Mocne uderzenie Dr. Martensa – nowa kolekcja na tegoroczną wiosnę i lato

Minęło sześć dekad od kiedy pierwsze Martensy pojawiły się na rynku. Pomimo upływu czasu wartości marki nie uległy zmianie. Dr. Martens od zawsze przełamuje schematy, prowokuje, podkreśla indywidualizm i pozwala wyróżnić się z tłumu. W tym sezonie Dr. Martens pokazuje, że nie koncentruje się na tym co było, ale dynamicznie się rozwija proponując nowości, które z pewnością ucieszą fanów marki. Kolaboracja z ikoną pop-artu Keithem Haringiem, świeże wcielenie kultowego 1461, zadziorne sandały – w tym sezonie jest w czym wybierać!

Keith Haring i Dr. Martens

Dr. Martens od zawsze wspierał niepokornych indywidualistów, którzy są wierni swoim przekonaniom. W tym sezonie, w ramach współpracy z radykalnymi artystami, na Martensach zagościły charakterystyczne wzory Keitha Haringa. Keith wykorzystywał sztukę do zwrócenia uwagi na problemy polityczne i społeczne. W swoich pracach dawał wyraz poparcia dla osób prześladowanych, przełamywał konwencję i kwestionował działania władz.

W latach 80. gdy w Nowym Jorku prężnie rozwijała się podziemna scena graffiti i sztuki ulicznej Keith wybrał metro jako swoją artystyczną przestrzeń. Stworzył tam setki prac używając białej kredy do rysowania na starych panelach reklamowych, za co niejednokrotnie był aresztowany.

Dzięki tej kolaboracji kreskówkowe grafiki Haringa zostały przeniesione na Docsy. Czarna cholewka modelu 1460 została pokryta połyskującymi ilustracjami Haringa z wyróżniającym się paskiem kolorowych grafik na pięcie. Niski klasyk 1461 zdobi rozpoznawalny wzór artysty tzw. „angel baby”. Oba modele mają przykuwające wzrok, barwne znaczki na sznurówkach.

60-lecie modelu 1461

1461 – buty, które początkowo miały dać bezpieczeństwo i komfort w miejscu pracy na przestrzeni lat stały się znakiem rozpoznawczym subkultur, które kwestionują status quo i odrzucają przestarzałe ich zdaniem normy. W tym sezonie niepokorni buntownicy, którzy utożsamiają się z marką mogą postawić na nową odsłonę tego kultowego w dorobku Dr. Martensa modelu. Jego okrągły jubileusz odbędzie się z przytupem. Marka silny akcent stawia bowiem na podeszwę, proponując 1461 z podeszwą przeźroczystą jak lód – 1461 Iced lub grubą, wpisującą się w aktualne trendy – 1461 Quad.

Sandały inne niż wszystkie

Sandały Dr. Martensa to prawdziwa gratka dla miłośników marki, których nie trzeba zachęcać do wyrażania siebie. Oni lubią bawić się konwencją i podkreślać swoją nieprzeciętność. Aktualna kolekcja jest pełna propozycji w nowoczesnym wydaniu, które zdecydowanie pomogą wyróżnić się z tłumu i stworzyć oryginalny look.

Fanów Martensów poszukujących niebanalnych butów na nadchodzące gorące lato ucieszy to, co proponuje marka. Solidne, wyraziste paski i gruba podeszwa dają do zrozumienia, że właściciel tych butów to mocna osobowość. To buty dla indywidualistów, którzy wiedzą czego chcą. Nie ma drugich takich sandałów! Na tle konkurencji wyróżniają się charakterystycznymi dla marki trwałymi materiałami oraz żółtą nitką, której nie mogło zabraknąć jako znaku rozpoznawczego produktów sygnowanych logo Dr. Martens. Sandały w tym wydaniu pomogą pokazać swoją buntowniczą stronę a letnim stylizacjom dodadzą rockowego, niepokornego charakteru.