Najmodniejsze ekspresy do kawy na kapsułki

Wyróżniony Najmodniejsze ekspresy do kawy na kapsułki

Ośmiu na dziesięciu Polaków nie wyobraża sobie dnia bez choćby jednej filiżanki kawy. Ponad połowa kawoszy sięga po więcej niż jeden taki napój dziennie. Nic więc dziwnego, że coraz częściej kupujemy do swoich domów ekspresy do kawy, a szczególnie wygodne ekspresy kapsułkowe. Jakie są najmodniejsze z nich? Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy na kapsułki?

Jak powstał expres do kawy na kapsułki?

Pierwsze ekspresy do kawy wykorzystywane w warunkach domowych powstawały już w XVIII wieku, ale nie przypominały tych, których używamy dziś. Miały postać zwykłych dzbanków z pokrywką, w których można było przygotować aromatyczną kawę. Jednak z czasem zaczęły powstawać automatyczne ekspresy do kawy, które były sukcesywnie minimalizowane i wprowadzane do domowych kuchni.

Stosunkowo niedawno hitem sprzedaży okazały się ekspresy kapsułkowe, pozwalające na przygotowanie różnych rodzajów kaw ze specjalnych kapsułek, umieszczanych w ekspresie w otworze wlotowym. Hermetycznie zamknięta kapsułka z wysokiej jakości kawą pozwala przygotować doskonałe espresso, delikatne cappuccino z kremową pianką czy trójwarstwowe latte macchiato – często nawet bez potrzeby wykorzystywania spieniacza do mleka. Szeroki wybór ekspresów do kawy na kapsułki powoduje, że można dostosować urządzenie do własnych wymagań również pod względem estetyki.

<

Ekspresy do kawy na kapsułki

Kapsułkowy ekspres do kawy jest bardzo wygodny w użyciu. Nie trzeba być baristą i znać tajników robienia poszczególnych kaw, aby móc go skutecznie obsługiwać. Dzięki swoim właściwościom urządzenie wytwarza ciśnienie niezbędne do wydobycia z mielonych ziaren kawy wszystkiego, co najlepsze. Napój powstający w ten sposób jest mocny i odpowiednio zaparzony – ani za kwaśny, ani za gorzki, pokryty gęstą, aksamitną cremą właściwą dla kaw włoskich.

Expres do kawy na kapsułki działa w ten sposób, że po włożeniu do niego kapsułki z kawą, wlaniu wody do pojemnika i wybraniu odpowiedniej opcji, z której chcemy skorzystać, igła przebija kapsułkę, po czym wlewana jest do niej woda pod ciśnieniem. W efekcie powstaje napar, który trafia poprzez dyszę ekspresu do filiżanki czy szklanki. Wszystko odbywa się w bardzo krótkim czasie.

Modne i ładne – nowoczesne ekspresy do kawy na kapsułki

Fantazyjne kolory i kształty idące w parze z funkcjonalnością – tak prezentuje się wiele nowoczesnych ekspresów do kawy. Cechą charakterystyczną większości tych urządzeń są ich kompaktowe wymiary. Bez trudu taki expres do kawy na kapsułki zmieści się na kuchennym blacie.

Kupujący mają do wyboru wiele opcji ekspresów kapsułkowych. Wśród nich na uwagę zasługuje ekspres do kawy Krups Piccolo. To tylko jeden z wielu ultrakompaktowych ekspresów na kapsułki od NESCAFÉ® Dolce Gusto®. Niewielkie rozmiary i nowoczesny wygląd, przywodzący na myśl główkę osadzoną na szerokiej szyi, sprawiają, że ekspres do kawy Krups bez wątpienia będzie się świetnie prezentował w nowocześnie zaaranżowanej kuchni. Dla poszukiwaczy indywidualnego stylu przeznaczone są limitowane kolekcje takich urządzeń. Swojego czasu expres do kawy Krups zaprojektowała hiszpańska projektantka mody Agatha Ruiz de la Prada.

Istnieją również interesujące ekspresy do kawy na kapsułki inspirowane kroplą upadającej kawy czy kształtem idealnego okręgu. Dostępne są w wielu kolorach, dlatego ich dopasowanie do stylu, w jakim zaaranżowana jest kuchnia, nie powinno sprawić problemu.