Manicure świąteczny – trendy 2019

Okres świąteczny to czas rodzinnego spokoju i radości z obdarowywania najbliższych. Chcemy, aby nadchodzące dni były wyjątkowe, dlatego już wcześniej przygotowujemy nasze stylizacje. Manicure świąteczny to jedna z najważniejszych kwestii, która doskonale dopełnia każde zestawienie. Minimalistyczny, ekstrawagancki czy taki z naklejkami na paznokcie sprawi, że stylizacja będzie się prezentować nienagannie i efektownie. Przedstawiamy tegoroczne trendy na świąteczny manicure. Nie możecie tego przegapić!

Manicure – niezbędny dodatek

Pamiętajmy, że odpowiednio dobrany manicure może zmienić naszą stylizację. Powinien być dodatkiem do zestawienia i we właściwy sposób dopełniać styl, w jakim chcemy się zaprezentować. Dłonie to również wizytówka każdej kobiety, dlatego warto, aby były odpowiednio zadbane. Nie rezygnujmy z efektownego manicure na święta. Postawmy na doskonałe dopasowanie i wyraźny swój indywidualny styl w świątecznej stylizacji.

Świąteczne trendy

Tegoroczne trendy w znaczny sposób nawiązują do mody na „clear nails”. Oznacza to, że w zestawieniach znajdziemy dużo wariacji z przezroczystymi wzorami. Coraz bardziej popularny staje się francuski manicure, dawno już zapomniany. Natomiast teraz króluje w wersjach złoto, srebro oraz czerwień. W okresie świątecznym już od wielu sezonów można spotkać się z efektownym błyskiem, dlatego też świetnie prezentują się wszystkie stylizacje, które operują brokatem czy perłową magią. Warto ozdobić je naklejkami na paznokcie, które doskonale prezentują się w minimalistycznych zestawieniach. Drobne zdobienia na wybiegu prezentowała Kate Spade i House of Holland. Najmodniejszym kolorem według projektantów pozostała klasyczna, świąteczna czerwień. Wiele trendów z zimowo-jesiennych pokazów mody warto wykorzystać podczas zdobienia paznokci na święta 2019.

Jak zrobić modny manicure na święta?

Niezbędne minimum to baza, czerwony lakier (w okresie świątecznym dobrze sprawdzi się także szmaragdowa zieleń) w ulubionym odcieniu i matowy lakier do wykończenia całego manicure'u. Przy pewnej ręce nie potrzebujemy dodatkowych akcesoriów, jednak jeśli zależy nam na efektownym wykończeniu, warto pokusić się o naklejki na paznokcie. Sprawią, że każdy manicure nabierze nowej jakości, a także doskonale będą się prezentować w każdym zestawieniu stylizacyjnym. W tym sezonie warto pokusić się na drobne perełki czy klejnociki. Świetnie sprawdzą się również zimowe gwiazdki i typowe zdobienia świąteczne, takie jak choinki, renifery czy bałwanki. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić – w tym roku liczy się wyrafinowany minimalizm.