5 sposobów na przesilenie wiosenne!

Po kilku zimnych, pochmurnych miesiącach nasz organizm jest wyczerpany. Zwłaszcza po ciężkiej i długiej zimie, która ostatnio nas nawiedziła. Początek wiosny, a dokładnie przełom marca i kwietnia to okres odczuwania wzmożonej senności, spadku motywacji i permanentnego zmęczenia. Pięć wskazówek na temat zadbania o siebie w tym czasie zdradza dr Magdalena Cubała-Kucharska, specjalistka medycyny integracyjnej.

  • 0

Pierwszy lot samolotem? Sprawdź co musisz zrobić na lotnisku

Podróżowanie samolotem daje turystom możliwość szybkiego dotarcia w najdalsze zakątki świata. Procedury obowiązujące na lotnisku nie są skomplikowane, ale mogą być przyczyną stresu dla początkujących. O czym należy pamiętać będąc na lotnisku przed wylotem? 

Czym dojechać na lotnisko? 

Często nie przywiązujemy do tego wagi, ale samo dotarcie na lotnisko może być stresujące. Bardzo dobrym pomysłem jest skorzystanie z własnego pojazdu i pozostawienie go na parkingu znajdującym się niedaleko terminalu. Przykładem jest parking Modlin modlinparking.pl. Na turystów czekają strzeżone przez całą dobę miejsca parkingowe i atrakcyjne ceny za wynajem. Często właściciele oferują podróżnym zniżki albo kupony promocyjne do wykorzystania. Korzystając z własnego samochodu, nie trzeba się martwić o pojazd po powrocie.

Oczywiście alternatywą jest dotarcie na lotnisko taksówką. Warto jednak uprzedzić kierowcę o wielkości bagażu. Może się zdarzyć, że nie wszystkie walizki zmieszczą się do bagażnika.

Odprawa – co to takiego? 

Przed każdym wylotem konieczne jest dokonanie odprawy. Jeśli robimy to na lotnisku, należy przy bramce dedykowanej do naszego lotu, okazać dowód osobisty, paszport lub kod rezerwacji internetowej, nadać bagaż rejestrowany. Otrzymamy wydrukowaną kartę bagażową, która konieczna jest do wejścia na pokład. W wielu liniach lotniczych należy dodatkowo zapłacić za wydrukowanie karty na lotnisku. Zaleca się więc odprawę online w domu. Wystarczy wypełnić dane osobowe i postępować z godnie z opisanymi krokami. Wydrukowana karta pokładowa posiada kod QR, który okazuje się podczas kontroli. Jeśli zamierzamy odprawiać się na lotnisku, trzeba przybyć około 2 godzin przed wylotem.  

Kontrola bezpieczeństwa- o czym warto pamiętać? 

Podczas kontroli bezpieczeństwa każdy pasażer wkłada do kuwety metalowe przedmioty przewożone w bagażu podręcznym, sprzęt taki jak: telefony, ładowarki, klucze, pasek i odzież wierzchnią (płaszcz, kurtkę szalik, czapkę). Kompletując bagaż podręczny należy zapoznać się ze spisem zakazanych przedmiotów i odpowiednio przygotować produkty płynne. Po przejściu kontroli bezpieczeństwa wystarczy udać się do odpowiedniej bramki (gate) i czekać na możliwość wejścia na pokład samolotu.  

  • 0

Jak się degustuje wino?

Poznaj kilka sekretów, które pomogą Ci jeszcze bardziej docenić wino. Na czym polega degustacja wina? Degustacja wina wykorzystuje zmysły wzroku, węchu i smaku, by ocenić niuanse smaku i aromatu wina. W ten sposób można dociec, skąd pochodzi wino, jakiego szczepu użyto i jak stare jest wino.
  • 0

Piękna skóra po zimie – pamiętaj o tych 3 krokach pielęgnacyjnych!

Wraz z nadejściem wiosny, zaczynasz dostrzegać, że Twoja skóra jeszcze nadal tkwi w „zimowym śnie”? Widzisz, że jest szara, wygląda na zmęczoną oraz brak jej witalności i blasku? Czas pobudzić ją do regeneracji i sprawić, że nabierze dawnego blasku! Najlepsze efekty przyniesie doskonale zaplanowana pielęgnacja w domu i w gabinecie. Jaką pielęgnację wybrać? Zapytaliśmy eksperta.

  • 0

Kosmetyki Holika Holika – nawilżający krem z ceramidami Good Cera Super Ceramide Cream

Jeśli Twoja skóra zmaga się z typowymi objawami odwodnienia, wykazuje skłonność do podrażnień lub sezonowo wymaga intensywnej odbudowy, sięgnij po produkty z ceramidami z linii Good Cera marki Holika Holika. Należący do niej bogaty krem z systemem aktywacji wilgoci będzie nie tylko pielęgnować pozbawioną ochrony i elastyczności cerę, ale też działać przeciwzmarszczkowo.
  • 0

MISJA: LATO NADCHODZI! ZADBAJ O CIAŁO, KTÓRE POKOCHASZ!

Mogłoby się wydawać, że do lata zostało jeszcze sporo czasu… Nic bardzie mylnego! Teraz jest najlepszy moment, by zacząć pracę nad sylwetką i za kilka miesięcy cieszyć się wymarzonym „bikini body”. Co prawda kluby fitness w dalszym ciągu pozostają zamknięte, ale to nie jedyny sposób na wypracowanie sylwetki idealnej. Regularne ćwiczenia na macie we własnym salonie warto połączyć z dobrodziejstwem, jakie oferują nam gabinety medycyny estetycznej. Na jakie zabiegi warto zwrócić uwagę? Odpowiada dr Łukasz Preibisz z kliniki Preibisz SkinDoctors.

  • 0

Lasery poprawiające urodę

Lasery to obecnie jedne z podstawowych narzędzi w rękach specjalistów medycyny estetycznej. Bez laseroterapii nie można skutecznie odmładzać oraz usuwać wielu defektów urodowych. Tego typu wyspecjalizowane urządzenia dały wiele nowych możliwości w poprawianiu urody. O tym, w czym tkwi sekret i skuteczność laserów oraz jak korzystać z zabiegów na nich opartych, mówi dr Marek Wasiluk z warszawskiego Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium.

  • 0

Poznaj moc zabiegów z plazmą azotową! Sprawdź, jakie daje efekty!

Wybierając się do gabinetu na zabieg z zakresu estetyki, zależy Ci przede wszystkim na bezpieczeństwie i skuteczności? To właściwe podeście! Kiedy dodatkowo chcesz za wszelką cenę uniknąć zabiegów chirurgicznych, na rzecz mniej inwazyjnych procedur, warto rozważyć zabieg plazmą azotową! Poznaj jej doskonałe właściwości i zobacz, jakie efekty osiągniesz dzięki zabiegowi PLASMAWAVE® oraz PLASMAPEEL®!

  • 0

Propozycje prezentów na Dzień Kobiet

Dzień Kobiet został wprowadzony w XX wieku, przez komunistów. Wtedy miał on nieco inne znaczenie niż dziś, a symbolicznymi prezentami dla pań były w Polsce goździki i czekolada. Obecnie święto traktowane jest jako radosny czas obdarowywania kobiet pięknymi prezentami. Nie wiesz co wybrać na 8. marca? Sprawdź listę upominków, które zawsze cieszą! 

  • 0