Muzyczna podróż z Hawajów do Poznania

Wyróżniony Muzyczna podróż z Hawajów do Poznania

Zapraszamy wszystkich chcących poszerzyć swoje muzyczne horyzonty do naszego studia. Ukulele to niezwykle dźwięczny i wdzięczny instrument, który rozkochuje w sobie pasjonatów muzyki na całym świecie. Nauka gry na ukulele w Poznaniu nie należy do trudnych i jest odpowiednia dla każdego, niezależnie od wieku, doświadczenia czy ilości wolnego czasu. Już po kilku zajęciach będą Państwo w stanie zagrać proste utwory, co przyniesie mnóstwo satysfakcji. Przybliżmy teraz kilka niezwykłych faktów o tym urokliwym instrumencie.

Jego wysokość Ukulele

Choć za jego kolebkę uznaje się Maderę, zostało rozpropagowane w XIX wieku, na Hawajach przez imigrantów z portugalskiej wyspy. Ówczesny król Kalakaua wraz z siostrą Lydia Liliʻuokalani byli wielkimi miłośnikami muzyki. Dzięki nim instrument  zyskał popularność. Choć instrument nie kojarzy się z królewskim majestatem — wydaje się idealnie pasować do barwnej i pozytywnej kultury Hawajów. W wolnym tłumaczeniu ukulele oznacza... skaczącą pchłę. Prawdopodobnie nawiązuje do szybkich ruchów wykonywanych palcami przez osobę grającą. Drugą etymologią wyrazu może być ''dar, który przybył z daleka'' nawiązując do lutników z Madery.

Za największy skok popularności uznaje się moment przyłączenia wyspy do Stanów Zjednoczonych, kiedy zaczęło być wykorzystywane choćby w utworach jazzowych. Po II wojnie światowej przypomniano sobie o nim, z racji na niskie koszty produkcji. Ponownie wyparte przez gitarę elektryczną i popularność rock ‘n’ rolla, ostatecznie powróciło w latach 90, kiedy na szeroką masę rozpowszechniały się wyroby z tworzyw sztucznych. I tak pozostaje  z nami od lat.

Drugą ojczyzną tego instrumentu jest Japonia. Ukulele jest swoistym pomostem między kulturą amerykańską a japońską. Największym producentem w tamtym rejonie jest Kiwaya. To firma z tradycjami produkująca instrumenty od 1919 roku. Ukulele wytwarza od lat 50.

Wyróżniamy około sześciu głównych typów ukulele. Najpopularniejszymi są sopranowe, koncertowe i tenorowe. Oprócz brzmienia mogą różnic się rozmiarem, materiałem wykonania czy nawet ilością strun.

Nie czekaj!

Jeśli chcesz spędzić wspaniały czas, poznać ciekawych ludzi i nauczyć się nowej, relaksującej umiejętności — nie zwlekaj i skontaktuj się z naszym studiem. Gra na instrumentach ma potwierdzone naukowo działanie terapeutyczne. Wkrótce będziesz mógł już akompaniować  lub grać poszczególne utwory. Ostrzegamy — ukulele uzależnia. Sprawimy, że nauka stanie się czystą przyjemnością. Czekamy na Ciebie! Do zobaczenia!!