Modowe postanowienia noworoczne, czyli odzież warta zakupu

Styczeń to dla wielu osób czas układania nowych planów na zbilżające się miesiące, a także wyznaczania celów. Najpopularniejsze to te związane z większą dawką ruchu czy zdrowszym odżywianiem, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wyznaczyć sobie również dążenia związane z modą na 2023 rok. Proponujemy zwrot ku ekologii i inwestycję w ubrania ekologiczne, a także wdrożenie działań, które sprawią, że będziemy kupować mniej.

 

Ekologiczne ubrania – czym kierować się podczas zakupów

Przede wszystkim, najbardziej ekologiczna odzież to ta, której nie kupimy. Przed wybraniem się do centrum handlowego warto posprzątać w szafie, przejrzeć zakamarki i sprawdzić, czy nie mamy w niej tego, czego szukamy.

Jeśli jednak pojawi się konkretna potrzeba, warto kierować się kilkoma wskazówkami. Po pierwsze należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonano pożądany element garderoby. Jeśli sięgamy po sztuczne włókna, warto wybierać takie, które pochodzą z recyklingu.

Kolejnym istotnym wyróżnikiem jest jakość ubrania. Warto przyjrzeć się czy szwy idą równo, guziki dobrze się trzymają, a cały strój wygląda na idealnie skrojony. Ważne jest także nie kierowanie się chwilowymi trendami – idealnie jest szukać własnego stylu i kupować rzeczy, w których czujemy się naprawdę dobrze.

Jak kupować mniej ubrań? Konserwacja i triki psychologiczne

Jakie mogą być postanowienia noworoczne związane z modą? W Stanach Zjednoczonych na popularności zyskuje wyzwanie No Buy January (styczeń bez kupowania). Celem akcji jest wydawanie pieniędzy jedynie na niezbędne rzeczy w danym miesiącu, a także powstrzymanie się od impulsywnych zakupów i przyjrzenie się swoim nawykom związanym z wydawaniem oszczędności. Poznaj też inne modowe postanowienia noworoczne: https://wroclawfashionoutlet.com/aktualnosci-i-trendy/modowe-postanowienia-noworoczne-2023.

Zachęcamy do czerpania z idei No Buy January przez cały rok, nie tylko w styczniu. Jak kupować mniej ubrań? Przede wszystkim warto zadbać o te, które już mamy. Coraz więcej marek modowych wprowadza do swojej oferty akcesoria, które pomagają dbać o odzież i obuwie. Wśród nich warto wymienić m.in.:

  • golarki do ubrań, które pomagają uporać się ze zmechaceniami,
  • radła do butów, które pomagają zachować odpowiedni kształt obuwia,
  • woreczki do prania koronkowej bielizny czy rajstop, które zapobiegają tworzeniu się zaciągnięć,
  • zestawy do samodzielnego reperowania odzieży – doszywania guzików czy zaszywania niewielkich dziurek,
  • łatki do naprasowania na odzież, np. w miejscu trudnej do usunięcia plamy.

Kupowanie dużej ilości ubrań dla niektórych osób jest sposobem na poradzenie sobie z codziennym stresem i rozładowaniem napięcia. W takim przypadku warto zgłosić się po profesjonalną pomoc psychologiczną, poszukać innych sposobów na rozluźnienie, a także „przeczekać” zachciankę i nie realizować zamówienia od razu.

wyprzedaż zimowa 22/23 Wrocław Fashion Outlet

Ubrania wysokiej jakości we Wrocław Fashion Outlet

Chcesz uzupełnić garderobę o ubrania wysokiej jakości, które posłużą Ci przez wiele lat? Odwiedź centrum handlowe Wrocław Fashion Outlet – znajdziesz tam ponad 100 największych polskich i światowych marek, w cenach obniżonych nawet o 70%. Świetnie skrojona odzież ekologiczna nie musi rujnować Twojego budżetu. Zajrzyj do takich salonów, jak Only, Wittchen, Vistula, Pako Lorente i wiele innych.