Liposukcja - smukłe ciało bez nadmiaru tkanki tłuszczowej

W obecnych czasach panuje kult szczupłego ciała o idealnych proporcjach. Niestety, natura nie zawsze bywa łaskawa i ludzie ciało nie zawsze jest taki, o jakim marzymy. Zmienia się pod wpływem wieku, trybu życia, przebytych ciąż i chorób. Wiele osób skarży się na nadmiar tkanki tłuszczowej, której nie może usunąć mimo stosowania diet i uprawiania sportu. Czy to oznacza, że trzeba pogodzić się z nadmiarem tłuszczu? Na szczęście nie. Rozwiązaniem jest liposukcja. Na czym polega zabieg i kiedy warto go wykonać?

Liposukcja – co to?

Osoby, które szukają sposoby na wyszczuplenie ciała, na pewno zetknęły się z pojęciem liposukcji. To zabieg chirurgiczny, który polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej z problematycznych obszarów. Polega na wykonaniu nacięć na skórze oraz wprowadzeniu kaniuli, potrzebnej do odesłania tkanki tłuszczowej. Liposukcję można wykonać w sposób tradycyjny, a także za pomocą lasera i ultradźwięków. Dwie ostatnie metody są mniej inwazyjne od klasycznej liposukcji, wykonuje się je zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym, ale na życzenie pacjenta zabieg można również wykonać w znieczuleniu ogólnym. Odessaną tkankę tłuszczową można wykorzystać jako wypełnienie dowolnego obszaru np. pośladków, piersi, a także blizn. Warto pamiętać, że liposukcja nie odchudza, a usuwa tłuszcz miejscowo, pomaga uzyskać upragnione proporcje.

Dla kogo polecany jest zabieg liposukcji?

Zabieg odsysania tłuszczu polecana jest dla osób, które mają problem z wyszczupleniem niektórych części ciała. W części osób dieta i sport nie pomagają, aby pozbyć się tłuszczu z ud, kolan, brzucha czy ramion. W takim wypadku liposukcja jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ pomaga trwale pozbyć się komórek tłuszczowych. Komórki tłuszczowe nie namnażają się na obszarze pozabiegowym, dlatego nie trzeba obawiać, że problem znów powróci. Najczęściej zabieg wykonywany jest na takich fragmentach ciała jak: brzuch, uda, podbródek, kolana, ramiona, pośladki, plecy, pachy. Liposukcja polecana jest również dla osób, które zmagają się z nasilonym cellulitem, ponieważ zabieg pozwala ładnie ujędrnić ciało i pozbyć się nieestetycznych nierówności. U mężczyzn można wykonać liposukcję piersi, która jest wskazana przy ginekomastii. Więcej na temat zabiegu można przeczytać tutaj naturallook.com.pl/liposukcja-modelowanie-odchudzanie-cena-efekty-wskazania/.

Jakie efekty daje odsysanie tłuszczu?

Efekty liposukcji są trwałe, widoczne są od razu po zabiegu, ale ostateczne efekt liposukcji widoczny jest po kilku tygodniach, kiedy znikną obrzęki. Oprócz zmniejszenia obwodów liposukcja poprawia również jędrności i napięcie skóry. Aby przyśpieszyć pojawienie się efektów zabiegu liposukcji, należy nosić specjalną odzież uciskową, a jeżeli lekarz tak zaleci, wykonać drenaż.

Liposukcja- cena zabiegu

Cena liposukcji zależna jest od wielu czynników. W dużej mierze zależy od obszaru, na którym wykonywany jest zabieg. Najwięcej będą musiały zapłacić osoby, które zdecydują się na usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z brzuch, uda, pleców czy bioder. Nieco mniej niż liposukcja brzucha kosztuje liposukcja kolan czy liposukcja ramion, a najmniejszy koszt to liposukcja pach czy liposukcja podbródka. Cena zależna jest również od wybranej metody oraz renomy gabinetu, w którym wykonywany jest zabieg. 

Liposukcja jest dużą pomocą dla osób, które nie mogą innymi sposobami pozbyć się tłuszczu z brzucha, ramion czy kolan. Zabieg nie tylko poprawia proporcje sylwetki, ale również ma duży wpływ na samoocenę, pozwala cieszyć się życiem.