temu zapobiec poprzez odpowiednią pielęgnację, która polega m.in. na stosowaniu wysokiej jakości kremów pod oczy oraz unikaniu czynników drażniących skórę, takich jak długotrwałe przebywanie na słońcu czy palenie papierosów. Pielęgnacja pozwala znacząco opóźniać proces starzenia.

Komu potrzebny jest krem pod oczy?

Krem pod oczy jest potrzebny dla wszystkich osób, w każdym wieku. Jak już bowiem stwierdziłyśmy, skóra w tym miejscu należy do najdelikatniejszych na całym ciele. Już od wczesnego wieku warto zacząć o nią dbać. Pielęgnacja pozwala zachować zdrowy wygląd przez długi czas.

W młodym wieku krem pod oczy zapobiega powstawaniu zmarszczek, w starszym zaś – pomaga zmniejszyć ich widoczność oraz poprawia ogólny wygląd skóry. Podsumowując, krem pod oczy stosować powinien każdy, niezależnie od wieku czy płci.

Jak dobrać krem pod oczy?

Wybór odpowiedniego kremu pod oczy wymaga uwzględnienia kilku ważnych czynników. Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na potrzeby swojej skóry oraz jej typ:

  • Jeśli masz skórę suchą, powinieneś szukać kremu nawilżającego,
  • natomiast jeśli masz skórę normalną lub mieszaną, lepszym wyborem będzie krem o lekkiej formule, który nie zatka porów.

Po drugie, warto zwracać uwagę na skład kremu pod oczy. Upewnij się, że zawiera on naturalne składniki, takie jak ekstrakty z roślin czy oleje, które są delikatne dla skóry i pomagają ją nawilżyć. Bezwzględnie unikać należy kosmetyków zawierających silikony i substancje chemiczne, ponieważ mogą one podrażniać skórę.

Po trzecie, nie zapominaj o sprawdzeniu przedziału wiekowego, dla którego przeznaczony jest dany krem. Jeden kosmetyk będzie odpowiedni dla osób młodych, a inny dla osób starszych. Istnieje jednak ważne odstępstwo od tej reguły. Mianowicie, zamiast dobierać kosmetyk do swojego wieku lub typu skóry, można skorzystać z wysokiej jakości kremu pod oczy, który odpowiada potrzebom wszystkich rodzajów skóry: począwszy od suchej, poprzez normalną, mieszaną, na wrażliwej kończąc.

Przykład kremu pod oczy, który spełnia potrzeby wszystkich rodzajów skóry

Divine Cream marki Samarité to krem do twarzy i pod oczy, który odpowiada potrzebom wszystkich rodzajów skóry: zarówno tej, która potrzebuje odmłodzenia, zagęszczenia i ujędrnienia, jak i zmagającej się z przebarwieniami czy trądzikiem. Przeznaczony jest on dla mężczyzn i kobiet w każdym wieku.

Divine Cream długotrwale nawilża skórę. Odbudowuje ją i zagęszcza, co przekłada się na wyraźną redukcję zmarszczek oraz ujędrnienie. Spełnia on funkcje trzech kosmetyków:

  • kremu pod oczy,
  • lekkiego kremu na dzień,
  • bogatego w odżywcze składniki kremu na noc.

Jak nakładać krem pod oczy?

Jak nakładać krem pod oczy? Z całą pewnością nakładanie kremu pod oczy wymaga delikatności. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy przestrzegać poniższych zasad:

  • Oczyść skórę przed nałożeniem kremu. Użyj delikatnego środka oczyszczającego, aby usunąć makijaż i ewentualne zanieczyszczenia.
  • Niewielką ilością kremu pokryj skórę wokół oczu. Unikaj zbyt grubej warstwy kremu, ponieważ mogłaby spowodować podrażnienia.
  • Nałóż krem delikatnymi ruchami. Staraj się nie rozciągać skóry ani nie drapać jej, ponieważ może to prowadzić do powstawania zmarszczek. Zamiast tego wklep substancję delikatnymi ruchami, aż do całkowitego wchłonięcia.
  • Po nałożeniu kremu możesz wykonać delikatny masaż skóry wokół oczu, aby pobudzić krążenie i pomóc składnikom aktywnym wniknąć głębiej w skórę. Możesz to zrobić opuszkami palców, delikatnie uciskając powierzchnię w kierunku od wewnątrz do zewnątrz.

Czy krem pod oczy może podrażnić skórę?

Niektóre kremy pod oczy mogą podrażnić skórę, szczególnie jeśli zawierają substancje chemiczne lub silikony. Dlatego też ważne jest, aby dobierać kosmetyk odpowiednio do potrzeb skóry i unikać tych, które mogą ją podrażniać. W przypadku skóry wrażliwej lub skłonnej do alergii warto szukać kremów zawierających naturalne składniki, takie jak ekstrakty z roślin czy oleje.

Takie kosmetyki są zazwyczaj delikatniejsze dla skóry i mniej podatne na powodowanie podrażnień. Jeśli jesteś wrażliwa na konkretne składniki, sprawdź skład kremu przed zakupem i upewnij się, że nie zawiera on substancji, na które jesteś uczulona. W razie wątpliwości zawsze możesz skonsultować się z lekarzem lub dermatologiem.