Męskie sprawy w gabinecie medycyny estetycznej!

Mówi się, że idealny zabieg dla mężczyzny to jak dobrze „skrojony garnitur” szyty na miarę jego potrzeb. Musi więc być mało bolesny, dyskretny, naturalny i przynosić szybki efekt. Coraz więcej panów jest świadomych, że nie chodzi o to, aby każdy mężczyzna wyglądał jak model z okładki, ważne aby dbał o swój wygląd! Jakie „męskie sprawy” są omawiane w gabinetach medycyny estetycznej?

Pierwszy raz w klinice medycyny estetycznej
„W dzisiejszych czasach mężczyźni coraz częściej dbają o swój wygląd. Chodzą na siłownię, zdrowo się odżywiają oraz wykonują wiele zabiegów, aby wyglądać atrakcyjnie i podobać się zarówno sobie jak i kobietom. Decydują się na samodzielne wizyty u lekarza medycyny estetycznej. Choć jest również część pacjentów, która wybiera zabieg za namową partnerki – czasami odwiedzają klinikę w jej obecności. Każdy może liczyć na indywidualne podejście, zrozumienie problemu oraz co ważne prywatność i dyskrecję” – podkreśla Radosław Rzepnikowski, lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Medycyny Estetycznej FABSKIN w Warszawie.

Pierwsza wizyta to wywiad z pacjentem, wypełnienie karty z odnotowaniem ewentualnych przeciwskazań do zabiegów. Konsultacja polega na przedstawieniu oczekiwań oraz możliwości ich spełnienia ze strony kliniki. Dopiero po wywiadzie lekarz medycyny estetycznej lub dyplomowany kosmetolog przystępuje do wykonania harmonogramu leczenia oraz wykonania zabiegów uzależnionych od wskazań. Po wizycie pacjent otrzymuje wytyczne oraz ustalony z lekarzem harmonogram zabiegów. W każdym momencie do dyspozycji jest również recepcja, gdzie możemy umówić się na kolejną konsultację lub poradę. Ważne aby każdy mężczyzna nie pozostał sam z pytaniami po lub przed zabiegiem.

Męska depilacja jest OK! Jak skutecznie pozbyć się nadmiaru owłosienia?
Każdy mężczyzna poświęca w swoim życiu wiele godzin na golenie, aby czuć się bardziej komfortowo, higienicznie i oczywiście aby podobać się płci pięknej. Najbardziej popularną metodą usuwania owłosienia jest korzystanie z ręcznej lub elektrycznej maszynki do golenia. Jest to szybki sposób, jednak posiada wiele wad i może być uciążliwy. Przede wszystkim daje nietrwałe efekty, które wyczuwalne są już następnego dnia – włoski są sztywne i kłujące. Dodatkowo goleniu przy pomocą maszynki bardzo często towarzyszą bolesne zacięcia i wrastające włoski, które wywołują zmiany ropne. Maszynka do golenia nie sprawdza się przy usuwaniu włosów z innych partii ciała takich jak plecy czy pośladki, ponieważ jest bardzo trudne do wykonania samemu. Poza tym włoski odrastające w tych miejscach mogą być wyjątkowo dokuczliwe.
Jednym z zabiegów dedykowanym panom jest laserowa depilacja. Skorzystają z niej panowie, którzy chcą pozbyć się na trwałe nieestetycznych włosków z różnych partii ciała. Dlaczego warto skorzystać z laserowej depilacji owłosienia? Jak podkreśla Radosław Rzepnikowski, lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Medycyny Estetycznej FABSKIN w Warszawie „Przede wszystkim, co ważne dla mężczyzn, jest to zabieg komfortowy i bezinwazyjny. Daje natychmiastowe efekty i wygodę na długi czas. Tutaj dochodzi również czynnik męskiej nadpotliwości, która występuje szczególnie pod pachami i w innych obszarach nadmiernego owłosienia. Jest to przykra przypadłość, która wpływa na poziom higieny i komfort życia. Jak wiadomo, brak owłosienia równoznaczny jest z mniejszą potliwością i delikatniejszą skórą. W gabinecie medycyny estetycznej FABSKIN stosujemy bezpieczne i nowoczesne metody depilacji za pomocą lasera. Laser Palomar Vectus to urządzenie nowej generacji, które szybko i bezboleśnie usunie niechciane owłosienie z wybranych partii ciała. Wybór miejsca depilacji należy przede wszystkim do klienta. Przed każdym zabiegiem nasi specjaliści przeprowadzają szczegółowy wywiad z pacjentem, podczas którego badają strukturę włosa, jego kolor i grubość. Wykonywana jest również próba laserowa, aby sprawdzić indywidualną reakcję skóry pacjenta na wiązki promieni”.
Które części działa najczęściej depilują mężczyźni? Z badań wynika, że najczęściej depilowanym przez mężczyzn obszarem są pachy. Związane jest to z występowaniem nadmiernej potliwości właśnie w tych partiach. Gdy pod pachami nie występuje zbędne owłosienie kropelki potu nie rozkładają się, więc jego zapach jest mniej intensywny. Wielu mężczyzn depiluje również klatkę piersiową, plecy, ramiona, twarz i brzuch. Coraz bardziej popularną wśród mężczyzn ze względów estetycznych i higienicznych jest również laserowa depilacja miejsc intymnych.

Męski znaczy młody i w dobrej kondycji! Jaki zabieg laserowy wybrać na odmłodzenie twarzy?
Lifting bez skalpela? Tak, jest to możliwe! A do tego bezbolesny! Jak zapewnia Radosław Rzepnikowski lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Medycyny Estetycznej FABSKIN w Warszawie „Już dzisiaj lifting bez skalpela jest możliwy dzięki nowoczesnej technologii lasera Alma Clear Lift. Wykorzystywany jest z powodzeniem w celu ujędrniania skóry, likwiduje zmarszczki, oznaki starzenia się i regeneruje tkankę. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, nie pozostawia śladów na skórze, a chwilę później pacjenci mogą spokojnie powrócić do swoich codziennych czynności. Z laserem także pacjenci ze skórą wrażliwą i bardzo wrażliwą mogą sprawić sobie lifting dermatologiczny”.

Czym różni się ujędrnianie skóry z Alma Clear Lift od innych zabiegów laserowych? Zabieg przy użyciu Alma Clear Lift to przede wszystkim delikatny lifting, który nie pozostawia śladów. Zewnętrzna warstwa skóry nie zostaje uszkodzona, dzięki frakcyjnej technice działania lasera. Proces gojenia został maksymalnie zminimalizowany i polega na intensywnym nawilżaniu skóry po zabiegu oraz unikania wystawiania miejsc poddanych zabiegowi na promieniowanie słoneczne.

Sport, adrenalina, rywalizacja są przyczyną urazów, blizn. Sprawdź jak łatwo je usunąć!
Laserowa redukcja blizn u mężczyzn należy do jednych z bardziej skutecznych zabiegów. Pozwala całkowicie ukryć nieestetyczne pozostałości na naskórku lub zredukować ich widoczność na lata. Jest to przy tym zabieg wyjątkowo bezpieczny i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji i nie ma też zbytnich skutków ubocznych. Innowacyjny laser Harmony XL iPixel ER:YAG pozwala skutecznie usunąć blizny, działa na zasadzie emitowania wiązki światła do zmienionych komórek, gdzie ulegają one selektywnemu zniszczeniu. Następnie zdrowe komórki rozpoczynają proces regeneracji, aby zastąpić zredukowane tkanki. Nowa struktura jest silniejsza, lepsza i pozwala ukryć szpecące blizny. Jest to bezpieczna metoda pozbywania się zmian bliznowych. Uszkodzenia skóry regenerują się w czasie kilku-kilkunastu tygodni, a nowa skóra jest jaśniejsza, bardziej elastyczna, widocznie zdrowsza.

„W naszym gabinecie laserowo usuwamy blizny mężczyznom, które powstały w wyniku wypadku, oparzeń, są wynikiem trądziku, uszkodzenia naskórka, także blizn pooperacyjnych. Najlepsze efekty uzyskujemy, kiedy laseroterapii poddawane są „świeże” blizny, mające kolor czerwony lub różowy. Gorzej na terapię reagują białe, stare blizny, jednak również z nimi na pewnym etapie możemy sobie poradzić z laserem Harmony XL iPixel ER:YAG. W naszym gabinecie medycyny estetycznej wykonujemy od 1 do 6 zabiegów laseroterapii w celu usunięcia blizn. Zabiegi odbywają się cyklicznie w odstępach kilkutygodniowych, aż do momentu uzyskania satysfakcjonujących efektów. Zabieg laseroterapii możemy powtarzać raz na kilka lat, w zależności od potrzeb. Co istotne, Laser Harmony świetnie usuwa również blizny potrądzikowe, które szpecą często twarze młodych osób” - dodaje Radosław Rzepnikowski lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Medycyny Estetycznej FABSKIN w Warszawie.

Bądź sobą! Bądź jak Brad Pitt! Czas na uwydatnienie kąta żuchwy!
Johnny Depp, Colin Farrel, Leonardo DiCaprio i Brad Pitt to nazwiska często wywoływane podczas omawiania dobrze zarysowanych linii twarzy, a przede wszystkim żuchwy. Wielu pacjentów marzy o poprawieniu wyglądu swojego słabo zarysowanego i cofniętej brody. Przecież jeśli będzie mocniej pokreślona może pomóc w uwydatnieniu i nadaniu równowagi innym rysom twarzy. Czy jest na to sposób?

Jak podkreśla Radosław Rzepnikowski lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Medycyny Estetycznej FABSKIN w Warszawie „Powiększenie brody z zastosowaniem wypełniacza jest prawdziwą sztuką. Specjalista wstrzykujący wypełniacz musi doskonale znać anatomię podbródka, a także trójwymiarowe kontury ukształtowane przez tkanki miękkie oraz strukturę szkieletową leżącą poniżej ich warstw. Broda jest jedną z charakterystycznych rysów twarzy, która nadaje kształt również szyi. Wraz z procesem starzenia się, żuchwa wykazuje tendencje do utraty objętości i wypukłości. Na szczęście naturalny zabieg jej powiększenia może pomóc w odzyskaniu jego młodzieńczego wyglądu, jednocześnie nie powodując „sztucznego” lub nienaturalnego wyglądu. Celem jest bowiem uzyskanie naturalnie wyglądającego i długotrwałego efektu. Nawet przy niewielkiej ilości wypełniacza można uzyskać zauważalną poprawę. Dzięki zabiegowi linia żuchwy zostanie lepiej zarysowana, a skóra pacjenta będzie bardziej napięta aż do szyi. Jednak nawet tym pacjentom, którzy pragną jedynie nieznacznego wysunięcia swojej brody do przodu, wypełniacz może przynieść znaczną poprawę wyglądu. Juvederm Voluma, Emervel Volume, Restylane Perlane, Princess Volume i Radiesse to powszechnie stosowane wypełniacze wykorzystywane w zabiegach korekty brody. W zależności od intencji pacjenta i jego rysów twarzy, odpowiedni plan zabiegowy zmierzający do uformowania właściwie zarysowanej brody zostanie zaprezentowany. Podczas gdy wielu pacjentów zakłada bolesność zabiegu, dyskomfort ten może zostać praktycznie wyeliminowany przy pomocy kremu znieczulającego lub znieczulenia miejscowego