Promieniowanie UV i jego negatywny wpływ na skórę. Naturalne kremy z filtrem

Gorąca pogoda kojarzy się głównie z wakacjami i odpoczynkiem, często marzymy o tym, aby uzyskać piękną opaleniznę. Wielu ludzi uwielbia, gdy słońce delikatnie praży ich skórę, dlatego tak bardzo wyczekują letniego okresu. Na szczęście coraz częściej myślimy nad negatywną stroną promieniowania ultrafioletowego, np. chronimy się przed poparzeniami za pomocą wysokich filtrów przeciwsłonecznych. Słońce potrafi jednak spowodować więcej szkód na skórze niż tylko oparzenia. Dlaczego powinniśmy z rozwagą korzystać z promieni słonecznych? Jakie kosmetyki pomogą nam ochronić przed nimi naszą skórę?
  • 0

Jakie zabiegi odmładzające można wykonywać latem?

Lato to pora roku, która z jednej strony ze względu na silne promieniowanie UV ma pewnie ograniczenia w wykonywaniu zabiegów anti-aging. Z drugiej jednak to właśnie teraz skóra najmocniej się starzeje, warto więc temu przeciwdziałać i ją odmładzać. Na jakie więc zabiegi postawić,  aby cieszyć się gładką i jędrną skórą oraz pięknym, młodym owalem twarzy? O tym mówi dla nas dr Marek Wasiluk z warszawskiego Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium.

  • 0

Czas na metamorfozę!

Wiele z nas marzy, aby poddać się metamorfozie wizerunku. Korekcja zmarszczek, wypełnienie ust, modelowanie twarzy, poprawa kondycji skóry – wszystkie te zabiegi pozwalają odmienić twarz. Przedstawiamy efekty metamorfozy zorganizowanej przez Kliniki Ziemlewski we współpracy z gabinetem Dr Karolina Pazera - Medycyna Estetyczna. Jakie zabiegi przeprowadzono? Jakie efekty osiągnięto?

  • 0

Czy wykonywanie zabiegów urodowych latem jest bezpieczne?

Panuje lato, w trakcie którego wszyscy pragną wyglądać pięknie. Wiele osób chce wykonywać różne zabiegi, ale obawia się powikłań i zastanawia czy korzystanie z tego typu metod jest teraz bezpieczne. Dużo bowiem mówi się o tym, że silne promieniowanie UV w połączeniu z mocnymi metodami może skutkować przebarwieniami. Czy rzeczywiście tak jest i czy w związku z tym warto poprawiać urodę latem? O tym mówi dla nas dr Marek Wasiluk z warszawskiego Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium.

  • 0

Co warto wiedzieć przed pierwszą podróżą samolotem?

Dzięki tanim liniom lotniczym podróżowanie jest teraz jeszcze łatwiejsze. Promocyjne ceny biletów kuszą pasażerów przez cały rok. Pierwsza podniebna podróż jest jednak dla wielu osób stresująca. Jak więc przygotować się do tego wydarzenia, by wszystko przebiegło sprawnie? 

  • 0

Nadpotliwość dłoni – poznaj przyczyny i skuteczne sposoby leczenia tej dolegliwości!

Ludzka skóra nie poci się bez przyczyny – taki proces chłodzi i oczyszcza organizm. Niestety czasami zdarza się, że system ten zawodzi, a potu pojawia się znacznie więcej, niż jest to potrzebne. W takim przypadku mówi się o nadpotliwości. Choć może ona dotykać różnych partii ciała, to jedną z jej szczególnie uporczywych odmian jest nadpotliwość dłoni. Jakie są jej przyczyny i jak leczy się taką dolegliwość? Dowiedz się, jak skutecznie rozwiązać ten uciążliwy problem!
  • 0

Bezpiecznie na słońcu - Krem, sztyft, mleczko, a może spray do opalania? Czym różnią się kosmetyki do opalania i które sprawdzają się najlepiej w praktyce.

Zaczyna się sezon urlopowy. Większość z nas z pewnością wyjedzie nad morze lub nad jezioro, by zrelaksować się, zażywając kąpieli słonecznych. Jednak aby letni wypoczynek był nie tylko przyjemny, ale i bezpieczny, należy zadbać o odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną. Na rynku dostępnych jest wiele produktów do opalania: olejki, mleczka, kremy czy spraye. Co wybrać, by cieszyć się piękną opalenizną i zdrową skórą bez podrażnień?

  • 0

Prostowanie zębów- na jaką metodę warto się zdecydować?

Postęp technologiczny otwiera szereg nowych możliwości w naszym życiu. Nie inaczej jest w przypadku ortodoncji, gdzie wciąż pojawiają się nowe metody korygowania wad zgryzu. Oprócz tradycyjnych, metalowych aparatów gabinety oferują swoim pacjentom także aparaty estetyczne, które mniej rzucają się w oczy. Dzięki temu leczenie jest mniej krępujące i kłopotliwe dla pacjentów.

  • 0