Refleksologia – alternatywne leczenie schorzeń

Niektórzy wierzą, że w ludzkich dłoniach i stopach znajdują się tzw. refleksy, które mają połączenia za wszystkimi narządami oraz gruczołami, organami, a także częściami ciała. Termin refleksologia może wydawać się skomplikowany, lecz oznacza prosty zabieg, który może przynieść wiele dobrego. Jednak jego skuteczność nie została udowodniona, a refleksologia jest zabiegiem medycyny alternatywnej. Okazuje się jednak, że nawet niepotwierdzone metody mogą dać realne wskazówki medyczne, warto więc z nich korzystać.

  • 0

Wino czerwone półsłodkie – co warto o nim wiedzieć?

Wytrawne, półwytrawne, półsłodkie, słodkie – to cztery podstawowe smaki wina. Poszczególne trunki pasują do innych okazji i dodatków. Szacuje się, że około 40% produkcji światowego wina stanowią gatunki wytrawne. W Polsce jednak smak wytrawny i półwytrawny ustępuje bardziej delikatnym trunkom i najchętniej kupowane jest wino czerwone półsłodkie. Dowiedz się, czym się wyróżnia, jak sprawdzić jego smak, skąd pochodzi oraz jak je podawać.
  • 0

Perfekcyjna kawa… z kapsułki, czyli sposób na espresso

Espresso nie trzeba nikomu przedstawiać. To klasyk wśród kaw, bez którego praktycznie nie istnieje żaden inny kawowy napój. Jak przyrządzić espresso w najlepszy sposób? Poznaj kilka sposób na jego zaparzenie i wybierz najdogodniejszy dla siebie!
  • 0

Idealny odpoczynek? Tylko w SPA!

Ten, kto szuka maksymalnej dawki odprężenia po pracy, powinien pomyśleć o spędzeniu choć jednego weekendu w ośrodku wypoczynkowym. Oprócz dogodnych warunków lokalowych i wymarzonej lokalizacji nie powinno tam zabraknąć atrakcyjnych propozycji na spędzenie wolnego czasu.

  • 0

PRZEBARWIENIA, NACZYNKA, ROZSZERZONE PORY… ROZPRAW SIĘ Z NIMI RAZ NA ZAWSZE!

Przebarwienia, naczynka i rozszerzone pory – to częste problemy, z którymi zwracają się pacjenci do klinik medycyny estetycznej. Jest mnóstwo zabiegów, które można wykonywać w okresie wakacyjnym. Są jednak zabiegi, które zaleca się wykonywać jesienią i zimą, gdy promienie słoneczne nie są tak mocne jak latem. Razem z dr Aleksandrą Jagielską ze Sthetic Klinika dr Jagielskiej opowiadamy o zabiegach, które warto wykonać wczesną jesienią.

  • 0

Sprawdź 3 najpopularniejsze rodzaje ekspresów do kawy

Żeby przygotować przepyszną kawę w domowych warunkach potrzebujemy naprawdę dobrego ekspresu do kawy. Na rynku dostępnych jest wiele modeli o różnych funkcjach. Różnorodność opcji może nas przyprawić o zawrót głowy. Jaki sprzęt kupić, aby spełnił nasze oczekiwania? Sprawdź trzy najpopularniejsze rodzaje ekspresów do kawy i wybierz swój typ!

  • 0

Piękne, delikatne kolczyki dla dziewczynki

Dziecięca biżuteria nie jest już kategorią niszową i coraz częściej pojawia się na witrynach sklepów jubilerskich, jako dedykowany dział dla najmłodszych modnisi. Dziecięce świecidełka wyznaczają swoje trendy, które w niczym nie odbiegają od kolekcji poświęcanych dorosłym, stanowiąc miniaturowy wymiar luksusu i elegancji.
  • 0

ROZSZERZONE PORY – JAK Z NIMI WALCZYĆ?

Rozszerzone pory to zmora wielu kobiet, a także niejednego mężczyzny. Najczęściej są cechą dziedziczną, więc nie mamy wpływu na ich powstawanie. Co innego, jeśli chodzi o możliwości radzenia sobie z problemem – w tej kwestii mamy dziś na szczęście coraz bardziej skuteczne metody.

  • 0

Jak wyleczyć przebarwienia?

Przebarwienia to złożony problem estetyczny. Są trudne do wyleczenia, między innymi dlatego, że nie ma jednego typu przebarwień. O sposobach walki z tą przypadłością rozmawiamy z doktorem Markiem Wasilukiem, założycielem warszawskiego Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium, jedynym Polakiem z dyplomem MSc Aesthetic Medicine University of London.

  • 0