MacBook - najlepszy? W jaki model zainwestować?

Wyróżniony MacBook - najlepszy? W jaki model zainwestować?
Cenione, stylowe, jakościowo wykonane, a co najważniejsze - jedne z nielicznych na rynku sprzętów, o których mawia się, że są kultowe. Mające wiernych fanów niewyobrażających sobie sytuacji, że pewnego dnia zmienią front, wybierając inne urządzenie. Takie właśnie są MacBooki od Apple’a. Dlaczego warto zainwestować w takiego laptopa? Jakie rodzaj MacBooka będzie dla nas najlepszy?

Sprzęt bez wad?

Laptop Apple przez wielu oceniany jest jako perfekcyjny, który nie ma żadnych słabych stron. No bo jak je sprawdzimy, to rzeczywiście może się wydawać, że tak jest. Poza tym, co już wspominaliśmy we wstępie, a więc o świetnym, jakościowym i charakterystycznym designie, trzeba zwrócić uwagę na doskonały ekran, zoptymalizowany, szybki system o prostym interfejsie, niezwykłą wytrzymałość mechaniczną, a także długi czas pracy na baterii, intuicyjny gładzik rozpoznający gesty i klawiaturę, jaka jest bardzo wygodna w użyciu.

Ilość tych zalet przytłacza pozytywnie, ale jest jedna kwestia, która natychmiast odrzuca od zakupu tego sprzętu. To oczywiście zaporowa cena. To właśnie ją można zaliczyć do dużych minusów, ale z drugiej strony, co się dziwić, gdy mamy do czynienia z tak zaawansowanym, profesjonalnym komputerem.

whi1902282

Jaki MacBooki są dostępne?

Laptopy Apple to różne modele, więc jeśli jesteśmy zdecydowani na kupno, musimy się zastanowić, który będzie dla nas odpowiedni.

- Jednym z nich jest MacBook Air - najtańszy ze wszystkim Maców. Niezbyt duży, bo jego wymiary o ledwie 13-calowy ekran. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które często podróżują i muszą swoją pracę wykonywać w różnych miejscach. Tak mobilny Mac będzie więc bardzo wygodny, niezależnie od tego, w jakim akurat miejscu przebywamy.

- Kolejnym modelem jest MacBook, czyli uniwersalny, ale i droższy model. Co ciekawe, mimo swojej wyższej ceny, są mniejsze niż MacBooki Airy, bo dostępne w wersji 12-calowej.

- Ostatnim, najdroższym i najbardziej zaawansowanym jest MacBook Pro. To udoskonalona wersja podstawowego modelu, dostępnego w dwóch opcjach: z 13-calową i 15-calową matrycą. Oferowane są też laptopy MacBook Pro z Touch Barem, czyli specjalnym panelem sterowania, znajdującym się nad klawiaturą.

whi1902281

Jaki model wybrać?

Poznaliśmy już MacBooki, wiemy też, że mają bardzo dużo zalet, a jedyna ich wada to cena. Teraz już łatwiej nam wybrać, a jeśli jeszcze mamy wątpliwości, powinniśmy się zastanowić nad pewnymi sprawami. Przede wszystkim nad tym, do jakich zadań chcemy wykorzystywać naszego przyszłego laptopa. Do prostych zadań biurowych idealny jest MacBook Air, który jest jednocześnie lekki i mały, więc można zabierać go w podróż. Jak jednak potrzebujemy mocniejszego, bardziej profesjonalnego sprzętu, to bez wątpienia warto celować w MacBook Pro. Te laptopy są bardzo często wybierane przez osoby profesjonalnie zajmujące się fotografią i grafiką, bo zapewniają niezwykłe możliwości.

Jedno jest pewne - niezależnie, jaki ostatecznie model kupimy, możemy być pewni, że będziemy zadowoleni, bo wszystkie MacBooki to wysoka klasa.