NEW BALANCE 574 YURT – NOWY PROJEKT OD SALEHE BEMBURY’EGO - outdoorowa interpretacja kultowego modelu i wspólna kolekcja odzieży

Po udanej premierze dwóch wariantów kolorystycznych modelu 2002R marka  New Balance i projektant Salehe Bembury ponownie łączą siły, by wspólnie wypuścić model 574 YURT oraz  – po raz pierwszy – kolekcję odzieży. Inspirowany biegami trailowymi model 574 YURT redefiniuje klasyczne, archiwalne modele New Balance w nowoczesnym, outdoorowym stylu.

 

Legendarny dziś model 574 powstał w latach 80. jako but do biegania trailowego. To właśnie jego sylwetką inspirowana jest choolewka projektu  574 YURT, który został wzbogacony także o elementy z modeli Test Run 3.0, 990v3 oraz archiwalnego 755. Nowe wydanie kontynuuje tradycję wykorzystania charakterystycznych detali z siateczki, która stała się znakiem rozpoznawczym współpracy Salehe Bembury’ego z New Balance. Model 574 YURT to stylowy i funkcjonalny but z trailowym rodowodem. Został również wyposażony w gwizdek na pięcie, przypominający o kwestii bezpieczeństwa podczas aktywności w outdoorze. To pierwsze tego rodzaju rozwiązanie wykorzystane w branży obuwniczej.

Główną inspirację przy projektowaniu butów i nowej kolekcji odzieży była jurta  – okrągły namiot pokryty skórami lub filcem. Salehe wykorzystał odcienie ziemi i żywe barwy, aby na poziomie designu i kolorystyki oddać naturę. W rezultacie powstała seria, która zachęca do tworzenia nowych, wyszukanych kombinacji idealnych podczas aktywności na świeżym powietrzu.

„Na wyprawy w teren zabieramy zwykle całkiem sporo sprzętu” – mówi Salehe. „Model 574 YURT został stworzony po to, żebyś nie musiał się przejmować i pamiętać o zabraniu każdego przedmiotu. Dlatego połączyliśmy dwa elementy w jeden za pomocą gwizdka zintegrowanego z butem. Motyw ten został wpleciony w video kampanii i nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć nie tylko, jak ludzie zareagują na to rozwiązanie, lecz także ogólnie na całą kolekcję odzieży i projekt buta”.

Stworzona do aktywności outdoorowych linia odzieży obejmuje koszulki, polarowe bluzy z kapturem, spodnie i czapki z charakterystycznym dla Salehe wzorem linii papilarnych oraz paletą kolorów inspirowaną szlakami górskimi. Dopełnieniem kolekcji jest video, w którym aktorzy Jesse Williams i Algee Smith zabierają widzów w podróż przez różne miejsca na łonie natury.

„Można śmiało powiedzieć, że nikt z nas nie był ekspertem w dziedzinie gwizdków. Ale w New Balance szanujemy funkcjonalność na każdym poziomie i zespół był zaangażowany w znalezienie równowagi pomiędzy wizualnie atrakcyjnym i funkcjonalnym urządzeniem ­– w końcu kluczowe było to, żeby gwizdek dobrze brzmiał!”.

„Projekt ten zawierał też kilka trudnych technicznie elementów. Naszym celem było połączenie historycznej formy z niekonwencjonalnym pomysłem, dzięki czemu zaprezentowaliśmy starszą technologię w nowym świetle, a jednocześnie poradziliśmy sobie z pewnymi ograniczeniami produkcyjnymi. To jest sposób pracy, który pozwala nam się twórczo spełnić, ponieważ wiemy, że tworzymy dla ludzi coś naprawdę nowego” – mówi Yenny Hsieh, Senior Technical Designer w New Balance.