Odzież niemowlęca – o czym powinnaś pamiętać podczas kompletowania garderoby?

Już niedługo na świecie pojawi się Twój długo wyczekiwany maluszek? A może już jest wśród Was, a Ty właśnie zdałaś sobie sprawę, że jego garderoba jest niekompletna? Niezależnie od odpowiedzi, podczas zakupów warto zwracać uwagę na niektóre rzeczy. Dzięki temu masz gwarancję, że wszystkie zakupione przedmioty okażą się przydatne i przede wszystkim bezpieczne. Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, o czym powinnaś pamiętać podczas kompletowania odzieży niemowlęcej.

Jakich ubrań potrzebuje niemowlę?

Niemowlaki potrzebują nieustannej opieki, dlatego powinnaś uprościć sobie wszelkie czynności. Najlepiej więc, aby wybrane przez Ciebie ubranka posiadały spory otwór na głowę i wygodne zapięcie na zatrzask lub suwak. Dzięki temu w razie konieczności łatwo i szybko przebierzesz maluszka. Nie będziesz też musiała całkowicie go rozbierać za każdym razem, kiedy będzie potrzebował zmiany pieluszki. Na co dzień najlepiej sprawdzą się body, pajacyki, śpiochy i półśpiochy. Ciekawe i praktyczne modele możesz znaleźć np. w e-sklepie https://jalubieto.pl/.

Jeżeli chodzi natomiast o rozmiary, to koniecznie zaopatrz się w kilka różnych. Niemowlęta naprawdę bardzo szybko rosną, dlatego w najbliższym czasie nastaw się na dość częste zakupy. Tuż po urodzeniu standardowo sprawdzają się rozmiary 56-62, ale nie bój się kupować też większych. Na pewno szybko je wykorzystasz. Warto też każdego dnia mieć kilka zestawów na zmianę. Maluszki mają tendencję do ulewania i obfitego ślinienia.

Rodzaj materiału, z którego powinna być wykonana odzież niemowlęca

W przypadku odzieży niemowlęcej bardzo ważny jest skład materiału. Najlepiej, aby był jak najprostszy. Wybieraj więc modele z czystej bawełny, z jak najmniejszą ilością domieszek innych tworzyw. Taki materiał jest niezwykle swobodny i miękki, a przy tym również naturalny przewiewny i bardzo rozciągliwy. W tego typu ubranku niemowlę czuje się bardzo komfortowo. Może się też poruszać bez żadnych ograniczeń. Z bawełny powinny być też wykonane czapeczki i skarpetki. Dzięki temu unikniesz podrażnień i alergii, a skóra Twojego dziecka będzie mogła swobodnie oddychać.

Zwróć uwagę na dodatki

Piękne, kolorowe ubranka niemowlęce przyciągają wzrok już z daleka. Niektóre modele potrafią być naprawdę kuszące. Zaczynasz wyobrażać sobie, jak uroczo będzie wyglądał w nich Twój maluszek i nagle czar pryska, bo do głosu zaczyna dochodzić również rozsądek.

Podczas wybierania odzieży niemowlęcej należy bowiem kierować się nie tylko jej wyglądem, ale przede wszystkim bezpieczeństwem dziecka. Wszelkie koraliki, guziczki, cekiny czy wystające aplikacje nie tylko będą uwierać malucha i powodować jego dyskomfort, ale przede wszystkim niosą za sobą dość duże zagrożenie. Wszystkie te przedmioty można bardzo łatwo oderwać, a wtedy już prosta droga do zadławienia. Ciekawe świata niemowlę niemal wszystkie przedmioty wkłada przecież do buzi. Niebezpieczne są też tasiemki i sznurki, gdyż mogą owinąć się wokół ciała. Z kolei koronki i falbanki ocierają wrażliwą skórę.

Przy wyborze odzieży niemowlęcej zrezygnuj więc z mody. Ona naprawdę nie ma znaczenia. O wiele ważniejsza jest wygoda i bezpieczeństwo. Stawiaj na swobodne ubranka, w przypadku których wszystkie elementy są trwale połączone z tkaniną. Wszelkie nadruki nie mogą się lepić, kruszyć ani podrażniać skóry. Zapinanie powinno być natomiast na napy, czyli zatrzaskowe guziczki. Tylko wtedy możesz mieć pewność, że nie ma ryzyka urwania i zadławienia. To, co powinno Cię interesować, to przede wszystkim skład materiału, łatwość zapinania, rozmiar i elastyczność.