Podkład do suchej cery. Jaki wybrać?

Wyróżniony Podkład do suchej cery. Jaki wybrać?

Sucha cera wymaga regularnego, intensywnego nawilżania, gdyż w przeciwnym razie zaczyna się silnie łuszczyć. Suchość sprawia, że cera szarzeje i traci blask. Ponadto pojawiają się pieczenie, zaczerwienienie i uczucie ściągnięcia skóry. Przywrócenie optymalnego poziomu nawilżenia sprawia, że odzyskuje się naturalne piękno. Nawilżające kosmetyki pielęgnacyjne oraz do makijażu twarzy powinno się stosować na co dzień. Sprawdź, jaki podkład do twarzy powinno się stosować do cery suchej i podrażnionej.

1. Kosmetyki kolorowe nawilżające skórę

2. Podkład serum od Ingrid Cosmetics

3. Produkty Ingrid dla wymagającej cery

Pielęgnacja twarzy to nie tylko stosowanie kremów, ale i sięganie po kosmetyki do makijażu. Ich skład jest równie ważny, gdyż podkład przez cały dzień ma kontakt ze skórą. Fluid powinien nie tylko niwelować widoczność porów, wyprysków i oznak starzenia, ale i zatrzymywać wodę w skórze w ciągu dnia. Dzięki temu poprawia stan cery i zapobiega jej dalszemu odwodnieniu. Dowiedz się więcej o zaletach podkładów do cery suchej, które oferuje m.in. marka Ingrid.

Kosmetyki kolorowe nawilżające skórę

Każda kobieta powinna stawiać na podkłady i pozostałe kosmetyki kolorowe dopasowane do typu posiadanej cery. Skóra tłusta bądź trądzikowa ma zupełnie inne potrzeby niż cera sucha. Makijaż cery suchej powinno się wykonywać za pomocą podkładów, które wspierają zatrzymywanie wody w głębokich warstwach skóry. Jedną z najważniejszych substancji w ich składzie jest kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy naturalnie występuje w skórze, dlatego jest łagodny nawet dla wrażliwej cery. Dzięki niemu cząsteczki wody wiążą się w głębszych warstwach skóry, co ogranicza ich utratę. Właściwości nawilżające ma również masło shea. Masło shea wspiera utrzymanie równowagi płaszcza lipidowego i jego odbudowę. Skóra jest elastyczniejsza, a problem szorstkości i łuszczenia naskórka znika.

Podkład serum od Ingrid Cosmetics

Wśród kosmetyków Ingrid do makijażu można znaleźć podkład serum. Podkład tego typu ma lekką konsystencję, która nie obciąża skóry i jednocześnie zapewnia wysoki poziom krycia. Fluid zawiera liczne składniki odżywcze, które stopniowo wnikają w skórę i zapewniają jej odżywienie w czasie pracy, imprezy itp. Dzięki temu pielęgnacja skóry suchej trwa przez całą dobę — w nocy działa na nią krem lub serum nawilżające, a w ciągu dnia podkład serum nawilżająco-odżywczy. Wybór fluidu do cery suchej nie powinien być zatem przypadkowy. Tani, niskiej jakości podkład zawiera jedynie substancje, które nadają kolor, lecz w żaden sposób nie poprawiają stanu skóry. Bez sprawdzenia, czy w podkładzie znajdują się substancje nawilżające i odżywcze, trudno kupić fluid odpowiedni do regularnego stosowania do cery suchej i podrażnionej. Co gorsza, źle dobrany fluid przynosi więcej negatywnych konsekwencji niż brak makijażu.

Produkty Ingrid dla wymagającej cery

Marka Ingrid proponuje nie tylko podkłady przeznaczone do cery suchej, ale i rozświetlacze, korektory, bronzery i inne kosmetyki. Dzięki temu wykonywanie makijażu może uwzględniać wszystkie potrzeby cery suchej. Kobiety cierpiące z powodu nadmiernego łuszczenia się naskórka, zaczerwienienia bądź przykrego uczucia ściągnięcia skóry na twarzy nie muszą martwić się, że ich cera będzie nadal wyglądać na szarą, zmęczoną i podrażnioną. Odpowiednio dobrane kosmetyki kolorowe ze składnikami przywracającymi optymalny poziom nawilżenia skutecznie rozwiążą ten problem. Dzięki nim problemy ze skórą suchą znikną raz na zawsze i nie będą nawracać.