Odpowiednie narzędzia do nakładania podkładu

Wyróżniony Odpowiednie narzędzia do nakładania podkładu

Marzy Ci się perfekcyjny makijaż, taki jak z reklam telewizyjnych. Co robisz źle? Niby używasz takich samych podkładów, cieni, czy tuszu do rzęs. Może problem tkwi w narzędziach? Posiadasz odpowiedni pędzel do podkładu, nakładania ceni? Nie? Pamiętaj, że odpowiednie akcesoria do makijażu to połowa sukcesu udanej sztuki makijażu.

Podstawowe błędy w nakładaniu podkładu

Profesjonalne kosmetyczki mają ich w swojej kosmetyczce co najmniej kilkanaście. My w swoich domowych zasobach mamy ich zaledwie kilka. Pędzle do podkładu, pędzelki do nakładania cieni, czy gąbki do makijażu to ważne akcesoria kosmetyczne, które wpływają na jakość i trwałość wykonanego makijażu. Wiele z nas wybiera najpopularniejszy sposób nakładania podkładu – wklepując lub rozmazując do palcami. Niestety, nie jest to odpowiedni sposób. Po pierwsze traci się za dużo podkładu, bo tak naprawdę wystarczy go tylko kilka kropel. Po drugie palcami nie wymodelujemy i nie wykonturujemy twarzy. Po trzecie, rozsmarowywanie podkładu palcami pozostawia smugi i nierówności.

Dlaczego warto mieć pędzel do podkładu?

Dobry pędzel do podkładu to trochę większy wydatek, ale warto w niego zainwestować raz a dobrze. Kiepskiej jakości pędzelki mogą pozostawić niesmak i zrazić do tego sposobu nakładania makijażu, przede wszystkim dlatego, że mogą być zbyt miękkie i może z nich wypadać włosie. Najlepiej od razu kupić dobrej jakości pędzel, na pewno nie będziecie żałować tak wydanych pieniędzy, zwłaszcza, że efekty będą widoczne na twarzy.

Na dobrze wykonany makijaż składa się nie tylko podkład wysokiej jakości, trzeba jeszcze umieć go umiejętnie nałożyć. W tym celu potrzebny jest pędzel do podkładu. Wyróżniamy trzy podstawowe kształty pędzla:

  • Flat top (pędzel płaski ze ściętym szczytem)
  • Pędzel okrągły z włosiem
  • Pędzel płaski, języczkowy

Najczęściej używane są pędzle ścięte i okrągłe z włosia, które pozwalają na równomierne rozprowadzenie podkładu po całej twarzy, a przy tym efektowne konturowanie jej.

Używanie pędzla do podkładu zapewnia większą kontrolę nad tym, co robimy oraz nad poziomem krycia. Wybierajmy pędzle z naturalnego włosia i dobrej jakości, by włosy nie wypadały. Należy także pamiętać, że pędzle trzeba myć niemal po każdym nakładaniu makijażu, by podkład nie zasychał, a następnie nie pozostawiał smug na twarzy. By osiągnąć dodatkowy efekt można go używać naprzemiennie z gąbką do nakładania podkładu, czyli tak zwanym beauty blenderem.

Pędzle Hakuro – jakość i profesjonalizm

To obecnie jedne z najbardziej popularnych rodzajów pędzli do nakładania makijażu. Pędzle Hakuro używane są przez profesjonalistów, jak i amatorów oraz miłośników sztuki makijażu. Dobry makijaż nie zależy tylko od jakości kosmetyków, ale także od tego, czym je nałożymy. Do odpowiedniego i równomiernego rozprowadzania makijażu niezbędne są pędzle.

Pędzle Hakuro – podstawowe zalety

Ile z was nakłada podkład opuszkami palców, wcierając go w skórę, a przy tym nieekonomicznie zużywając jego spora część. O nierównościach i przebarwieniach już nie wspominając. Pędzle Hakuro pochodzą od polskiej marki wysokiej klasy cieszącej się dużą popularnością. Przy tym są to pędzle niedrogie, oferujące konkurencyjną jakość. Marka daje szeroki wybór pędzli z włosia naturalnego lub syntetycznego, które odpowiednio wyprofilowane są do podkładu, czy cieni do powiek. W zależności od przeznaczenia pędzla, posiada on różny kształt, wielkość i miękkość, co pozwala na stworzenie perfekcyjnego makijażu. Podstawową zaletą pędzli Hakuro jest ich solidne wykonanie – są trwałe, nie gubią włosia, nie odkształcają się i nie deformują. Zachowują swoją formę nawet po wielokrotnym ich myciu. Do tego posiadają estetyczny design, który podkreślony jest czarną rączką wygodnie układającą się w dłoni.

Rodzaje pędzli Hakuro

Producent oferuje kilkanaście rodzajów pędzli, które można wykorzystywać do różnego rodzaju makijażu.

  • Hakuro H54 – to jeden z najpopularniejszych rodzajów pędzli tego producenta. Puchata kulka pozwala na równomierne rozprowadzanie podkładu po skórze twarzy, bez smug. Idealny do kosmetyków o płynnej konsystencji, a także do nakładania kosmetyków mineralnych. Pędzel Hakuro świetnie sprawdza się także do nakładania bronzerów oraz różów do policzków.
  • Hakuro H50 – flat top, czyli pędzel płaski, ze ściętym szczytem. Pędzel Hakuro tego typu idealny jest do nakładania podkładu. Wygodne aplikowanie zapewnia ścięty szczyt, dzięki czemu podkład można nakładać pewnymi ruchami, przy tym w pełni kontrolując poziom krycia. Zapewnia także wykończenie makijażu bez smug. Numer H50 wykonany jest z syngenetycznego włosia, które jest trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości.
  • Hakura H76 – pędzle do nakładania cieni do powiek. Posiada ergonomiczny kształt, dzięki czemu nakładanie jest przyjemne, a co najważniejsze cienie nie kruszą się i nie sypią na policzki. Pędzel wykonany został z włosia naturalnego i posiada miękką fakturę.

To tylko kilka rodzajów pędzli Hakuro do podstawowego wykonywania makijażu. W ofercie wielu sklepów można znaleźć całą gamę produktów tej marki, które docenione zostały przez profesjonalnych makijażystów.