Odkryj potęgę kolorów - okulary przeciwsłoneczne dla miłośników mody

Wyróżniony Odkryj potęgę kolorów - okulary przeciwsłoneczne dla miłośników mody
Okulary przeciwsłoneczne powinniśmy nosić przez cały rok - nie tylko latem. Okazuje się, że nasz wzrok jest narażony na promieniowanie UV nawet wtedy, gdy dni są krótsze, a słońce rzadziej wychodzi zza chmur. Producenci okularów doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nasze oczy potrzebują stałej ochrony, dlatego projektują modele zawierające różne kolory soczewek. Czy wiesz, że odcień szkieł przeciwsłonecznych wpływa na sposób, w jaki odbieramy otaczający nas świat?

Czy ciemne okulary przeciwsłoneczne zapewniają najlepszą ochronę?

Przyjęło się, że okulary przeciwsłoneczne z czarnymi albo szarymi soczewkami to idealny wybór na słoneczne i jasne dni. Ich ciemna barwa daje neutralny obraz i jest odpowiednia w każdych warunkach oświetleniowych. Taki model nie zmienia widzianych kolorów i zachowuje rzeczywisty kontrast, co uznaje się za dużą zaletę. Czarne okulary to klasyka, która doskonale komponuje się z każdym strojem i pasuje do wszystkich typów urody. Warto pamiętać, że najciemniejsze szkła nie zawsze oznaczają najlepszą ochronę. Kolor soczewki nie zatrzymuje szkodliwego promieniowania ultrafioletowego - robi to specjalna powłoka z filtrem UV. Należy wybierać wyłącznie okulary przeciwsłoneczne wyposażone w tego typu zabezpieczenie - modele pozbawione tej ochrony mogą narażać nasz wzrok na niebezpieczeństwo.

Okulary przeciwsłoneczne w stonowanym kolorze - propozycje dla każdego

Najpopularniejszą alternatywą dla szarych soczewek są szkła w kolorze brązu lub bursztynu. Ciemny kolor w ciepłym odcieniu niweluje napięcie w okolicy oka i sprawia, że nasz wzrok się rozluźnia, a ostrość widzenia ulega poprawie. Wspomniana barwa sprawdza się w słoneczne dni, ponieważ wzmacnia kontrast odbieranego obrazu oraz poprawia jego głębię. W tym kolorze dobrze jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom w każdym wieku. Modele z brązowymi szkłami szczególnie upodobali sobie kierowcy, ponieważ dzięki takim okularom ich wzrok wolniej się męczy.

Jeśli czerń, szarość i brąz wydają się zbyt pospolite, to warto postawić na okulary przeciwsłoneczne z zielonymi soczewkami. Wielbiciele prostych stylizacji rzadko decydują się na ten odcień, jednak przygaszona zieleń wygląda bardzo stylowo! Warto wspomnieć o największej zalecie takich szkieł - trawiasty kolor uspokaja i sprawia, że nasz wzrok odpoczywa. 

Niebieski, a może fioletowy? Który kolor do Ciebie pasuje?

Osoby, które lubią bawić się modą, chętnie sięgają po okulary przeciwsłoneczne o niestandardowym kolorze szkieł. Czarne oraz brązowe modele cieszą się największą popularnością, jednak nie zadowolą posiadaczy własnego, unikalnego stylu. Bardzo bezpieczną, a zarazem wpadającą w oko opcją są okulary z niebieskimi soczewkami. To najlepsza propozycja na imprezy! Błękit redukuje odblaski, poprawia dostrzeganie konturów oraz umożliwia poprawne rozpoznawanie kolorów. Sprawdzi się także podczas mgły lub śniegu, dlatego chętnie sięgają po nie narciarze lub snowboardziści.

Okulary z niebieskimi szkłami są zbyt zachowawcze? Może warto postawić na fioletowe soczewki? Ten kolor przyciąga uwagę i stanowi oryginalne dopełnienie stylizacji, a do tego zmniejsza ogólną jasność i neutralizuje oślepiające błyski. Okulary przeciwsłoneczne w odcieniach błękitu i fioletu można znaleźć w ofertach wielu producentów. Warto zapoznać się z ciekawą kolekcją okularów przeciwsłonecznych marki Moretti, która w swoich projektach często sięga po niebieskie, fioletowe lub zielone szkła.

Pora na odrobinę szaleństwa - zaskakuj wyglądem i czuj się świetnie!

Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać, jeśli szukasz czegoś naprawdę wyjątkowego? Możliwości jest bardzo dużo! Na rynku znajdziesz wiele pięknych propozycji - warto sięgnąć po modele posiadające soczewki w kolorze:

  • czerwonym lub pomarańczowym - poprawiają głębię widzenia i redukują zmęczenie oczu, nadają się do jazdy samochodem i do uprawnia sportów zimowych,
  • żółtym - są przydatne w warunkach ograniczonej widoczności, np. we mgle i doskonale odfiltrowują niebieskie światło z ekranów komputerów i smartfonów,
  • różowym - dobrze sprawdzają się we wszystkich warunkach pogodowych i są wyjątkowo przyjemne w noszeniu - kto z nas nie chciałby spoglądać na świat przez różowe okulary?

Gdzie znaleźć oryginalne modele przeciwsłoneczne w odważnych kolorach? Ponadczasowe propozycje marki Loretto (https://kodano.pl/okulary-przeciwsloneczne-loretto.html) przypadną do gustu osobom, które lubią wyróżniać się z tłumu i chcą postrzegać świat przez pryzmat energetycznych kolorów.