Nowy G-SHOCK Frogman GWF-A1000 – legendarny zdobywca morskich głębin z analogową tarczą

G-SHOCK powiększa załogę MASTER OF G o model nieprawdopodobnie elegancki i męski. Nowy Frogman GWF-A1000– to partner dla nieustraszonych zdobywców głębin. Ten zegarek stworzony jest, by stawić czoła żywiołom wody i odkrywać nieznany świat. Pozwala eksplorować podwodne krainy, pilnując by nie przekroczyć granicy bezpiecznego nurkowania.

Piękna, analogowa tarcza kryje ultra mocne serce, które udźwignie ciężar podwodnej misji.  Szafirowe szkło z powłoką antyrefleksyjną gwarantuje wytrzymałość na uszkodzenia i rewelacyjną widoczność.  Mocny pasek, wykonany z specjalnej mieszanki elastomerów zapewnia wytrzymałość i komfort ruchów. Frogman zasilany jest poprzez mechanizm Tough Solar. Błyskawicznie karmi się światłem i nabiera energii do kolejnych misji. Ten zegarek może towarzyszyć nam na co dzień,  a po wciśnięciu magicznego przycisku – zamieni się w najbardziej zaawansowane technicznie wyposażenie nurka.

Wciskamy guzik – i Frogman jest gotowy na podwodną przygodę. Wskazówki godzinowa i minutowa łączą się – i już wspólnie, wyraźnie odmierzają czas nurkowania. To czas tylko dla nas – czas na przygodę! Dodatkowe funkcje dla nurków to dziennik ostatnich 20 aktywności. Oprócz tego wskaźnik pływów i fazy księżyca pozwolą na rozpoznanie odpowiedniej pory do nurkowania. Tarcza, dzięki ledowemu, mocnemu podświetleniu, jest bardzo dobrze czytelna pod wodą.

Specjalna kombinacja przycisków pozwala na powrót do trybu „lądowego”. A tu Frogman dysponuje całym pakietem funkcji zarządzania czasem. 

Zegarek ma wiele typowych dla czasomierzy G-SHOCK funkcji– alarm, stoper, 24 h timer, strefy czasowe. Dokładny czas gwarantuje odbiór sygnału zegarów atomowych  z satelitów krążących wokół Ziemi.  Frogman GWF-A1000  jest wyjątkowy w każdym calu – nie da się go nie rozpoznać  -  ma asymetryczną obudowę, jego mechanizm chroni unikatowa koperta typu monocoque (stanowiąca jedną całość, bez dekla)   wykonana z włókien węglowych co sprawia, że jest wyjątkowo lekka oraz wytrzymała.  Z tyłu obudowy znajduje się charakterystyczny rysunek, symbol FROGMANA, gwarancja wodoszczelności 200 m WR200m zgodnie ze standardami ISO dla zegarków nurkowych .

Zegarek automatycznie odnotowuje dane z nurkowania – miejsce, czas i rekordowe osiągnięcia.  Ten model łączy się poprzez Bluetooth ze smartfonem i dzięki dedykowanej aplikacji przekazuje dane z zejść pod wodę. Bluetooth pozwala też  na automatyczną synchronizację czasu, kontrolę funkcji treningowych.