Męczy Cię problem wypadających włosów? Poznaj szampon przeciw wypadaniu włosów dla mężczyzn!

whi151114
Problem łysienia dotyczy i kobiet, i mężczyzn. Nie da się zdiagnozować tego defektu jednotorowo, ponieważ stanowi on niezwykle zróżnicowaną dolegliwość. Uwarunkowana jest ona nie tylko płcią, ale także hormonami, pielęgnacją włosów czy czynnikami zewnętrznymi oraz wewnętrznymi. W artykule omawiamy problem łysienia u mężczyzn i przedstawiamy terapię leczniczą przeciw wypadaniu włosów z zastosowaniem szamponu dla mężczyzn Vichy Dercos!


O przyczynach utraty włosów

To, że włos wypada jest naturalnym procesem jego biologicznego cyklu. W miejscu, z którego zostaje on wyeliminowany, wyrasta nowy. Na skórze głowy mężczyzn, ale też kobiet, znajduje się od 100 do 150 tysięcy kosmyków, a dziennie wypada ich nawet 100 sztuk. Martwić powinniśmy się dopiero wtedy, gdy tracimy ich znacznie więcej. Może to wynikać z wielu różnorodnych zależności - mniej i bardziej poważnych. Żadnej z nich nie należy lekceważyć, dlatego powinniśmy dokładnie zbadać źródło problemu. Tylko wtedy skutecznie i bezpiecznie pozbędziesz się kłopotu utraty włosów.

1. Genetyczna utrata włosów. Może mieć miejsce już od najmłodszych lat lub pojawić się dopiero, gdy organizm w okresie dojrzewania całkowicie się ustabilizuje. Przy pierwszym wariancie objawia się ogólną słabą kondycją włosów. Opcja druga zazwyczaj poprzedzona jest łupieżem - zazwyczaj tłustym lub łojotokiem skóry głowy. Uwarunkowane przez geny łysienie może mieć inne objawy i stopień nasilenia niż u osoby, od której przejęło się gen odpowiedzialny za tę dolegliwość. Pielęgnacja w tym przypadku opiera się na zapobieganiu utracie włosów i wzmacnianiu ich kondycji. Nie da się niestety całkowicie pozbyć tego problemu, gdyż jest on zapisany w naturze.

2. Utrata włosów z uwzględnieniem gospodarki hormonalnej. To właśnie hormony regulują całokształt stanu włosa. Jeżeli procesy te zostaną zaburzone, włos automatycznie traci na swojej sile i staje się podatny na zniszczenia, a osłabiony zwyczajnie wypada. Hormonem odpowiadającym za zdrową kondycję męskiego włosa jest dihydrotestosteron z grupy androgenów. Wpływa on na wzrost włosów na twarzy (broda, wąsy) i w okolicach intymnych, natomiast hamuje te na głowie. W momencie, gdy skóra jest uwrażliwiona na działanie tego hormonu lub jest on wydzielany w dużej ilości, może nawet dojść do silnego łysienia typu męskiego - szczególnie do łysienia androgenowego i plackowatego. W przypadku hormonalnej utraty włosów jest sposób na zatrzymanie łysienia!

Szampon przeciw wypadaniu włosów dla mężczyzn - Vichy Dercos

Wobec utraty włosów można zastosować różnorodne zabiegi, których celem będzie zatrzymanie łysienia. To maseczki, serum, odżywki, suplementacja (tabletki), ampułki czy dieta. Należy mieć na uwadze, by stosowany produkt cechował się dodatkowo jedną ważną zależnością - nie tylko zapobiegał wypadaniu, ale także stymulował skórę głowy do wzrostu nowego włosa.

Taki jest energetyzujący szampon przeciw wypadaniu włosów dla mężczyzn Vichy Dercos. Jeżeli problem łysienia jest zaawansowany, należy wspomóc się uzupełniającymi produktami, a zastosowanie szamponu potraktować jako dodatkową kurację wzmacniającą. Kompleksowość takiego działania jest zdecydowanie bardziej skuteczna, niż opieranie się tylko na jednym produkcie.

Szampon Vichy Dercos zawiera Aminexil - farmaceutyczną cząstkę, która zwalcza usztywnienie kolagenu w mieszkach włosowych w celu zachowania ich elastyczności wokół korzenia. Wpływa to na mocne utwierdzenie włosa w skórze głowy i zapobiega jego wypadaniu. Szampon energetyzujący sprawia, że kosmyk staje się zdrowy i mocny na całej swojej długości - od nasady, aż po końcówkę. Mimo iż szampon Vichy Dercos stanowi dermokosmetyczny produkt, to został tak opracowany, by nadawać się do częstego stosowania. Dzięki temu Twoje włosy szybciej się zregenerują i przestaną nadmiernie wypadać.